SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

clown się zabiera za ćwiczenia- metoda Lafaya

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Tak ogólnie napisałeś, że sobie zrozumiałem jak chciałem..
Czyli odstawiłeś białko w proszku i waga skoczyła do 81? czy spadła do 81??

Może zastąpiłeś odstawione białko jakimiś węglami, - ryżami, kaszami, owocami??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Nie, niczym nie zastąpiłem białka w proszku. Proszek jest dodatkiem do diety rano i po treningu. Reszta posiłków czy brałem białko czy nie wyglądała tak samo.
Ogólnie sprawa wygląda tak. Nie biorąc wcześniej białka w prochu utrzymywałem ciągle wagę na poziomie 80-81 kg. Zacząłem je brać i zleciałem do 76-77 nawet do 75. Po odstawieniu prochu bezproblemowy powrót do 80-81 kg. Teraz znowu je biorę aby wyjeść paczkę i ważę 76 kg :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Duże skoki jak na 2 szejki dziennie..
Zwiększenie termogenezy? Efekt termogeniczny białka? Nie wiem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Małe info co do treningów. Żyję i ćwiczę ale nie mam zbytnio czasu na wpisy w dzienniku za co przepraszam. Treningi też nie są zbyt regularne bo co jakiś czas łapią mnie choroby. Jak nie grypa to jelitówka itp. 6 poziom męczę zdecydowanie za długo. Zaczynam i przerywam ze względu na ww. wspomniane choróbska. Zastanawiam się też nad odpuszczeniem ćwiczeń z plecakiem + 16 kg. Zostawiłbym go do dipsów, a reszta ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała. Powód? po powrocie do treningów wykonałem trzy pierwsze bez obciążenia. Fajne doznania, o których zapomniałem. Przy pompkach na krzesłach nie "dusi" mi tak kręgosłupa. Ale zobaczymy. Może wprowadzę obwody z obciążeniem i bez. Czyli dobiję do 8 poziomu z obciążeniem i powrócę do drugiego. Zwiększę ilość powtórzeń i odstawię plecak na bok. Jak dojdę znowu do ósmego poziomu powrót na drugi i z tą ilością powtórzeń będę walczył z + 16 kg. Jak osiągnę swój max, a takie próby pewnie trochę potrwają to zaatakuję poziomy 8+
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Minęło trochę czasu od mojego ostatniego wpisu z treningiem. Eksperymentowałem z obciążeniem i tempem wykonywania ćwiczeń. Najlepiej mi się ćwiczy bez plecaka i do tego tempo wolne. Zobaczymy jak będzie w przyszłości ale do końca metody planuję ćwiczyć bez obciążenia. Oczywiście wyznacznikiem będą osiągane wyniki do przyrostów i zmiany sylwetki. Wyjdzie w praniu.
Dzisiejszy ostatni trening z poziomu szóstego:

25.11.2016
Poziom 6


B1 = 18/18/18/18/18/18 ( 108 )
A6 = 17/17/17/17/17/17( 102 )
A2 = 17/17/17/17/17/17( 102 )
I = 12/12/12/12/12/12( 72 )
C1 =15/15/15/15/15/15( 90 )
E2 = 17/17/17/17/17/17( 102 )
F = 17/17/17/17 ( 68 )
G = 20/20/20/20/20/20( 120 )
H = 17/17/17/17/17/17( 102 )
K2 = 15/15/15 ( 45 ) krzesło 47 cm nogi razem



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
a jakieś ciekawe zakładyz kolegami ćwiczącymi jeszcze praktykujesz czy już nie ?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Coś z menu pokombinowałeś? Jak jesz?
Poręcze łączone na dole zakupiłeś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
@QUEBLO koniec z zakładami już
@panteon nie zakupiłem. Ćwiczę na tym co miałem. Co do miski... olałem to. Powiem szczerze, że szkoda mi czasu. Jem obficie ale zdrowo. Mam tyle na głowie, że dieta jest ostatnią rzeczą o której myślę Pobódka o 5:30, a powrót do domu po robocie o 18-19. Trening o 20.30, a czasami 21. Nie mam czasu na kucharzenie. Dobrze, że moja żona o mnie dba i mi przygotowuje posiłki bo bym usechł chyba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Chłopaki jest akcja.
W okresie zimowym musiałem ćwiczyć w kratkę ze względu na pracę. Wczesne wstawanie bo przed trzecią, praca po 12-13 h wymusiły na mnie przerwę w treningach.
Po powrocie pojawiły się nowe kłopoty. Kochanej sąsiadce przeszkadza mój drążek na ścianie, poręcze i krzesła do ćwiczeń. Ogólnie przeszkadza jej, że ćwiczę w suszarni. Powiadomiona została policja i zapowiada mi sprawę w sądzie za "zdemolowanie " ściany
Prawdopodobnie będę musiał wylądować na siłowni. Nie znam się kompletnie na ćwiczeniach z ciężarami, ani na maszynach. Wiem, że jak zaczynać to najlepiej FBW i tyle. Dlatego proszę Was o pomoc. Przede wszystkim cel: sprawność fizyczna. No i przyrosty oczywiście ale to na drugim miejscu. Tak jak kiedyś wspominałem dużo chodzę po schodach, czasami muszę gdzieś wskoczyć , coś przeskoczyć a nawet gdzieś się wspiąć. Lafay bardzo fajnie mi w tym pomagał. Kondycha super, ogólna lekkość wykonywania mojego zawodu na plus. Ale skoro mam ćwiczyć na siłowni to nie bardzo mi się widzi płacić stówkę za ćwiczenie z ciężarem własnego ciała. I teraz nie wiem czy znaleźć odpowiedniki ćwiczeń Lafay i do tego dorzucić ciężar czy brać się zupełnie za coś innego. Jakoś muszę ugryźć to sensownie.
Wg kalkulatora z obwodu nadgarstka optymalne wymiary to:
Obwód nadgarstka: 17.5
Obwód klatki piersiowej: 113.8
Obwód uda: 60.3
Obwód szyji: 42.1
Obwód ramienia: 40.9
Obwód łydki: 38.7
Obwód przedramienia: 33
Obwód bioder: 96.7
Obwód talii: 79.6

Ja nie chcę wyglądać jak byk. Chcę dalej utrzymać tą lekkość.
Moje aktualne wymiary :

Obwód nadgarstka: 17.5
Obwód klatki piersiowej: 107
Obwód uda: 58
Obwód ramienia: 38
Obwód łydki: 38
Obwód przedramienia: 30
Obwód bioder: 95
Obwód talii: 84

Jak widać nie mam sporo do podbicia ale w LAfay'u stoję już dość długo w miejscu.
HELP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Raczej bym patrzył w lustro niż na takie różne tabelki co mówią - jeśli masz X w nadgarstku, to masz mieć XYZ tu i tam.
Do domowego treningu, to mogę polecić kettle. 2-3 sztuki i możesz się zajeżdżać. Na przyrosty - takie jak na siłowni, to bym nie liczył..
Nie możesz mieć drążka i poręczy w domu?
Są takie montowane na ścianę poręcze.
Mi to żonka nie pozwili zamontować, także dipy mi obce, ale drążek w futrynie mam

Kalistenika to nie tylko Lafay..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do weryfikacji.

Następny temat

weryfikacja Planu Freed85 bywasz tu jeszcze ??

WHEY premium