SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Super Wakacyjny Konkurs "Bring Sally Up"

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22977

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2255 Napisanych postów 8606 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 496151
Zasady:


1. Czas trwania: 1-31.08.2018

Filmy z próbami wrzucamy do 31.08 do godz. 12.00, tak żebym miała czas na oglądanie, jeśli pojawi się dużo długich filmów


2. Uczestnicy:

W konkursie może brać udział każdy forumowicz bez względu z jakiego działu, w jakim wieku, z jakim stażem i dowolnej płci.


3. Zgłoszenia

Zakładamy temat konkursowy w tym dziale do 15.08 wg wzoru:
Wakacyjny konkurs "Bring Sally Up" wg ..... (tu wpisujemy swój nick).

W temacie konkursowym umieszczamy filmy ze swoimi próbami oraz wymagane zdjęcia. Każde zdjęcie oraz film musi mieć kartkę z napisem SFD i aktualną datą.


4. Ocena

Za każde wykonane pełne powtórzenie będzie przyznawany 1 pkt. Im więcej powtórzeń, tym więcej punktów.
Ocena ćwiczenia będzie przez punkty procentowe, czyli dodajemy do siebie wszystkie uzyskane wyniki przez wszystkich uczestników i sprawdzamy jaki procent udziału w tym ma każdy forumowicz. Końcowy wynik będzie w postaci procentów. Sumujemy uzyskane procenty ze wszystkich ćwiczeń. Osoba którą będzie miała najwyższy wynik procentowy wygrywa.

Uczestnik nie musi zaliczyć wszystkich zadań konkursowych, ale traci wtedy punkty za niewykonane zadanie.


5. Nagroda

Nagrodą będą suplementy sponsora działu firmy Iron Horse na kwotę 200zł.


6. Zadania konkursowe

Wykonujemy ćwiczenia w tempie piosenki "Bring Sally Up", która ma być na filmie (filmy bez piosenki nie będa brane pod uwagę ):

Konkurs będzie się składał z 4 ćwiczeń, tak żeby przećwiczyć całe ciało i żeby każdy mógł się wykazać w tym, co mu najlepiej idzie

- Zaliczane będą jedynie pełne powtórzenia. Niepełne lub niepoprawne powtórzenia skutkują przerwaniem próby - nie ma możliwości wykonania niepełnej lub błędnej próby a następnie kontynuowania ćwiczenia (np. zejście tyłkiem do ziemi w przysiadzie w celu odpoczynku, niepełne podciągnięcie, utrata pozycji plank w pompce itp.).

- Nie można też "ominąć" słów piosenki w celu odpoczynku i nie wykonać powtórzenia w odpowiednim momencie. Ćwiczymy w rytm piosenki, na słowa "bring sally up" przyjmujemy górną pozycję, na słowa "bring sally down" schodzimy na dół. Dopuszcza się 2 sekundowe opóźnienie w wykonaniu powtórzenia w stosunku do słów piosenki. Dłuższe opóźnienie skutkuje przerwaniem próby.

- Można wykonywać powtórzenia dłużej niż czas jednej piosenki, jednak utwór musi być w trybie "repeat"/"loop" a uczestnik musi zachować odpowiednią pozycję przez cały czas trwania próby (nie można przerwać, włączyć piosenki ponownie i kontynuować).

- W związku z tym, że nie zawsze mamy możliwość korzystać z pomocy drugiej osoby żeby np. włączyła piosenkę, proponuje żeby każdy uczestnik zaczynał od momentu, w którym po raz drugi pojawiają się słowa "bring Sally up", to da czas żeby włączyć muzykę i rozpocząć próbę.


1. Podciąganie

- chwyt dowolny, nie zmieniamy chwytu w trakcie trwania próby, przez cały czas obie ręce maja trzymać drążek
- nogi nie mogą mieć kontaktu z podłożem przez cały czas trwania próby
- wykonanie:
Zaczynamy w zwisie, ręce proste w łokciach, nogi proste. W momencie, kiedy drugi raz w piosence pojawiają się słowa "bring sally up" wykonujemy ruch do góry, warunkiem zaliczenia jest broda nad drążkiem. Następnie schodzimy w dół do pełnego zwisu, ręce muszą być proste (bez ugięcia w łokciach), nogi proste. Pozostajemy w zwisie do kolejnych słów "bring sally up"
- nie można robić podciągania dynamicznego i kippingu
- dla Pań ułatwienie w postaci możliwości użycia gumy oporowej (cienka lub średnia, max. opór 35kg).
- przerwanie próby następuje w momencie, kiedy uczestnik nie jest w stanie wykonać kolejnego powtórzenia lub kiedy wykona błędne powtórzenie (brak brody nad drążkiem, kipping, brak pełnego zwisu)
- zaliczane będą jedynie pełne powtórzenia. Jedno powtórzenie to podciągnięcie na słowa "bring sally up" + zwis na słowa "bring sally down" trwający do kolejnych słów "bring sally up". Jeśli uczestnik przerwie ćwiczenie w trakcie zwisu to takie powtórzenie nie zostanie zaliczone.2. Pompki

- Wykonanie:
* Panowie - pompki na przedmiotach o równej lub bardzo zbliżonej wysokości zachowując tą samą wysokość podporu dla dłoni i stóp
* Panie - mogą wykonać próbę ze stopami opartymi na podłodze i dłońmi opartymi na przedmiotach o wysokości max. 50cm. W tym przypadku pomiar przedmiotu musi znaleźć się na filmie
* Stopy powinny być ustawione max. na szerokość bioder, przez całe ćwiczenie należy zachować pozycję plank.
* Rozpoczynamy w momencie, kiedy po raz drugi w piosence pojawiają się słowa "bring sally down". Schodzimy na dół i dotykamy klatka piersiową sznurka, gumki lub cienkiego patyka. Nie dopuszcza się używania sztangi i innych przedmiotów na których można się oprzeć w celu odpoczynku. Nie można wykonywać pompek w oparciu o jedną ławkę czy stół - każda ręka ma być na osobnym podparciu. Zostajemy w dole do momentu pojawienia się słów "bring sally up". Zejście na dół, pauza i powrót do góry to jedno pełne powtórzenie. Zakres ruchu to w pozycji dolnej wyraźny kontakt klatki piersiowej z przedmiotem a w pozycji górnej pełny możliwy wyprost ramion w łokciach.

- zaliczane będą jedynie pełne, poprawne powtórzenia. Jeśli zawodnik przerwie próbę w dolnej pozycji powtórzenie nie będzie zaliczone.
- niepełne lub błędne wykonanie skutkuje przerwaniem próby. Do błędów zaliczamy bark kontaktu klatki piersiowej z przedmiotem, oderwanie klatki od przedmiotu w dolnej pozycji, próby opierania się na przedmiocie i odpoczynku, brak wyprostu w łokciach, utrata pozycji plank, oderwanie dłoni lub stóp.
- nagranie wykonujemy z przodu tak aby była widoczna cała sylwetka czyli ustawiamy kamerę w pozycji na godz.10 lub 14.

przykłada wersji dla panów i nieprawidłowego wykonania:
wersja dla kobiet:
3. Przysiad

- przysiady wykonujemy z obciążeniem, minimalne to 10% masy ciała dla Pań i 20% mc dla Panów. Wynik wyliczamy z kalkulatora wilksa, gdzie mnożymy ilość przysiadów razy ciężar zawodnika + ciężar dodany. Można użyć większego ciężaru niż proponowany. Należy załączyć zdjęcie z wagą z dnia próby (widoczna kartka z napisem SFD i datą). Ciężar w postacie dowolnej - sztanga, talerze od sztangi, hantle, kettle. Na filmie należy udokumentować wagę obciążenia.
- wykonanie:
Należy zachować prawidłową pozycje przysiadu. Stajemy na szerokość braków lub lekko szerzej. Plecy proste. Na słowa "bring sally down" schodzimy na dół, do kąta prostego, tak żeby uda były równolegle do podłogi i zostajemy w pozycji do pojawienia się słów "bring sally up" - wtedy wstajemy. Zejście w dół, pauza i powrót do góry to jedno pełne powtórzenie. Nie można w pozycji na dole opierać się rękami lub łokciami o uda, niedopuszczalne jest również nadmierne pochylanie do przodu. Nie można zejść tyłkiem do ziemi w celu odpoczynku. Przysiad nie może być płytki.
- błędne wykonanie powtórzenia skutkuje przerwaniem próby
- niepełne powtórzenia nie będą zaliczane i skutkują przerwaniem próby
- filmy nagrywamy od boku, tak żeby było widać kąt, do którego siadamy


4. Brzuszki

- Wykonanie:
W leżeniu na podłodze, ręce za głową. Stopy również oparte na podłodze, nie można zahaczać o żadne przedmioty (np. drabinka, sztanga itp.). Zaczynamy w górnej pozycji dotykając łokciami do kolan (ręce za głową), a następnie przy słowach "bring sally down" schodzimy na dół do kąta 45 stopni między plecami i podłogą. Plecy nie mogą mieć kontaktu z podłogą, nie można również zostać w górnej pozycji, opuszczenie musi być wyraźne. Zostajemy w takiej pozycji a następnie wracamy do góry przy słowach "bring sally up". Za każdym razem w górnej pozycji łokcie muszą dotykać kolan. Zejście na dół, pauza oraz powrót do góry to jedno, pełne powtórzenie.
- Błędne powtórzenia nie będą zaliczane i skutkują przerwaniem próby. Do błędów zaliczamy: oderwanie stóp od podłogi, oderwanie rąk od głowy, zbyt płytkie zejście w dół, oparcie pleców o podłogę, brak dotknięcia łokciami kolan.
- niepełne powtórzenie nie będą zaliczane i skutkują przerwaniem próby (np. zakończenie w trakcie trwania pauzy na dole)


Zapraszam Wszystkich "do tańca", wspólnej zabawy i rywalizacji


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-07-27 15:24:43

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3701 Napisanych postów 19510 Wiek 69 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1061024
Wszystko jasne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 2986 Napisanych postów 24647 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 699274
Ojan,jak cię znam to na pewno wszystkiego spróbujesz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1638 Napisanych postów 6707 Wiek 46 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 526136
No cóż, to chyba jako pierwszy zadeklaruję swój udział w tym konkursie
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3701 Napisanych postów 19510 Wiek 69 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1061024
masti
Ojan,jak cię znam to na pewno wszystkiego spróbujesz :)
Nie spróbuję.
Nie moja muzyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 2986 Napisanych postów 24647 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 699274
Dobre :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1638 Napisanych postów 6707 Wiek 46 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 526136
ojan
masti
Ojan,jak cię znam to na pewno wszystkiego spróbujesz :)
Nie spróbuję.
Nie moja muzyka


Ojanie, to nie koncert życzeń.
Dla zdrowia to robimy

When you have to shoot...Shoot! Don't talk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3701 Napisanych postów 19510 Wiek 69 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1061024
_Szajba_
ojan
masti
Ojan,jak cię znam to na pewno wszystkiego spróbujesz :)
Nie spróbuję.Nie moja muzyka
Ojanie, to nie koncert życzeń.
Dla zdrowia to robimy
Dla zdrowia (ogólnego) to plankuję
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 2986 Napisanych postów 24647 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 699274
Ojan - słuchawki ze swoją muzą a to niech leci na filmie i będzie ok :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2255 Napisanych postów 8606 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 496151
Obawiam się że po konkursie niektórzy mogą znienawidzić tą piosenkę

Ale warto spróbować, fajny trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 645 Napisanych postów 1454 Na forum 256 dni Przeczytanych tematów 18261
Viki
Obawiam się że po konkursie niektórzy mogą znienawidzić tą piosenkę

Ale warto spróbować, fajny trening


Viki, odkupię te słuchawki, cena nie gra roli.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja Alternatywa

;