SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jezoo - piętno stalowego kręgu

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 129008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 995 Napisanych postów 1663 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56138
olotraper
A co robiłeś z Achillesem, że stan zapalny? Sam się raczej nie zrobił? Rozgrzewasz się i rozciągasz po treningu?

Kumulacja przeciążeń. Wczoraj rano wstałem i już mnie zaczęło pobolewać. Rozgrzewka i rozciąganie zawsze są przed treningiem. Poprostu ścięgno miało już dość i się zbuntowało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 995 Napisanych postów 1663 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56138
Rozczytałem receptę i jest to kortykosteroid betametazon czyli będzie bomba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Jezoo
olotraper
A co robiłeś z Achillesem, że stan zapalny? Sam się raczej nie zrobił? Rozgrzewasz się i rozciągasz po treningu?

Kumulacja przeciążeń. Wczoraj rano wstałem i już mnie zaczęło pobolewać. Rozgrzewka i rozciąganie zawsze są przed treningiem. Poprostu ścięgno miało już dość i się zbuntowało.


Rozciąganie powinno być po treningu, kiedy ścięgna i mięśnie porządnie rozgrzane, bo rozciąganie na zimno przed zasadniczym treningiem też może powodować uraz i kumulujące się mikrourazy. Przed jakieś lekkie bez spiny w ramach rozgrzewki, ale ja nigdy tego nie praktykowałem, wolałem po, gdy także organizm ma czas ochłonąć. Napięcie przy rozciąganiu każdego rozciąganego ścięgna i mięśnia powinno trwać powyżej 30 sekund, aby było efektywne. Zalecają też rolowanie przed treningiem. Rozgrzewka najważniejsza w każdym razie.
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Krio na Achillesa by było dobre, dobrze, że nie zerwałeś, powodzenia!
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 995 Napisanych postów 1663 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56138
Olo przed treningiem mam rozciąganie dynamiczne a nie statyczne i tu jest różnica. Ogólnie na elastyczność nie narzekam bo pełnymi dłońmi dosięgam do posadzki za stopami na prostych nogach a ostatnio nawet złapałem się palcami za plecami więc nie jest źle Krio robię zawsze podczas prysznica. Zobaczymy jak leki zadziałają. Narazie tylko żel przeciwbólowy działa.

Trochę potrenowałem ramiona:
Uginanie sztangielkami siedząc 3 x 10 x 12kg
Francuskie sztangielką 3 x 10 x 12kg
"21" gryfem 3 x 10kg
Wyprosty z gumami 3 x 10 x 5kg
Ale się styrałem


Zmieniony przez - Jezoo w dniu 2019-03-15 19:08:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Walcz, nie poddawaj się! Dynamiczne rozciąganie to głównie biegacze, lekkoatleci i piłkarze oraz zawodnicy sztuk walki zrywają zaczepy. Statyczne rozciąganie bezpieczniejsze. Lepiej ostrożnie po treningu na pełnym rozgrzaniu. Zawsze nawet wtedy może coś się zdarzyć. Z wiekiem będzie coraz gorzej . Kryzys 30 latka, potem 40 latka, ... Jakbym mógł ponownie ułożyć sobie życie to bym jogę dodatkowo ćwiczył obok innych sportów.
2

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 995 Napisanych postów 1663 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56138
Barki i brzuch
Olo walczę dalej mimo, że żona na mnie już krzyczy
Trening mało wymagający ale czasami lekko przypiekło.
Zrobiłem to co na filmiku po cztery serie.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jezoo

żona na mnie już krzyczy

To znaczy, że już jest wiosna
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131225
Dlaczego żona krzyczy? - bo filmuje?

Wpis dopiero teraz bo w szybkiej odpowiedzi zapomniałem nacisnąć enter


Zmieniony przez - ojan w dniu 2019-03-17 10:46:12
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 995 Napisanych postów 1663 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56138
ojan
Dlaczego żona krzyczy? - bo filmuje?

Wpis dopiero teraz bo w szybkiej odpowiedzi zapomniałem nacisnąć enter



Zmieniony przez - ojan w dniu 2019-03-17 10:46:12

Nie no do filmowania sama się zgłosiła, ale zamiast odpoczywać to kuśtykam po mieszkaniu i nadwyrężam nogę poszukując zajęcia Na dzisiaj dostałem bana na trening
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

garpa dziennik jeszcze mniej logiczny.

Następny temat

Super Wakacyjny Konkurs "Bring Sally Up"

WHEY premium