SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Legendarny ABS II

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1567309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74
Witam.
Jakiś czas temu kupiłem ławkę rzymską i cały zajarany zacząłem realizować swój własny program na brzuch. Nie ćwiczę regularnie, w życiu miałem może z 2 okresy w których ćwiczyłem na siłce (ok 2 - 3 miechy) ale ogólnie mam dobrą kondycję i sprawność. W każdym razie robiłem od jakiegoś czasu 4 serie skłonów na ławce rzymskiej (zacząłem od 30 powtórzeń teraz robie 40), podnoszenie nóg z leżenia 4 serie po 20, spięcia brzucha 4 serie po 20 i skręty tułowia 3 serie po 50. Bez beki nie znam sie tak bardzo ale sądziłem że jak sumiennie będę robił to będzie spoko. Ale po kilku treningach zacząłem odczuwać przenikliwy ból w odcinku lędźwiowym pleców. I tak tu trafiłem. Poczytałem temat i wiem teraz co nieco.

1. Po pierwsze robiłem wznosy nóg bez rąk pod dupą bo są trudniejsze (sądziłem że to lepiej - przecież jak wsadzisz ręce to można rąbać bardzo dużo) i głowę z wysiłku wyginałem nie w stronę brzucha tylko drugą <lol2>.

2. Po drugie te skłony na ławce rzymskiej.

Które z tych ćwiczeń mogło bardziej wpłynąć na ten mój ból ? Kurde szkoda mi zaniechać ćwiczeń na ławce co dopiero kupiłem :/

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1012
Dzięki, teraz rowumiem nie doczytałem albo nie było napisane że to dla "placków".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 786
Mam pytanie co do wypchnięcia nóg w leżeniu - czy po wypchnięciu nóg kładziemy je na ziemi i robimy kolejne powtórzenie czy wracamy tylko do tego momentu ok.pół metra nad ziemią z ugiętymi kolanami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 152
Przy wypchnięciu nóg w leżeniu nie wracasz nogami do ziemii, tylko do pozycji startowej (TAKA JAK NA PIERWSZYM RYSUNKU W ARTYKULE) - ok pół metra nad ziemią, z lekko ugiętymi kolanami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74
Dobra. Czyli tego typu rozpiski na brzuch są po prostu do dupy ?? !! Proszę o odpowiedz.

1 Skłony na krzesełku rzymskim 4 25 - 50
2 Unoszenie nóg w zwisie 3 25 - 50
3 Unoszenie nóg w pozycji leżącej 3 25 - 30
4 Skręty tułowia 3 50
5 Unoszenie tułowia z leżenia przodem 3 15
6 Unoszenie nóg siedząc 4 25-50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 133
Mam pytanie odnosnie ruchu w tych cwiczeniach. Mianowicie czy w treningu poziom A gdzie podnosimy wyprostowane nogi do gory to gdy je opuszczamy na dol mamy upuscic calkowicie na ziemie czy zaztrzymac tuz nad nia i z tej pozycji "wyrzucic" je z powrotem do gory? Chodzi mi to czy caly czas mamy utrzymywac stale napiecie miesni brzucha. To pytanie odnosi sie rowniez to pozostalych cwiczen wykonywanych w podobny sposob
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 786
Odpowiedź fidera na moje pytanie, zadane 2 dni wcześniej i 2 posty wyżej:

"Przy wypchnięciu nóg w leżeniu nie wracasz nogami do ziemii, tylko do pozycji startowej (TAKA JAK NA PIERWSZYM RYSUNKU W ARTYKULE) - ok pół metra nad ziemią, z lekko ugiętymi kolanami"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 291 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3799
Pytanie, zaczalem od "wprowadzenia" ABS'ik dotarlem do lvl'u 3ciego cwiczac +/- jak tam jest napsiane
gdzies 3-4 treny w tygodniu na brzuch tak na oko szczerze to nie liczylem zbytnio brzucha bo robilem osobno. I juz dluzszy czas cwicze brzuch pewnie z 2-3 meichy o zmianach nie msuze mowic bo kazyd kto sumienie cwiczyl wie jak to wyglada - bardzo ladnie wchodzi w skrocie ;) Ale d dluszego czasu (nie kojarze ile 3-4 tyg) stoje na tym pzoiomie 3cim. Mam problemy ze zwisem (podejrzewam dolna partia brzucha) robie kolo 10-12 a druga seria 5-7 (powinno byc 15 i 10) a reszte cwiczen (sa jeszcze 3 cwiczenia) robie wedlug opisu z zapasem (moglbym jeszcze gdzies tak po 5-10 powtorzen w kazdym na oko dodac) teraz pytanko co zrobic?:)

przerwa 1-2 tyg? Czy zmienic tren i zwrocic bardziej uwage na dlna partie brzucha? cyz co innego? THX za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 152 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2825
Ja na Twoim miejscu dalej ćwiczyłbym na tym samym poziomie, do czasu, aż nie zaczniesz robić wymaganej liczby powtórzeń... Ja np. wczoraj zacząłem 4. poziom, w 1. serii zrobiłem 20 powtórzeń, czyli tak jak trzeba, ale w drugiej tylko z 12-13, zamiast 15. Mimo tego dalej będę jechał z poziomem czwartym. W końcu będzie tak jak trzeba. A nie jest to w Twoim przypadku kwestia za słabych rąk?

Brak podpisu. Wybaczcie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 291 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3799
Nie przedramie jest dobre, tymbardziej ze jestem po redukcji i zadziwiajaco lekko sie czuje wiszac na drazku... a rece nie biora w tym wiekszego udzialu (jak ja robie) procz podtrzymywania w zwisie...
Nie no myslalem ze moze przetrenowalem ale ie slyszalem specjalnie o przetrenowaniu brzucha xD i chcialem zapytac czy taki dlugi moment bez poprawy to norma ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co powiecie o tej laweczce

Następny temat

podstawa

Wiecej