SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Droga Siły - DT novyneo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 158696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam tego świadomość. Clean to podstawa, ale ja go nie dam rady przynajmniej na razie zrobić szczególnie z odważnikiem cięższym niż 32kg.


Dobra. To tak przemyślawszy to wszystko doszedłem do wniosku że daruję sobie jakieś ciężkie Cleany i Pressy. Zostaję przy Bent Press, TGU i Swing. Tutaj mogę poszaleć. Bent Press i tak w zasadzie po 1 powtórzeniu z odważnikiem powyżej 40 kg robię. Tak jak na poprzednim trreningu, w drabince 40-42-44-46-44-42-40 wchodzi całkiem przyzwoicie. TGU 24 i 32 kg nie więcej. Tutaj głównie pójdę w technikę. Co do wymachów to jest czym powalczyć. Świetnie mi wchodzi zarówno w wersji 1H jak 2H. Manewrować mogę od pojedynczego kettla 24 kg, przez pary 24 i 32 kg na pojedynczym Bulldogu kończąc. Może jakiś zgrabny program z tego zrobię.
Pressy spokojnie, po kilka powtórzeń może porobię z 32kg. Czasem zarzucę 40 kg i też się sprawdzę. Jest jeszcze Bottom-Up Press który wprowadzę na stałe do treningu. Clean natopias powoli z dużym akcentem na technikę od 16 do 24 kg. Nie zapomniałem oczywiście o przysiadach. 2x24 spokojnie po Cleanie wejdzie, ale przecież jest jeszcze Goblet Squat. Także, coś zawsze się wybierze.
Chyba tyle, nic więcej powiedzieć/napisać się nie da. Posiedzę jeszcze i spróbuję to zebrać w jakąś zgrabną całość (drugi raz dzisiaj takie składanie).

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2015-04-27 19:52:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
Dziś się poprawiłem. Zrobiłem kettlebell swing 100 razy 20kg w niecałe 7 minut. Robiłem 4 serie po 25 swingów i 1 minuta odpoczynku pomiędzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i już lepiej. Sam widzisz, że z czasem będziesz coraz lepszy i poprawisz wyniki. Dobra robota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@ ten_nowy2:
kolejne opcje, to: dodać powtórzeń, dodać serii, skrócić czas przerw.
Wybierz sobie jedną z powyższych opcji i progresuj

@ Novyneo:

Cleana nie zaniedbuj, a raczej daj go w umiarkowanych ilosciach - cokolwiek by to miało znaczyć.
Może 3x1,2,3 na zakończenie każdego treningu?? Wyjdzie 15 powtórzeń - niby niewiele, ale po 3 sesjach, po 2 tyg, będzie to niemal 100 powtórzeń na stronę.
Popróbuj cleana z większym i mniejszym łukiem, albo takiego niemal pionowego, gdzie na koniec kule wkręca się na przedramię.
Wraz z praktyką znajdziesz wariant dla siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
Wlasnie tak bede robil. Na nastepny trening postaram sie zrobic 40-30-30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@ten_nowy2:
Słusznie. Próbuj urozmaicić jak napisał panten.

@ panteon:
Nie zamierzam całkowicie zrezygnować z Clean. Po prostu nie będę go atakował ciężkim odważnikiem bez poprawnej techniki. Obciążenie 16-24kg tak jak napisałeś pod koniec treningu po kilka, kilkanaście powtórzeń. Powinno być dobrze

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2015-04-27 21:25:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Źle poszło. Bolą mnie przedramiona. Podejrzewam że mam złą technikę i ciało jeszcze nie zdążyło się przyzwyczaić do takiego obciążenia. Stąd decy-zja o rezygnacji także z ROP. Za dużo tutaj wyciskania. Przede wszystkim muszę popracować nad techniką.
Chwilę posiedziałem i doszedłem do wniosku, że program podstawowy moich dalszych treningów będzie stanowił prowadzony już wcześniej Bent & Sinister. Główne ćwiczenia tego programu to: Bent Press oraz Swing. Pierwsze jest jasno określone: wykonać 5-10 powtórzeń na stronę z danym odważnikiem i można przejść na cięższy. Ja możliwości za wiele nie mam, bo dysponuję jedynie Bulldogiem do którego mogę maksymalnie podczepić 2x2kg, co w rezultacie da 46kg. Wyżej nie pójdę, ale zanim wykonam te 5-10 powtórzeń z takim obciążeniem „chwila” minie.
W przypadku drugiego ćwiczenia, autor programu, David Whitley, po-zostawia wolny wybór. Można robić wersję 1H jak i 2H, 100-200 powtórzeń. Nie zmienia się tylko czas na wykonanie, czyli 10 minut. U mnie będzie po-dobnie. Czas zostawiam, jednak wymachy będę robił w różnych wariantach. Pojawią się 1H 32 i 40kg oraz 2H 2x32kg, w zależności od dnia.
Sam program jest zbliżony do znanego wszystkim Simple & Sinister i też zakłada wykonywanie go codziennie z okazjonalnym dniem wolnym. Do-puszczalne jest również włączenie go do innej aktywności. I tutaj wjeżdża moja koncepcja treningowa.
Oto ćwiczenia jakimi zamierzam urozmaicać sobie program B&S:
• TGU
• Bottom-up TGU
• Bottom-up Press
• Bottom-up Squat
• Goblet Squat
Do całości dodam oczywiście Grip Training i praktykę Clean. Obciąże-nie tego ostatniego będzie w zakresie 16-24kg, czyli albo odważnik lżejszy albo umiarkowany. Sporadycznie waga 32kg. Ilość powtórzeń średnio od kil-ku do kilkunastu. Może po kilka serii, jednak najważniejsza jest technika. W przypadku Cleana będę kładł duży na nią nacisk.
Tyle. Nic dodać nic ująć. Trochę się zmartwiłem, ale winą obarczam złą technikę i prawdopodobnie nie przyzwyczajone do dużego obciążenia ciało (czytaj: przedramiona).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
(o jeden wpis za dużo się klinkęło )

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2015-04-27 21:42:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pogooglaj sobie tutoriale - może w którymś powiedzą coś, co Ci umyka.
Zerknij w ETK i ROTK, oraz w Kettlebell Training - Cotter'a.
Jedynie praktyka Cię nauczy.

Miałem siniaki od 12kg kuli jak zacząłem kettlować, a potem - mimo ROPu z 24kg, czy X programom z 2x20kg (opartych na C&P) nigdy nie miałem problemu z zarzutami.

1. odpocznij, niech łapy odetchną od 32kg zarzutów kilka dni;
2. praktykuj - nie podam magicznej liczby, ale z 10-25 powtórzeń z tą 32 na trening, na stronę to chyba niezła opcja;

Może MaGor coś doradzi - jest instruktorem

Może kijowo robisz cleany, ale dopiero przy 32 kg odczuwasz tego rezultaty.
Amortyzujesz kolanami? Tułowiem? Ramionami? Kula wylatuje wyżej niż potem w rack position??

Może wrzuć filmik??


@ten_nowy2

Lepiej 4x30 zrób, albo skróć przerwy - 4x25/50s

Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-04-27 21:52:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może tak być że ta techniczne przy większych kulach wychodzi. Zejdą niżej i wezmę się solidnie za praktykę. Kula 24 jest ok jeśli o Cleanie mówimy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do korekty

Następny temat

mój trening do poprawy ?? + pytania

WHEY premium