SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62742

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Siema
Wczoraj zrobiłem pierwszy od 2 miesięcy cały trening już z podciaganiem i dipami, nie odczuwałem żadnego bólu w łokciu, Ale jak chodzi o siłę w podciaganiu i dipach to jest to jakaś kompletna porażka, podciągnąłem się jedynie 4 razy - przed kontuzją dawałem radę 8-9, a dipów zrobiłem max 5, przed kontuzją dawałem radę 11-12 powtórzeń. Aktualnie ważę 71kg, przez czas kontuzji ćwiczyłem tylko nogi, poprawiły mi sie zdecydowanie i masy również trochę wpadło. Wyciskanie zacząłem juz robić jakieś 2 tygodnie temu, mój aktualny rekord to 54kgx1, a w przysiadzie 62kgx5 dałbym radę przysiąść więcej ale nie mam więcej obciążenia.

Ławkę hantelki i obciążenie przeniosłem sobie do domu w którym mieszkam ze względu na zbliżającą się zimę, Ale tam gdzie miałem wcześniej zostały w ścianie poręcze do pompek i drążek, więc co w tej sytuacji, dać kolejność przysiady wl podciaganie dipy ? Czyli 4 ćwiczenia wielostawowe robić zaraz po sobie czy znaleźć jakieś alternatywy do tych ćwiczeń aby nie musieć przechodzić tam w trakcie treningu ?

Następna sprawa trening nóg, zostanę przy treningu nóg 2x w tygodniu, ale trochę to zmienię, przysiady 6 serii x10powt, wykroki ze sztangielkami 2/3s na każdą nogę i wspiecia na palce jednonóż 3s na nogę.

Wznowilem naukę stania na rękach, przy ścianie umiem juz stać dobrze, ale bez oparcia nie potrafię ustać na rękach bo tracę równowagę, Jak mam nauczyć się stać bez oparcia ?

Także tyle w temacie moich ostatnich treningów, kontuzji i powrocie do pełnych treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Ta sprawność w dipach i podciąganiu na drążku szybko wróci więc nie masz się co przejmować.

Dobrze, że łokieć lepiej ale nie szalej od razu z ciężarami.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok rozumiem a co zrobić z kolejnością tych ćwiczeń ? Jak będę robił przysiady wyciskanie i od razu po tym podciaganie posiadanie i dipy bo muszę przejść do innego budynku to tak będzie ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Podciąganie zrób po przysiadach to będziesz miał więcej siły. Zmęczona klatka i triceps odbierają dużo z wyniku.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-11-15 22:37:19

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ale wtedy będę musiał dać dipsy po podciaganiu od razu i WL będzie dopiero 4 w kolejności. Dobrze bylo tak jak robiłem Ale teraz muszę to zmienić ze względu na przeniesienie części siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Spróbuj sobie jednej i drugiej wersji. Do tego drugiego budynku musisz wyjść na zewnątrz czy nie musisz ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Muszę przejść do drugiego budynku na zewnątrz W którym przeważnie nikt nie mieszka i zimno tam jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Wiesz o ile teraz jeszcze ta pogoda jest w miarę to za jakiś czas przejście będzie problemem. Później trzeba będzie wykombinować jakieś zamienniki tych ćwiczeń.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Właśnie też o tym myślałem, a jakie ćwiczenia proponujesz zamiast podciagania i pompek na poręczach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Dla podciągania raczej nie ma zastępnika ale okresowo można się bez nich obejść np trening grzbietu można machnąć bez podciągania jak i klatki bez poręczy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium