SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening całego ciała - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 63328

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4677
Taki zestaw może wyglądać w następujący sposób:
– ruchy okrężne głową, w jedną i w drugą stronę;
– ruchy okrężne przedramionami, najpierw w jednym kierunku, a następnie w drugim;
– ruchy okrężne rękami, w jedną i w drugą stronę;
– skręty tułowia, w prawo i w lewo;
– okrężne wymachy rękami na zasadzie wiatraka;
– ruchy okrężne biodrami, w jedną i w drugą stronę;
– skłony w prawo i w lewo oraz w przód i w tył;
– rozgrzewka stawów nadgarstkowych i palców;
– wykroki w miejscu;
– krok odstawno-dostawny w miejscu;
– półprzysiady w szybkim tempie;
– naprzemienne wymachy nogami;
– rozgrzewka stawów kolanowych i skokowych (krążenia).


Znalazłem coś takiego na fabryce siły, a po tym zestawie jeszcze jakieś małe cardio, tak będzie ok ? Było coś tam jeszcze o rozgrzewce specjalnej przed ćwiczeniami ale ćwiczeń podanych nie było.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6535 Napisanych postów 62342 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778105
Przy podstawowych ćwiczeniach zawsze zrób 1-2 serie rozgrzewkowe. Przy tych najcięższych, wielostawowych

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4677
No ok ale np podciaganie albo dipy to też cwiczenia wielostawowe A jak mam zrobić przed tym serie rozgrzewkowe ? Nie dam mniejszego ciężaru albo się podciagam albo nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6535 Napisanych postów 62342 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778105
To zrób sobie kilka pompek tak aby się dobrze rozgrzać musisz mieć dobrze rozgrzane mieśnie piersiowe i cała obręcz barkowa

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok a przed podciąganiem będę robił skrętoskłony i ogólnie rozgrzeję ramiona.

Dzięki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6535 Napisanych postów 62342 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778105
Najważniejsze w rozgrzewce jest przygotowanie głównych stawów barków, bioder, kolan, łokci.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4677
Zastanawiałem się jeszcze czy jedząc tak dużo nie zaleję się po prostu tłuszczem. Jest to możliwe przy tych 3400kcal ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347440
Jest możliwe. Dlatego obserwuj obwod pasa i w razie szybkiego przyrostu ucinaj kcal m. Proste ale skuteczne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 493 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4677
Ok będę w ten sposób sprawdzał, wydaje mi się że mam trochę więcej tluszczu niż jakiś tydzień temu. Muszę chyba pokochać dział odżywianie i bardziej przykładać się do diety

Jeszcze jedna rzecz, nie wiem czemu ale po treningu prawie wogule nie czuję klatki, dopiero następnego dnia ale również bardzo słabo w porównaniu do innych mięśni. Dlaczego tak jest ? Robię na klatkę WL i dipy. Wyciskanie robię od niedawna, jak nauczyć się idealnej techniki ? Nie znam nikogo kto by mnie nauczył dobrze techniki więc zostało pomocne SFD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6535 Napisanych postów 62342 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778105
Kalisteniczny12
Zastanawiałem się jeszcze czy jedząc tak dużo nie zaleję się po prostu tłuszczem. Jest to możliwe przy tych 3400kcal ?


Dieta nie jest łatwą sprawą i z czasem nie wystarczy dużo jeść tylko trzeba obserwować i wprowadzać zmiany

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Podciaganie - poczatki oraz wyjscie z trudnej sytuacji.

forma lato