SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62703

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok robie te cwiczenia w większej objętości ale jak robilem na kazdym treningu 2 cwiczenia na klate i 2 na pley to miesnie byly bardziej zmeczone. Co w końcu zrobic z kreatyną brać ją dalej czy nie ?>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A ile ta kreatynę już czasu stosujesz? Jakiś cykl na niej robiłeś czy w stałej suplementacji

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Panowie muszę to zmienić bo tak jak jest teraz być nie może. Zaleciliscie mi podział treningu na 2 zestawy dlatego że schodzi mi sie z bim za długo, i ok po treningu A czuję zmęczona klatkę, triceps, trochę słabiej plecy, ale trening B tobie tak samo długo jak wcześniej bo jak robię 4 serie wykrokow i 4 wiosłowania to na każdą stronę po 10 powtórzeń wiec wychodzi 16 serii i z treningiem schodzi mi sie i tak długo. Nie przeszkadza mi to że jest długo Ale to że zmęczonej klatki po tym wyciskaniu sztangielek wogule nie czuję podobnie pleców po samym wioslowaniu, jedynie nogi po wykrokach i biceps po tych 2 ćwiczeniach. Wykonuję na nim dużą pracę fizyczną mam bardzo zmęczone ręce a klatkę wogule jest jak nowa po tym treningu. Przemyślałem to pogadałem z bardziej doświadczonymi ode mnie i doszedłem do takiego podziału:
Podział na duże i male partie:
4 treningi w tygodniu pon/wt/czw/pt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
DUŻE PARTIE PON/ŚR
Przysiad 5x10
Wykroki 2x10
Podciaganie 4x
WL 4x10
Wioslowanie sztangielką 3x10-12
Wyciskanie sztangielek 3x10

MAŁE PARTIE WT/CZW
Francuskie wyciskanie 3-4x
Wyciskanie sztangielek na barki 3x10
Uginanie na biceps 3x10-14
Izometria podciaganie 3x
Wspięcia na łydki 3x

Co sądzicie o tym planie ? Mi się on jak najbardziej podoba.

Co do kreatyny biorę jakoś października 5g dziennie, znajomy odradzil mi stosowanie kreatyny w tym wieku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To gdzieś jest błąd albo robisz za małym ciężarem albo w ogóle nie kontrolujesz tempa.
Trening podzielony na dwa zestawy zajmuje Ci więcej niż jeden zestaw ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Zestaw A zajmuje dużo mniej Ale zestaw B prawie tyle co cały zestaw, długo zajmują wykroki wioslowanie hantlą i wspiecia na palce ale tu nie chodzi o czas, ja po tym 2 zestawie wogule nie czuję zmęczonej klaty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A skąd ten plan wziąłeś? Bo nie spotkalem się z podziałem na duże i małe partie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Kalisteniczny12
Zestaw A zajmuje dużo mniej Ale zestaw B prawie tyle co cały zestaw, długo zajmują wykroki wioslowanie hantlą i wspiecia na palce ale tu nie chodzi o czas, ja po tym 2 zestawie wogule nie czuję zmęczonej klaty


Usystematyzujmy bo się trochę zgubiłem, piszesz, że długo Ci zajmuje ale który trening ten, który dałeś wyżej czy ten wcześniej układany ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
ronie220
A skąd ten plan wziąłeś? Bo nie spotkalem się z podziałem na duże i małe partie.


Opowiadalem o swoich treningach koledze który ćwicZy już długo te plany też mu pokazalem i powiedział że mogę sobie tak podzielić. A co to zły pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
rion10
Kalisteniczny12
Zestaw A zajmuje dużo mniej Ale zestaw B prawie tyle co cały zestaw, długo zajmują wykroki wioslowanie hantlą i wspiecia na palce ale tu nie chodzi o czas, ja po tym 2 zestawie wogule nie czuję zmęczonej klaty



Usystematyzujmy bo się trochę zgubiłem, piszesz, że długo Ci zajmuje ale który trening ten, który dałeś wyżej czy ten wcześniej układany ?


Zajmuje mi ponad godzinę trening B, tego co wysłałem jesZcze nie robiłem. Ale chodzi o to, nie zwracam uwagi zbytnio na czas, chodzi mi głównie o klatę i plecy że po tym treningu B wogule nie są zmęczone, dlatego chcę robić po te 2 ćwiczenia i to sobie podzielić. Jakie jest twoje zdanie ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium