SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62709

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
No może i racja XD w takim razieile mam tu wziąć z 20kg czy więcej ? W tym jeszcze jak w tym ale np w wyciskaniu 2 sztangielek po prawie 12kg to jest jak dla mnie dużo nie dalb rady dużo więcej a klaty nie czujeczuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
To weź powiedzmy od 10kg zacznij i skończ na 20kg i zobaczysz sam.
A w wyciskaniu hantlami co czujesz jeśli nie klatkę piersiową?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Całe łapy mam bardzo zmęczone po tym triceps też nieźle najbardziej chyba barki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
To może być gdzieś problem z techniką. Daj nieco mniejszy ciężar i np zwolnij fazę negatywną i zobacz jak pójdzie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
No dobra jutro będę robił trening B to powiem jak mi poszło, a opłaca sie dać jeszcze te podciaganie w 3 seriach w planie B razem z wioslowaniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Możesz dać choć najpierw przetestuj samo wiosłowanie z większym ciężarem i zobaczymy wówczas jak Ci to pójdzie
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Dobra jutro wieczorem po treningu o wszystkim dam znać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kalisteniczny12
Nie trener osobisty Ale raczej nic by Ci sie złego nie stało jakbyś mi tu wrzucił jakiś plan, ale jak to problem to luz

Spoko poczytam Ale nie wiem czy jest w sumie taka potrzeba, dziś robiłem na siłce w mieście trening A, tutaj juz czuję każdy trenowany mięsień, ten plan jest naprawdę spoko, jedynie trening B jest jakby trochę za słaby dla klaty i pleców.


Jak widzisz wystarczy trochę poszukać i jakby nie patrzeć masz plan ode mnie
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
No tak, ale są tam różne martwe ciągi których nie chcę narazie wykonywać, kiedyś wykorzystam ten plan Ale narazie będę leciał tym co lecę teraz może tylko cos w nim zmienię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Wnioski z dzisiejszego treningu

1. Co do pleców i wiosłowania, wzialwziąłem hantelkę 16kg, na następnym postaram się 18-20kg. Teraz wydaje mi się że robię lepiej technicznie, jak wiosłuję to opuszczam sztangielke nisko i podnoszę to przedni talerz dotyka środka klaty, wcześniej środka klaty dotykał tylny po prostu trzymam dalej. Czuję zmęczone plecy, ćwiczenie jak najbardziej na plus.

2. Przy wyciskaniu sztangielek starałem się wypychac sztangielki do góry bardziej używając miesni piersiowych, klata drżała i wydaje mi się że dosyć mocno pracowała, bardziej czuję zmęczenie hantelki po 11.5kg. Jedno pytanie o tym, hantelki należy przytrzymać z 1-1.5sek na górze czy na dole ?

3. Ważę obecnie około 72-73kg, mogę Ci wysłać kilka zdjęć sylwetki Ale usuń je jak rzucisz okiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium