SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jezoo - piętno stalowego kręgu

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 128222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130946
kabo9
wg mnie gilotyna to proszenie się o kontuzję barków bo ruch jest nienaturalny i nie da się chyba przy tym ściągnąć dobrze łopatek
ale co kto lubi
Wątpić jest rzeczą ludzką (podobno powiedział Kopernik).
Nie obejrzałem jeszcze tego co polecił Jezoo - obejrzę i może będę jeszcze mądrzejszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan
kabo9
wg mnie gilotyna to proszenie się o kontuzję barków bo ruch jest nienaturalny i nie da się chyba przy tym ściągnąć dobrze łopatek
ale co kto lubi
Wątpić jest rzeczą ludzką (podobno powiedział Kopernik).
Nie obejrzałem jeszcze tego co polecił Jezoo - obejrzę i może będę jeszcze mądrzejszy

to proszę do kompletu
https://potreningu.pl/articles/348/profilaktyka-urazow-barkow--zachowaj-zdrowie-na-dlugo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 994 Napisanych postów 1662 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56113
kabo9
ojan
kabo9
wg mnie gilotyna to proszenie się o kontuzję barków bo ruch jest nienaturalny i nie da się chyba przy tym ściągnąć dobrze łopatek
ale co kto lubi
Wątpić jest rzeczą ludzką (podobno powiedział Kopernik).
Nie obejrzałem jeszcze tego co polecił Jezoo - obejrzę i może będę jeszcze mądrzejszy

to proszę do kompletu
https://potreningu.pl/articles/348/profilaktyka-urazow-barkow--zachowaj-zdrowie-na-dlugo



Kabo zgadzam się z Tobą i z tym co można przeczytać w artykule ale myślę, że można spróbować z małym obciążeniem jako nowe doświadczenie. W filmie instruktażowym, który wstawiłem, Szymon Moszny mówi o gilotynie robionej wąsko a w artykule jest o szerokim rozstawie rąk. Nie wiem czy ma się to jakoś do siebie bo nie testowałem. Ja robię w pośrednim uchwycie bo na tej szerokości co powinienem złapać mam stojaki. Wg mojej takiej filozofii bardziej ma to przypominać dipy na leżąco czy pompki hinduskie niż WL ale z zachowaniem zasad WL - mostek, ściągnięcie łopatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262219
Tak z ciekawości spytam w jakim celu wykonujesz to ćwiczenie ? Jakie ma przynieść ci korzyści ? Bo z mojego pkt widzenia, to ćwiczenie można o kant dupy potłuc, wszelakie tego typu ruchy w stawie barkowym to proszenie się o kontuzje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 994 Napisanych postów 1662 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56113
LiptonS
Tak z ciekawości spytam w jakim celu wykonujesz to ćwiczenie ? Jakie ma przynieść ci korzyści ? Bo z mojego pkt widzenia, to ćwiczenie można o kant dupy potłuc, wszelakie tego typu ruchy w stawie barkowym to proszenie się o kontuzje.

Lipton zacznę od tego, że nie jest to pierwsze ani ostatnie ćwiczenie w moim planie treningowym, czyli nie ma na nim dużego ciężaru ani nie jest na dopompowanie mięśni. Jest drugie, dlatego aby aktywować większą ilość włókien mięśniowych w klacie aby w następnych ćwiczeniach cała klatka pracowała jeszcze wydajniej.
Większość ćwiczeń to proszenie się o kontuzję. Dla mnie ćwiczenia jak dipy, OHP, szwedki, wszelakie ćwiczenia crossfit czy nawet unoszenie hantli bokiem są o wiele bardziej kontuzjogenne dla barków niż gilotyna. Odkąd strzelił mi obojczyk rozważnie podchodzę do każdego ćwiczenia na barki i myślę, że rozwaga, której mi wtedy zabrakło chroni mnie przed dalszymi kontuzjami. Nic na siłę. Po drugie obserwujesz mój dziennik już od dłuższego czasu i wiesz, że lubię kombinować, testować. Ktoś musi robić czarną robotę Jeśli mi nie pójdzie to ile osób będzie wiedziało, że tego nie wolno robić. Np. Ty, powiesz w swoim gronie, że taki Jezoo załatwił się na taki czy takim ćwiczeniu - zrobi tak większość ale chociaż będą wiedzieli żeby tego nie próbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 994 Napisanych postów 1662 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56113
Plecy i brzuch
Kolejny dzień zmagań w pozbywaniu się smalcu. Po wczorajszym lekkie zakwasy. Dzisiaj poszło w miarę fajnie. Bez zadyszki i jakoś więcej siły - używałem tych samych ciężarów co na ostatnim treningu pleców tyle, że powtórzeń w serii teraz było 8 a nie 15. Przerwy 60 sek. Wykonałem 5 obwodów na plecy. Miałem jeszcze trochę siły na kolejny obwód ale nie chciałem już przesadzać na starcie. Niech się organizm przyzwyczai.

Plecy 5s x 8p
Wiosło sztangą 52kg
Ściąganie liny do biodra w opadzie 15kg
Ściąganie drążka do klatki 30kg
Wiosło w siadzie do brzucha neutral 30kg

Brzuch 3s x 10p
Wznosy prostych nóg na drążku do poziomu
Spięcia boczne stojąc 10kg





Jutro wolny dzień więc prace tokarskie w planie i rowerek wieczorkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20728 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607770
Kabo dzięki za odpowiedź. Panie Janie wiem co to hipoglikemia. Pytałam raczej w kontekście tego, czy po takim treningu rzeczywiście można taki stan osiągnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
No cóż Jezoo żebyś nie był osamotniony to ja też posłużę za królika doświadczalnego i jak pisałem spróbuje tej gilotyny i napiszę o wrażeniach .
Pytanie z innej beczki - bo mi się po tym lenistwie terminy mylą - jak robisz ten obwód
Plecy 5s x 8p
Wiosło sztangą 52kg
Ściąganie liny do biodra w opadzie 15kg
Ściąganie drążka do klatki 30kg
Wiosło w siadzie do brzucha neutral 30kg


to znaczy robisz po kolei wszystkie ćwiczenia potem minuta przerwy i apiać od nowa (nie mam podglądu na filmiki )
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130946
Viki
Kabo dzięki za odpowiedź. Panie Janie wiem co to hipoglikemia. Pytałam raczej w kontekście tego, czy po takim treningu rzeczywiście można taki stan osiągnąć
Wiem, że wiesz , Przy Twoich treningach możesz taki stan osiągnąć tzn. stan cukru we krwi poniżej 70 (wszystko zależy od poziomu cukru przed przystąpieniem do ćwiczeń a także jego zapasów w wątrobie). Twoje objawy (drżenie i gęsia skóra ) nie są podawane jako przykład hipoglikemii.

Jezoo - filmy rzeczywiście są lepszej jakości. Widać mięśnie pracujące i to co je pokrywa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262219
No wiesz, może być ten pierwszy raz i ostatni, a potem długo, długo nic, bo kontuzja. No ale jak dobrze to ćwiczenie na ciebie działa i nie powoduje dyskomfortu w stawie barkowym, to ćwicz śmiało. Ja też mam trochę ćwiczeń, których nie mogę wykonywać, z powodu pojawiającego się bólu, lecz ćwiczeń jest tak wiele, że na ich brak nie można narzekać.
Jakie problemy masz z OHP ?
Nie znasz dnia ani godziny, kiedy kontuzja się pojawi, ja ostatnio podczas biegania nabawiłem się przeciążenia jakiegoś ścięgna od wewnętrznej stronie kolana i polowe drogi 6km wracałem żółwim tempem. No ale na następny dzień zrobiłem bez problemu trening nóg. Mam nadzieje, że jutro będę mógł na rowerze pojeździć, bo dzień bez kardio, to dzień stracony.

Ja tam nie lubię o kontuzjach gadać, bo jak patrzę na swoje ramiona, to za niedługi ich w ogóle nie będę miał.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

garpa dziennik jeszcze mniej logiczny.

Następny temat

Super Wakacyjny Konkurs "Bring Sally Up"

WHEY premium