SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szmexy - Naturalne Realia

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 412474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 380
Streetz Killer ale po co ci 7%bf przez cały rok...to już jest MEGA FORMA! Lekko zalany kaloryferek jest przy 12% a to już spokojnie idzie utrzymać przy robieniu rozsądnej masy, czyli trzymaniu ROZSĄDNEJ nadwyżki kalorycznej. Z masą większość osób ma problem, ponieważ traci wszystkie hamulce i zaczynają wp*****lać jak leci przeskakując z 2000 kcal którą mieli na redukcji do 5000 kcal w ciagu 24h IMO idzie zrobić masę dobrze wyglądając, trzymając odpowiednią kaloryczność, trening i w przypadku łatwo łapiących fat wykonując trochę aerobów/hitow. Szmexy robi masę, a wygląda całkiem spoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
Streetz Killer
Aha dzieki, niskiego bfa na masie nie da sie utrzymac... A szkoda. Wytlumaczylbys jak wygladaja takie przygotowania do zawodow?


I znowu moje słowa przeinaczasz... gdzie ja napisałem, że nie da się utrzymać niskiego BF-a na masie? Napisałem, że nie da się utrzymać TAKIEGO SAMEGO bf-a na masie. 12-15% to też jest niski BF.
Podobnie jak każda inna redukcja, tylko że dłużej - tak w skrócie ;)

ad4mo
Streetz Killer ale po co ci 7%bf przez cały rok...to już jest MEGA FORMA! Lekko zalany kaloryferek jest przy 12% a to już spokojnie idzie utrzymać przy robieniu rozsądnej masy, czyli trzymaniu ROZSĄDNEJ nadwyżki kalorycznej. Z masą większość osób ma problem, ponieważ traci wszystkie hamulce i zaczynają wp*****lać jak leci przeskakując z 2000 kcal którą mieli na redukcji do 5000 kcal w ciagu 24h IMO idzie zrobić masę dobrze wyglądając, trzymając odpowiednią kaloryczność, trening i w przypadku łatwo łapiących fat wykonując trochę aerobów/hitow. Szmexy robi masę, a wygląda całkiem spoko


Dla mnie sporawa jest prosta. Ktoś kończy redukcje, następnie masuje do 12-15%bf-a i kończy masę - SIMPLE AS f***. Ile mu to zajmie będzie zalezało od tego jakim jest łakomczuchem i czy będzie obiektywny w stosunku do siebie co do zalewania. U mnie to wygląda tak, że jako natural może jestem w tym momencie w stanie zbudować 3-4kg mięśnia w ciągu roku. Taka przykładowa masa powiedzmy trwałaby 5 miesięcy, czyli jest to jakieś 1,5-2kg mięśni. Także nie ma u mnie sensu tyć więcej jak 1-1,5kg miesięcznie, a i wtedy też dojdzie smalcu. ;)


Zmieniony przez - Szmexy w dniu 2015-07-23 11:13:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 380
Po skończeniu redukcji bardzo ważne jest rozsądne wyjście z niskich kalorii...aktualnie walczę z "jojo" bo jakoś o tym nie pomyślałem
Zaczynamy redukcję, stopniowo schodzimy z kalorycznością. Kończymy redukcję i STOPNIOWO zmniejszamy intensywność treningu i dodajemy delikatnie kalorii. Metabolizm po redukcji jednak jest spowolniony i nie można tak sobie wskoczyć na wysoką kaloryczność bez konsekwencji. I ogólnie lepiej robić delikatnie i rozsądnie mase cały czas...jakoś nie jestem fanem masowania przez 6 miesięcy do poziomu świni, żeby przez kolejne 6 miesięcy redukować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1665
Ja właśnie zakończyłem redukcję i od jutra planuję wejść na masę (reverse). Aktualnie jestem na 2000kcal (B: 160, W: 170, T: 65) Ile proponujecie dodawać kcal tygodniowo, żeby się nie zalać? Planowałem dodawać 100kcal z węgli i tak jak mówicie STOPNIOWO zmniejszać intensywność treningu.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1665
Ja właśnie zakończyłem redukcję i od jutra planuję wejść na masę (reverse). Aktualnie jestem na 2000kcal (B: 160, W: 170, T: 65) Ile proponujecie dodawać kcal tygodniowo, żeby się nie zalać? Planowałem dodawać 100kcal z węgli i tak jak mówicie STOPNIOWO zmniejszać intensywność treningu.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 380
+ 100 - 200 tygodniowo i obserwacja progresu co dwa tygodnie będzie git.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
Można tak robić, ja jestem zupełnie innego zdania i nie zgadzam się z Laynem Nortom w tej sprawie, ale niech każdy robi jak uważa :D nie będę wszystkiego zdradzał i tłumaczył bo nie chce żeby ktoś sobie krzywdę zrobił ;) jak nie znam przebiegu całej redukcji i wszystkiego to nic nie potrafię stwierdzić także wtedy te dodawanie 100-200kcal będzie bezpieczne, ale u Swoich podopiecznych się nie cackam z tym bo szkoda czasu i zdrowia :)

W końcu nastał ten dzień i potwierdziłem już kiedyś wbity rekord 220kg na martwym, tym razem nagrałem :D !

A tak to dziś byłem 1,5godz na rowerze :)

Makro dziś:
245g białka
480g węglowodanów
90g tłuszczu






Zmieniony przez - Szmexy w dniu 2015-07-23 22:02:03
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 47 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14950
Szmexy czyli twoje podejście jest podobne do podejścia Karmowskiego (wskoczenie na 0 i od tego momentu dodawanie stopniowe) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
jestem z ntury szczuply i nieotluszczone, choc glownie przez zdrowy tryb zycia. bf u mnie nie wiem jaki ale faldki np na kolo pepka to 4mm udo ok 4-5 biodro 2-3 i klara 2-3 mm.podobnie jest z tricem. chcialcbym takie cos na masie utrzymac, bo fajnie wyglada a na suple i fat burnery nie stac mnie... mam ciezej by z solidnej masy zejsc do niskiego bf;a jak wiekszosc osob stosujacych suple. ale mzoe sie myle...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
rmxprzemo
Szmexy czyli twoje podejście jest podobne do podejścia Karmowskiego (wskoczenie na 0 i od tego momentu dodawanie stopniowe) ?


Nie wiem jakie on ma podejście, ale takie podejście jak ja ma też wiele innych osób, 10x bardziej ogarniętych niż Karmowski, jak chociażby Lyle Mcdonald ;)

Streetz Killer
jestem z ntury szczuply i nieotluszczone, choc glownie przez zdrowy tryb zycia. bf u mnie nie wiem jaki ale faldki np na kolo pepka to 4mm udo ok 4-5 biodro 2-3 i klara 2-3 mm.podobnie jest z tricem. chcialcbym takie cos na masie utrzymac, bo fajnie wyglada a na suple i fat burnery nie stac mnie... mam ciezej by z solidnej masy zejsc do niskiego bf;a jak wiekszosc osob stosujacych suple. ale mzoe sie myle...


Niski bf może i masz, ale wiedzy Ci brak trochę ;) suple to nie magia, a fat burner w magiczny sposób nie spowoduje, że będziesz trzymał BF w ryzach. Wszystko robi się dietą i treningiem, a nie suplami. Ja napisałem już wyżej odp. co o tym myślę i jakie mam podejście ;)
"mam ciezej by z solidnej masy zejsc do niskiego bf" - im więcej masy mięsniowej, TYM ŁATWIEJ zrobić redukcję
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Srubex - NO PAIN NO GAIN

Następny temat

relakz - Road to HeavyWeight

WHEY premium