SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Droga Siły - DT novyneo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 158123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
To już niedługo pistolety z obciążeniem obciążającym :)
Tymi bułgarami to mnie chyba zaraziłeś. Jużsama możliwość porządnego rozciągnięcia zginaczy bioder wydaje się być atrakcyjną.
Weźmiemy się i spróbujemy

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak mi będą Pistolety wychodziły bez problemów to zabiore się za takie z obciążeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@novyneo-Jak mi będą Pistolety wychodziły bez problemów to zabiore się za takie z obciążeniem


Dużo osób trenujących z odważnikiem kulowym i robiących pistolety z obciążeniem ma potem niesamowity progress w martwym ciągu nie robiąc ciągów. Jestem przekonany że to właśnie pistolety z obciążeniem a nie wymachy czy rwania są odpowiedzialne za max wzrost siły grzbietu albo połączenie i tego i tego . Mogę się mylić albo i nie.Bardzo fajne podciągania. Siła i sprawność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
17 Luty, Środa



5x5 - Pull&Grip

Start: 11:25 Koniec: 12:15 Czas: 50 min

Warm-up:
Active Hang 30 sekund (zwis aktywny)

PULL
One-Arm Assisted PU (bar) (podciąganie na drążku na jednej ręce z asystą; drugą ręką chwytam linkę niżej niż drążek)
Seria 1 2 3 4 5
Powtórzenia 4 3 3 3 3
(przerwy między seriami 3 minuty)

Weighted Pull-up, BW+16kg (bar) (Podciąganie na drążku z obciążeniem, masa ciała plus 16kg)
[Seria 1 2 3
Powtórzenia 4 4 4
(przerwy między seriami 3 minuty)

Pull-up Ladders (czyli drabiny podciągnięć na drążku; przerwy w pierwszej drabinie 30s, drugiej 45s, i trzeciej 60s)
Szczeble 1 2 3 4 5 6
Powtórzenia 1 2 3 4 5 6
Powtórzenia 1 2 3 4 5 6
Powtórzenia 1 2 3 4 5 X
(przerwy między seriami 3 minuty)

GRIP
Trening chwytu zrobiłem dopiero popołudniu
1H Grip Hang 10,10,10s czyli zwis swobodny na jednej ręce
Tuck Front Lever 10,10s krok pierwszy w progresie do wagi przodem
2H Grip Hand 60,60s czyli zwis swobodny na dwóch rękach
1H KB Hold with Towel 7x20s trzymanie nad ziemią odważnika z ręcznikiem na rączce kettla; 20s trzymania - 10s przerwy na zmianę ręki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
orzegów

Dużo osób trenujących z odważnikiem kulowym i robiących pistolety z obciążeniem ma potem niesamowity progress w martwym ciągu nie robiąc ciągów. Jestem przekonany że to właśnie pistolety z obciążeniem a nie wymachy czy rwania są odpowiedzialne za max wzrost siły grzbietu albo połączenie i tego i tego . Mogę się mylić albo i nie.Bardzo fajne podciągania. Siła i sprawność.

Ja myślę, że pistolety są strasznie wymagające jeżeli chodzi o mobilność stawu biodrowego, skokowego, siłę mięśni brzucha i prostowników grzbietu. A stąd już tylko krok do wyników w MC. Niemniej jednak ćwiczenie uchodzi za "pokazowe". Jednak przy kilkudziesięciu kilogramach masy chłopa na kolano idą duże przeciążenia i łatwo o utratę stabilności.

Novy prze do przodu jak lokomotywa

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trzeba uważać jak we wszystkim.
Kiedyś robiłem GTG z pistoletami (po 2 powtórzenia) i doszedłem do maksa 9lewa i 10prawa.
Zaczynałem z 3-4na prawą i 2na lewą..
Ale potem dokuczały mi kolana.
Pewnie dlatego, że takie GTG - mimo iż niewielka objętość, to jednak ćwiczenie na tyle skomplikowane, że wypadałoby się jakoś rozgrzać..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Krótkie media:





Co do Pistoletów, to póki co daję radę. Męczę je tylko dwa razy w tygodniu, więc nie obciążam za mocno. Grunt że już potrafię je zrobić. Dużo dały mi przysiady bułgarskie, tak jakby poprawiły stabilizację w kolanie. Takie mam wrażenie. Jest progres, jest SIŁA
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
novyneo
Krótkie media:





Co do Pistoletów, to póki co daję radę. Męczę je tylko dwa razy w tygodniu, więc nie obciążam za mocno. Grunt że już potrafię je zrobić. Dużo dały mi przysiady bułgarskie, tak jakby poprawiły stabilizację w kolanie. Takie mam wrażenie. Jest progres, jest SIŁA


Kiedyś dawno temu jak jeszcze trenowałem dżudo też tak umiałem, ech...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ładne te pompki, nie ma że to czy tamto
Na kościach robisz z jakiegoś konkretnego powodu?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Ładne te pompki, nie ma że to czy tamto
Na kościach robisz z jakiegoś konkretnego powodu?

W zasadzie to tak: kontuzja prawego nadgarstka. I choć ostatnio lepiej z nim to z pompek na kościach nie rezygnuję
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do korekty

Następny temat

mój trening do poprawy ?? + pytania

WHEY premium