SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62710

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kalisteniczny12
Ok zastosuję te 2 ćwiczenia na brzuch :)
Może jakoś mógłbym ogarnąć gryf i obciążenie, ale boję się że jeszcze trochę dla mnie za wcześnie na ćwiczenia z ciężarami :/

Inverted row wystarczy na kaptury - ok rozumiem, ale czemu mam odpuścić przedramiona ? Podobają mi się one dobrze rozbudowane.


Możesz dać jedno ćwiczenie choć uważam ze jeśli maja urosnąć to urosną od ćwiczeń wielostawowych i tych na biceps . Wystarczy ze nie zabraknie tych ruchów chwytem mlotkowym czy nachwytem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kalisteniczny12
Właśnie wolę chyba jeszcze trochę poczekać, narazie nie znam osoby która mogłaby mi pomóc w treningach, a zdrowie najważniejsze. W takim razie jakie inne ćwiczenie będzie dobre ?

Napisałeś mi żebym na brzuch robił planki, podoba mi się to ćwiczenie, dziś na treningu je wprowadziłem, ale czy jest to odpowiednie ćwiczenie do budowania masy ?


Jakieś allachy można dodać , ale tu sytuacja ma się podobnie jak w przypadku przedramion.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Kalisteniczny12
Właśnie wolę chyba jeszcze trochę poczekać, narazie nie znam osoby która mogłaby mi pomóc w treningach, a zdrowie najważniejsze. W takim razie jakie inne ćwiczenie będzie dobre ?

Napisałeś mi żebym na brzuch robił planki, podoba mi się to ćwiczenie, dziś na treningu je wprowadziłem, ale czy jest to odpowiednie ćwiczenie do budowania masy ?


Nie ma znaczenia czy masa czy redukcja ważne żeby rdzeń był silny i zapewniał bezpieczeństwo przy innych ćwiczeniach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok, tak jak napisał Ronie20, nie będę robił dodatkowych ćwiczeń na przedramię i kaptury bo ćwiczą się przy treningu innych partii. Jeśli z brzuchem jest podobnie, zostawię tylko planki dla lepszej stabilizacji.

Ale potrzebuję jeszcze pomocy w dwóch sprawach.
Robiąc przysiady z plecakiem, kiedy dołożyłem trochę obciążenia, źle mi się je wykonywalo, plecak "ciągnął" mnie do tyłu miałem gorszą równowagę. Pomyślałem żeby zastąpić przysiady z plecakiem przysiadami ze sztangą. Co o tym myślicie Panowie ?
A następna sprawa, zauważyłem że na mojej klatce zaczyna robić się pewna dysproporcja, mam słabiej rozwiniętą górną część klatki, głównie w okolicach mostka. Jak mogę to zmienić ? Co zrobić żeby moje mięśnie piersiowe rozwijały się bardziej równomiernie ?
Proszę o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Zamiana na przysiad ze sztangą jak najbardziej wskazana jeśli masz taką możliwość

Co do klatki to żeby ona ładnie i symetrycznie wyglądała to musi tam być sporo mięśni na początek nie ma się co przejmować. Tylko dbać o rozwój ciągły

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Ciągły rozwój - ok, czyli będę kontynuował treningi według swojego planu :)
Mam możliwość, ogarnę sobie trochę obciążenia i gryf. Ale wybór gryfu, lepiej kupić prosty 120cm czy łamany o podobnej długości ? Czy dłuższy, 180cm ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kalisteniczny12
Ciągły rozwój - ok, czyli będę kontynuował treningi według swojego planu :)
Mam możliwość, ogarnę sobie trochę obciążenia i gryf. Ale wybór gryfu, lepiej kupić prosty 120cm czy łamany o podobnej długości ? Czy dłuższy, 180cm ?


Gryf prosty, bo jest uniwersalny. Najlepiej długi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Dziękuję za wszystkie rady, jeśli będę potrzebował pomocy, pisał będę w tym poście aby nie śmiecić nowymi tematami.
Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kalisteniczny12
Dziękuję za wszystkie rady, jeśli będę potrzebował pomocy, pisał będę w tym poście aby nie śmiecić nowymi tematami.
Pozdrawiam :)


Powodzenia !

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4677
Witam :)
Dawno nic nie pisałem, więc najpierw powiem jak wygląda moja sytuacja. Trenuję cały czas według określonego planu treningowego, efekty, może jeszcze nie wielkie, ale zmianę widać :) Zbudowałem do tej pory 1.5kg masy. Następną bardzo ważną rzeczą jest dieta, staram się jeść produkty zawierające dużo białka, odpowiednio węglowodanów i tłuszczy, ale jak poczytałem jak osoby które trenują mają dopiętą dietę, kalorie wyliczone to moja 'dieta' do tego się nawet nie porównuje :D Jak myślicie co powinienem zrobić w kwestii diety ? Proszę o najważniejsze wskazówki.

Następna sprawa, ćwiczenie inverted rows wykonuję trzymając się poręczy na której robię pompki, niestety nie mam innego miejsca, sięgają mi w okolice klatki piersiowej, czy to nie jest zbyt wysoko ? Pomyślałem żeby dotychczasowe ćwiczenie na biceps zastąpić siódemkowaniem sztangielkami. Jak myślicie, to dobry pomysł ?

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam :)


Zmieniony przez - Kalisteniczny12 w dniu 2017-06-19 18:15:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

WHEY premium