SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Droga Siły - DT novyneo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 158096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Wczorajszy trening zgodnie z planem, czyli:
Bent Press: udało się wycisnąć 3x40kg
KBM Light Day (W6/12; D17/36)
[(5xDSW, 5xDSN, 5xSSP) - Sets:7 - Rest:75s]

Grip Training
SHB
<----->
Dzisiaj natomiast bardzie nastawiony jestem na element treningu pod Bent Press, czyli rozciaganie i progres. Zabrałem ze sobą na służbę odważnik 16kg, więc Arm Bar, Bent Arm Bar i reszta na spokojnie i dokładnie zostanie przerobiona. Muszę więcej koncentracji położyć na lewą rękę, bo prawa już działa z Bulldogiem w BP. Oczywiście cieszy mnie to, ale jeśli tak samo by było w przypadku obu rąk to jeszcze lepiej. Póki co, lewa nadal gorzej, ale zdaje się że jestem blisko zlokalizowania problemu
<----->
AKTUALIZACJA
Jak napisałem, tak zrobiłem. GT dzisiaj Plate Pinch i BS 6x180mm x3. Bent Press bardziej jako praktyka. Prawa ręka nawet ze sztangą, lekka była. Natomiast lewą więcej rozciągania, pracy z najszerszym, odpowiedniego skrętu górnej części ciała i takie tam. Sporo tutaj do zrobienia jest, i póki co, jedna ręka goni drugą

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2014-12-26 16:07:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Plan na dziś:
1. BP
2. KBM HD (ostatni dzień z pierwszych 6-ciu tygodni)
3. GT

Witam Wszystkich i miłego dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AKTUALIZACJA:
27 grudzień

Bent Press
Pięknie idzie...prawą ręką. Wykonałem 5x1 z takim obciążeniem 24-40-24-40-24 i muszę napisać, że te 40kg staje się coraz lżejsze. Ale
to nie kwestia siły, tzn nie w 100%. Wydaje mi się, że technicznie coraz lepiej wykonuję cały ruch (później załaduję filmik z jednego takeigo powtórzenia).Lewa ręka kuleje, ale już nie tak bardzo. Pracuję intensywnie nad nią takimi ćwiczeniami jak Arm Bar, Bent Arm Bar itp.

KBM Heavy Day (W6/12; D18/36)
[(5xDCL, 5xDMP, 5xFSQ, 5xDPP, 5xFSQ) - Sest:6 - Rest:90s]

Poszło. Nie "złamałem" żadnej serii, chociaż ostatnia była bardzo intensywna. Po jej zakończeniu miałem przez chwilę "mroczki" przed
oczami Do 3-ciej serii było ok. Czwarta jakoś się udała, ale piąta i szósta to masakra. Najtrudniej było od DPP. Nogi chwilę wcześniej
wykonały 5 powtórzeń a tu trzeba jeszcze z wypchnięciem odważników trochę nimi popracować. Na koniec jeszcze raz przysiady. W
pewnym momencie mało nie spadł mi z Rack lewy odważnik, musiałem kontrować będąc w przysiadzie. Nie wiem ile do siebie
dochodziłem, ale przez parę chwil po prostu stałem i łapałem oddech.

Grip Training
Nie byłem w stanie już nic zrobić po sesji KBM.

<----->

28 grudzień
Rest Day... prawie. Jedyną pracę jaką dzisiaj wyknałem polegała na Arm Bar i Bent Arm Bar z 16-kilogramowym odważnikiem.

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2014-12-29 08:12:47

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2014-12-29 08:15:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Półmetek!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie. Teraz będzie ciekawie, szczególnie HD "obiecująco" wygląda

A tutaj aktualne wykonanie BP z Bulldogiem. W zasadzie już na stałe to obciążenie wchodzi do treningu wyciskania pochylonego





Zmieniony przez - novyneo w dniu 2014-12-29 11:56:05

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2014-12-29 11:58:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Super!

Ja to mam jakąś wiatrakową manię i automatycznie mam nogi proste w kolanach - muszę się skupiac na tym, żeby chociaż jedną ugiąć!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O kurna naprawdę kettle cię lubią i to z wzajemnością. Technika perfekt na moje amatorskie oko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki, ale z lewą ręką w BP się nie do końca lubią. Muszę gonić i to intensywnie. Gdzieś zacięcia dostałem i nie mogę wejść pod ciężar. Postanowiłem za to cały rok nad tym dokładnie pracować. Powinno zaskoczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
novyneo

A tutaj aktualne wykonanie BP z Bulldogiem.

Tuż obok lustra... Odważnie
Ładnie, ładnie.
Pytanie: na początku robisz takie "wkręcenie" stopami w podłogę. Odruch czy wyczytane/wyuczone? Niby detal, ale chyba ważny. Takie szczegóły bywają ważne.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tymi stopami to taki trochę odruch Siły, że tak napiszę. Ta pozycja najlepiej mi odpowiada, jakoś ciało samo się ustawia w taki a nie inny sposób. Lustro to jedno. Za mną drzwi i panele na podłodze. Niestety takie mam warunki a nie inne. Wymagają dodatkowego skupienia podczas wykonywania całego ruchu. Motywujące, ryzykowne, ale jakby nie spojrzał działa i jest skuteczne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do korekty

Następny temat

mój trening do poprawy ?? + pytania

WHEY premium