SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Droga Siły - DT novyneo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 158101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiejszy trening zacząłem dość późno bo o 20:15. Skończyłem o 21:30, bo miałem 20 minut przerwy w czasie jego trwania (ważny telefon). Sam przebieg treningu taki:
Warm-up: standard + TGU 1x1 24kg
Grip Training: BUP Press: 5x2 24kg
Bent&Sinister – Medium:
Warm-up: P&P 24kg; 1x3 24kg
Bent Press: 2x(1,2,3) 40kg
Swing 1H: 130 x40kg /10min
Grip Training:
HG200 Over Crushers 3x10sec
1H Plate Pinch 3x5sec 20kg

Komentarz:
Wykonałem jakieś 95% tego co założyłem. Jedyne co mi nie wyszło to 1H Plate Pinch 5x10, ale zamiast 10x1 BUP Press zrobiłem 5x2, więc można powiedzieć że się wyrównało.
Na koniec coś extra, czyli media z Bent Press. Na filmie wyraźnie widać różnicę pomiędzy jedną a drugą stroną. Szczegóły, jednak biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś lewą nie mogłem wogóle wykonać tego ćwiczenia to i tak jest progres. Dalej będę pracował nad wyrównaniem poziomów obu rąk i rzecz jasna dopracowanie samej techniki. Miłego oglądania i oczywiście przyjmę każde słowo krytyki



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Novy ten BP wchodzi jakby ten odważnik nic nie ważył. Dobra lewą trochę gorzej, tak jak piszesz. Moim zdaniem jest klasa

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Ale fajnie wchodzi! Strasznie efektowne, ale i siłę widać. Jak ktoś próbował, to wie ile musiałeś włożyć pracę w to, żeby ten ruch wyglądał tak lekko.
Novy? Zmizerniałeś? Siła do przodu, ale jakby odrobinę mniejszy jesteś Pozytywnie bardzo.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie waga mi ostatnio pokazuje niewielkie cyferki. Przedwczoraj np tylko 81,6kg. Muszę sprawdzić to dokładniej bo zaraz się okaże że jestem o krok od wyciśnięcia połowy masy ciała Za słowa o BP dziękuję, widać pół roku daje jakieś efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
novyneo-Dalej będę pracował nad wyrównaniem poziomów obu rąk i rzecz jasna dopracowanie samej techniki. Miłego oglądania i oczywiście przyjmę każde słowo krytyki.

Co tu krytykować. Dla mnie perfekt widać włożoną pracę i serce. Na twoich filmach można się uczyć BP dlatego wstawiaj w miarę możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
E, no... REWELACJA!
Jest "lekkość" ruchu! Iron Tamer o tym pisze..

Lewa ręka może i słabiej niż prawa, ale jest znakomicie!

Widzę robisz "windmill style", bo niemal nie uginasz nogi (kula w prawej dłoni - prawa noga i odpowiednio na drugą stronę).
Mnie jakoś zaczęło składać i wychodzi mi tak bardziej "squat style".. Muszę też myśleć o wolnej ręce, bo mi zazwyczaj zwisa. Tak mi najwygodniej!! Próbuję pilnować, żeby łapać się za przeciwległe kolano
No, nieważne..

BRAWO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Panowie za dobre słowo. Cieszy mnie, że praca włożona w to jedno ćwiczenie zaczyna wyglądać tak jak powinno. Świadomy jestem jeszcze tych wszystkich niedociągnięć, no i rzecz jasna nie zawsze będzie dobrze wychodziło.

adam77
Novy ten BP wchodzi jakby ten odważnik nic nie ważył

Tak wygląda, ale swoje waży

orzegów
Co tu krytykować. Dla mnie perfekt widać włożoną pracę i serce. Na twoich filmach można się uczyć BP dlatego wstawiaj w miarę możliwości.

Jeśli tylko komuś ma pomóc moje wykonanie BP to nie ma problemu, zawsze coś tam nagram i wrzucę. Poza tym, jak się nagram to sam mogę zrewidować technikę, jak choćby w tym przypadku.

panteon
Widzę robisz "windmill style", bo niemal nie uginasz nogi (kula w prawej dłoni - prawa noga i odpowiednio na drugą stronę).

Nawet nie próbowałme robić "squat style", nawet ten "windmill style" mnie nie specjalnie interesował. Po prostu jak zaczynałem to szukałem "swojego" sposobu na wykonanie. Nie powiem żeby nie przyglądał się filmom jakie Iron Tamer wrzucał na YT, bo w sumie to na nich się wzorowałem. Jak wychodzi to jest ok, nie ma znaczenia jaki style. Grunt żeby zachować poprawną technikę

RAPORT: 2 maj (wczoraj)
Trening udało mi się zrobić nawet wcześnie, bo skorzystałem z okazji kiedy moje dziewczyny poszły na spacer. Trochę zamulony byłem bo wstałem o 2:00 (jeszcze na służbie na zmianę) i musiałem dobrze skoncentrować się na wykonaniu. Przebieg prezentuję poniżej:

Start: 11:48 . Koniec: 12:41
Warm-up: standard
Grip Training:
Bending Steel: Nails 4x6mm (w sklepie nie było akurat "siódemek")
PTP – Heavy Session: {wykonane w 20 minut}
36kg (90% 1RM): 4,4,4 (razem 12 powt.)
38kg (95% 1RM): 3,3 (razem 6 powt.)
40kg (100% 1RM): 2 (razem 2 powt.)
Grip Training:
Bending Steel: Nails 1x7mm (znalazła się jeszcze jedna w domu)
HG250 Heavy Negatives 3x5sec

Komentarz:
Jedna rzecz: nie rób HG po BS w ten sam dzień. Gięcie gwoździ mocno obciąża przedramiona co potem się przekłada na słaby chwyt przy HG, a szczególnie Heavy Negatives. Reszta jak widać całkiem przyzwoicie

Na koniec krótkie media z gięcia tych czterech gwoździ. Bez rewelacji, bo siódemki gnę spokojnie, ale jak już nagrałem to wrzucam





Przy okazji, na SF jest ciekawy artykuł porównujący Snatch i Swing. Jak kogoś to interesuje to miłej lektury KLIK

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2015-06-03 08:22:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Niezły czad z tymi gwoździami !

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ciśniesz oba końce jak prasa hydrauliczna, czy raczej jakby starasz się "łamać" gwoździa?
7mm... mmm....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taką techniką i 6mm raczej jak prasa hydrauliczna. Natomiast 7 mm muszę najwierw nadgiąć i to wykonuję tak jakbym chciał gwoździa złamać. Potem jest już tzw Chest Crush, czyli prasa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do korekty

Następny temat

mój trening do poprawy ?? + pytania

WHEY premium