SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62711

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Kalisteniczny12
A gainery są od węgli tak ? A jest coś zeby wiecej kalorii bylo ? :D


Gainer to połączenie w większości węglowodanów i białka. Niestety nie ma nic więcej żeby kalorie podbijać

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Mówiłeś żebym robił na zmianę na treningach pompki z nogami wyżej i WL, podoba mi się to. A co myślisz o tym żebym robił na zmianę podciaganie nachwytem i podchwytem? Aby lepiej ćwiczyć biceps i trening był odrobinę urozmaicony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Możesz też tak robić choć musisz przez pewien czas utrzymywać stały plan treningowy nie wprowadzaj za często zmian w treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok rozumiem, będę robił na zmianę tylko te dwa ćwiczenia, reszta pozostanie niezmieniona.

Zastanawiałem się jeszcze ostatnio o rozgrzewce przed wyciskaniem. Powinienem się rozgrzać (jeśli tak to w jaki sposób) czypo prostu kładę się i wyciskam ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Zawsze przed treningiem zaczynasz od rozgrzewki ogólnej później ewentualnie robisz 2 serie z małym ciężarem i później wskakujesz na zasadniczy trening wyciskania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ale jaką robić rozgrzewkę przed tymi ćwiczeniami ? Nie mam o tym pojęcia, jedynie rozgrzewam nogi przed przysiadami, w taki sposób jak robiłem na treningach piłkarskich. Przed podciaganiem i pompkami takie wymachy ramion, łokci, w przód i w tył, ścięgna w nadgarstkach i koniec.
A tak jak napisałeś do wyciskania wystarczą 2 seria z mniejszym ciężarem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Kalisteniczny12
Ale jaką robić rozgrzewkę przed tymi ćwiczeniami ? Nie mam o tym pojęcia, jedynie rozgrzewam nogi przed przysiadami, w taki sposób jak robiłem na treningach piłkarskich. Przed podciaganiem i pompkami takie wymachy ramion, łokci, w przód i w tył, ścięgna w nadgarstkach i koniec.
A tak jak napisałeś do wyciskania wystarczą 2 seria z mniejszym ciężarem ?


Robisz jakąkolwiek ogólną rozgrzewkę przed treningiem ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Nie, po prostu przed przysiadami jakoś rozgrzeję nogi przed pompkami dipami drążkiem ramiona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
To zacznij się rozgrzewać. Ogólna rozgrzewka musi być a przed konkretnym ćwiczeniem 1-2 serie małym ciężarem aby przygotować ciało i układ nerwowy do pracy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Poczytam sobie o ogólnej ale przed każdym cwiczeniem potrzebna jest inna ? Ja z ciężarem mam tylko przysiady i wl, na hantelkach przecież nie będę brał mniejezego ciezaru.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium