SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szmexy - Naturalne Realia

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 414036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
Creative
Ile takie sluchaweczki?


Dżentelmeni o pinionsach nie rozmawiajo
119zł :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 2431 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 74125
Lo ku... moja mp3 kosztowala 70 :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie odnosnie refeed day :) uzywa sie go gdy waga staje na okreslonej liczbie kalori,dodajac jednorazowo do zapotrzebowania do 20 % zapotrzebowania ktore posiadamy akutalnie .Dobrze kiminie prawda? :) aa i jeszcze podobno obniza sie białko na rzecz wegli w tym dniu ?(oczywiscie te dodatkowe kcal to maja byc wegle prawda? ) w takim razie co z tuszczami? normalnie czy tez lekko w dół? :) Jak można sie dowiedziec to jak zapatrujesz sie na taki refeed? warto ? jak tak to kiedy ? jak czesto> oraz jakie korzysci mozna uzyskac:) Z góry pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz :) Pozdro!:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34564
Michał.K
Proporcje ciasta 100g graham 100g orkiszowej dobrze jest też dosypać 50g zwykłej przennej, by więcej glutenu uwolnić smaczniej ale mniej dietetycznie.


Dzięki ;)

Szmexy- nie wiem jak Ty możesz tak fajnie jeść i tak wyglądać - tak naturaaaaaaaalnie ;)

Ja osobiście nie lubię słuchać muzy z słuchawek podczas treningu.
Odwołanie od mandatu? Czyli, że niby niesłusznie dostałeś?:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
stempel124
Mam pytanie odnosnie refeed day :) uzywa sie go gdy waga staje na okreslonej liczbie kalori,dodajac jednorazowo do zapotrzebowania do 20 % zapotrzebowania ktore posiadamy akutalnie .Dobrze kiminie prawda? :) aa i jeszcze podobno obniza sie białko na rzecz wegli w tym dniu ?(oczywiscie te dodatkowe kcal to maja byc wegle prawda? ) w takim razie co z tuszczami? normalnie czy tez lekko w dół? :) Jak można sie dowiedziec to jak zapatrujesz sie na taki refeed? warto ? jak tak to kiedy ? jak czesto> oraz jakie korzysci mozna uzyskac:) Z góry pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz :) Pozdro!:D


"Zapytaj Szmexa" :D
Powiem Ci jak to wygląda mniej więcej w teorii, bo tutaj jak patrzę po ludziach, to teoria swoje, praktyka swoje.
Reefed-a używa się gdy (łącznie wszystkie punkty muszą być spełnione):
1) jesteś na redukcji
2) masz zastój
3) masz niską podaż węgli (w stosunku do suchej masy ciała / aktywności)
Wtedy robisz sobie taki dzień i wygląda on tak:
a) białko zostawiasz na tym samym poziomie, albo dajesz mniej, zależy ile białka masz na codzień, ale tego dnia 1,5-1,8g/kgmc białka pełnowartościowego wystarczy w zupełności, aczkolwiek ja nigdy białka nie ucinałem, a nawet je podbijałem ze względu na sytość i termiczny efekt białka
b) tłuszcz ustawiasz nisko (ja przeważnie nic z nim nie robiłem), koło 30-50g albo nawet mniej, jednorazowo Ci się krzywda nie stanie jakbyś nawet w ogóle tego dnia tłuszczu nie zjadł, no ale jak pkt wyżej - chodzi tu też o sytość
c) resztę kalorii wypełniasz węglami, najlepiej złożonymi (nie mylić "złożony" z "nieprzetworzony")
A ile tych kalorii ma być... najlepiej zacząć sobie spokojnie, typu dodać te 200-300kcal więcej niż masz normalnie, z czasem można się bawić i dawać więcej, czyli np. 150% tego co masz na codzień. Jak ktoś jest dłużej na redukcji i ma już naprawdę niski BF, to pewnie nawet 200% i więcej nie zrobi na nim wrażenia :) aczkolwiek w takiej sytuacji na miejscu takiego osobnika wolałbym zrobić 2 mniejsze refeedy, niż 1 większy, czyli np. co 5-7dni taki dzień.
Jak zwykle, wszystko tak naprawdę sprowadza się do tego jak kto reaguje na co. Ja tak naprawdę przez całą redukcję zrobiłem tylko jeden taki refeed "z głową". Ja trochę poznałem swój organizm i wydaję mi się, że dobrze odbierałem pewne bodźce, skoro często coś podjadałem, a wyszło mi to koniec końców na dobre (może byłoby lepiej gdyby nie to, nie wiem tego, musiałbym sprawdzić). Ja miałem takie dni/posiłki, kiedy po prostu czułem, że jest coś nie tak, że czuję się przemęczony, że czegoś mi brakuje, a wtedy sięgałem po prostu po to, na co miałem najwiekszą ochotę, tłumacząc sobie, że po prostu tego mi brakuje skoro to jem, bo mimo wszystko - rzadko łapałem sie za słodycze, a je ubóstwiam. Nie raz moje podjadanie to był chleb razowy z kurczakiem wędzonym czy płatki owsiane, także nie to, że ciągle to był "syf". No i widzisz, mi np. służył taki dzień, z kolei mojej ukochanej ani trochę i ona dużo lepiej zareagowała, jak jej dałem właśnie takie refeedy. Wyglądały tak, że miała tego dnia 2x więcej węgla niż normalnie, reszta była bez zmian. Waga następnego dnia była taka sama, a 3 dni później była mniejsza, motywacja jej wracała do trzymania michy, pełno energii i 0 chęci podjadania, a po takim dniu że jadła "syf" własnie 0 motywacji do trzymania michy, 0 naładowania psychiki czy coś. Każdy jest inny, trzeba testować na sobie, obserwować i wyciągać wnioski - najprostszy i najlepszy sposób.

Doris.K

Szmexy- nie wiem jak Ty możesz tak fajnie jeść i tak wyglądać - tak naturaaaaaaaalnie ;)

Ja osobiście nie lubię słuchać muzy z słuchawek podczas treningu.
Odwołanie od mandatu? Czyli, że niby niesłusznie dostałeś?:D


U mnie to jest różnie z tym słuchaniem - zależy co robię :) ale generalnie słuchawki dają mi to odcięcie od świata + nikt dupy nie zawraca :)
Dziękuje Doris :) no wg. mnie po prostu trzymam się założonego bilansu, trochę zjem przetworzonych rzeczy i tak to się kręci :) przynajmniej nie mam jak wiele osób na wieczór zapchanego brzucha od ogromnych ilości błonnika z warzyw + nieprzetworzonych źródeł węgla :) no i ja (i nie tylko) jestem bardziej suchy jedząc tak, niż w 100% "czysto" :D w dodatku jeszcze mam takie kalorie, że pewnie gdybym nie podjadał co chwila () to bym tracił na wadzę :D
Odwołanie od mandatu i dostałem nie słusznie :) o ile to by był normalny konduktor, to olałby sprawę pewnie, ale że gość był z Renomy, a oni mają prowizję od mandatu każdego to wiesz... :D

Rano waga - 90,7kg (czyli 0,8kg mniej niż na koniec redu)
Obwód pasa - 80,5cm (czyli w sumie to samo co na koniec redu, bo wiadomo że pas tam może się wachać +/-0,5-1cm)
Znaczy się jest dobrze :) gorzej, że mam 4 tabliczki białej czekolady w szafie xD

Plecak z rana :D


Torcik z rana :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 177 Napisanych postów 1668 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 347377
Dobrze Panie Piotrze, dobrze Szlifujemy technike robienia tortów bo czas w końcu otworzyć tą "tortownie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O teraz zamiast brzucha plecak z rana - też fajnie
A te 4 tabliczki białej czekolady to mogą być niebezpieczne...
Torcik <3

Zmieniony przez - Amber872. w dniu 2014-12-10 14:38:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
DamiosL
Dobrze Panie Piotrze, dobrze Szlifujemy technike robienia tortów bo czas w końcu otworzyć tą "tortownie"


Staram się :D ten miał prawie 1100kcal :D

Amber872.
O teraz zamiast brzucha plecak z rana - też fajnie
A te 4 tabliczki białej czekolady to mogą być niebezpieczne...
Torcik <3



Monotonia w zdjęciach tak jak w diecie i treningach jest zła :D także tym razem plecak, a na dniach jak pójdę do pracy, to będzie brzuchol
Do torcika jakieś ciekawe owoce muszę kupić :D kiwi czy cuś :D
No ta biała czekolada to zło... uwielbiam ją :D na szczęście 3 tabliczki są takie średnie w smaku, ale ta jedna... mrr....

Tak - próbowałem obydwu

Zmieniony przez - Szmexy w dniu 2014-12-10 14:47:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No wiadomo, że musiałeś spróbować i jakoś mnie to nie dziwi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3252 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22813
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Srubex - NO PAIN NO GAIN

Następny temat

relakz - Road to HeavyWeight

WHEY premium