SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porusz swoje bicepsy !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 415759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
majkel68
1) Uginanie przedramion z supinacja nadgarstkow: 12-10-8-6 (progresja ciezaru)
2) Uginanie przedramion ze sztanga 12-10-8 (rowniez progresja ciezaru)
3) Uginanie przedramion sposobem mlotkowym w oparciu, siedzac 3x10

I teraz pytanie, czy taka ilosc serii na miesnie bicepsow jest wystarczajaca? w sumie 10 serii, czasem po ostatniej robie jedna serie dodatkowa tzw "21" , zaraz po wykonaniu ostatniej...
oraz czy zestawienie tych cwiczen jest ok?



Zmieniony przez - majkel68 w dniu 2015-07-03 22:41:45


ii jeszcze jedna poprawka, dodam ze zaczynam od cwiczenia jednoracz oraz nastawiam sie na wieksza ilosc serii wykonywanych wlasnie w takich cwiczeniach, by skupic sie na dokladnosci - obwod miedzy bicepsem jednej a drugiej reki rozni sie nieraz 1,5-2cm i ktos mi pewnego razu doradzil by wlasnie skupic sie bardziej na cwiczeniach jednorącz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
masz tutaj dwa ćwiczenia w których to możesz modelować, uginanie sztangą zrob ciężko jak tylko to w tej sytuacji możliwe lecz również poprawnie technicznie, pilnując równomiernej pracy obydwu rąk.. to też pewien sposób, tak jak i ćwiczenia jednorącz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
No ja bym polecił Ci kolego trzymać się hantli i techniki bo 2 cm różnicy oznacza, że jedna ręka pracuje a druga tylko podtrzymuje sztangę :) Chyba że masz taką różnicę od zawsze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Jak sięgam pamięcia to zawsze była różnica w obwodach... mimo iż jestem praworęczny, to lewa jest większa, lepiej wyrzeźbiona:) staram się przy każdym ćwiczeniu kontrolować i uważać, ale przy ostatnich (najcięższych seriach) trudno się w 100% skupić na dokładności kiedy chce się za wszelką cenę zrobić jeszcze to powtórzenie:)
a co moglibyście zaproponowac jeszcze w tej sytuacji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Moim zdaniem jak robisz np. 9 serii w 3 ćwiczeniach, to dwa ćwiczenia zrób na hantlach. Jeżeli różnica nie zacznie się zmniejszać(w ciągu 3-4 miesięcy) to ewentualnie na większą łapę rób ze 3 serie mniej a z czasem druga ją dogoni :)

Ja również miałem 1 cm różnicy, ale obecnie jest tylko 0,5 cm różnicy ( to raczej norma) ,ale ja z tym nic specjalnego nie robiłem, samo się "zrównało" z czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
majkel68
Jak sięgam pamięcia to zawsze była różnica w obwodach... mimo iż jestem praworęczny, to lewa jest większa, lepiej wyrzeźbiona:) staram się przy każdym ćwiczeniu kontrolować i uważać, ale przy ostatnich (najcięższych seriach) trudno się w 100% skupić na dokładności kiedy chce się za wszelką cenę zrobić jeszcze to powtórzenie:)
a co moglibyście zaproponowac jeszcze w tej sytuacji?


no właśnie- a ktoż Ci powiedział, ze powinno się tak za wszelką cenę wykonywać cokolwiek; prawidłowy trening polega na tym aby wykonywać ćwiczenia właściwie -i to wystarcza- więc należy to wziąć pod uwagę, także w dostosowywaniu obciążeń[więć teraz to popraw i obserwuj pod tym kątem wykonanie]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Zastanawiałem się nad tym, czy tą większą rekę nie odciążyć troszkę w ilości serii tylko pojawił się w mojej głowie dylemat czy to z czasem nie spowoduje znów różnicy siłowej pomiędzy ramionami?
hmm... a co myslicie wobec tego o takim zestawie?
1)unoszenie sztangi stojac
2)"modlitewnik" - sztanga
3) hantelki z supinacja badz sposobem mlotkowym ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Podejrzewam, że jak większe ramię lekko odciążysz to dramatu nie będzie, chodzi o to abyś dawał mu mniej bodźców do wzrostu w stosunku do mniejszego ramienia. Moim zdaniem jeżeli dalej będziesz męczył sztangi to nie nauczysz się wyczuwać tej mniejszej i pewnie słabszej ręki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
majkel68
Zastanawiałem się nad tym, czy tą większą rekę nie odciążyć troszkę w ilości serii tylko pojawił się w mojej głowie dylemat czy to z czasem nie spowoduje znów różnicy siłowej pomiędzy ramionami?



ilość serii pozostaw taką samą- ćwiczenia gdzie pracują obydwie ręce wykonujesz do momentu gdy słabsza wysiądzie, natomiast jednorącz tak aby wykonać właściwie trening, tak jedną jak i drugą- tutaj w przypadku słabiej rozwiniętej możesz byś szczegolniej uczulony na właściwą pracę określonych mięśni podczas wykonywania...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
apokalipsa - rozwiń proszę swoją myśl, a mianowice co masz na myśli mówiąc trening właściwy, właściwa praca poszczególnych mięśni?
hmm i czy to również tyczyło by się treningu mięśni tricepsa? również ten mięsień nieco inaczej się kształtuje...

hmm i tak w ogóle co mam myślęc, odnosze wrażenie że kolega justtraning z kolei sugeruje mi nieco inne rozwiązanie - czy po prostu ja to kiepsko rozumuje:)

a moglibyście zerknąć jeszcze w inne tematy, gdzie próbuje zasięgnąć porad?
https://www.sfd.pl/Ćwiczenia_na_kapturki__-t301116.html
https://www.sfd.pl/Ocena_Planu_Treningowego-t1078126.html#post5 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porusz swoje plecy !!!

Następny temat

Mięśnie brzucha...

WHEY premium