SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Kung Fu Panda 2

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 163015

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1504 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35850
Mahler , MCT tez ma C12 .(srednio 3g/100g )

===> 1Polska.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Pandarek

Mahler
Myślałeś nad tym, by dołączyć olej kokosowy do suplementu? Wychodzi taniej. Nie orientuję się za bardzo, ale w MCT z Olimpa/Treca masz tylko kawsy C8 i C10, a w oleju dochodzi C12. http://nutritiondata.self.com/facts/fats-and-oils/508/0



Ok...

Z tego dziennika:
Pandarek
Mct mam olimpu, ale jem równie dużo oleju kokosowego typu raw/vierge. W mct robionym z oleju palmowego (stąd niższa cena) nie ma prawie w ogóle kwasu laurynowego, który jest kluczowy dla immunostymulującego działania tego tłuszczu.




Twoim zdaniem (odpowiedź sobie, proszę, tylko w duchu) lepszym źródłem kwasu laurynowego jest mct, który go ma 3% czy olej kokosowy, który ma go 45-55%?

Serio, od teraz prosiłbym osoby wypowiadające się o przeczytanie ze zrozumieniem przynajmniej ostatniego, albo ostatnich dwóch postów, bo to przestaje być już nawet śmieszne.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-10-29 20:16:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Szacuny 7521 Napisanych postów 49528 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385539
Darek z tego co ja przeczytałem i zrozumiałem to norbi3011cule poprawił tylko Mhlera ktory stwierdził ze w oleju MCT nie ma C12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1504 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35850
To juz ile go ma to inna sprawa .A Twoje posty czytam ,bo czesto mozna sie czegos ciekawego dowiedziec. Sory za offtop.

===> 1Polska.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Podsumujmy:

1. Od dawna jem olej kokosowy. Pisałem, że mct nie jest idealnym zamiennikiem oleju kokosowego, ze względu na to, że w czystym mct są znikome ilości c12. (3 % w czystym tłuszczu, to jest ilość znikoma.)
2. Mahler pyta, czy nie myślałem o spróbowaniu oleju kokosowego, bo w mct są znikome ilości c12.
3. Norbi konstatuje fakt, iż w mct są śladowe ilości kwasu c12
4. Ty mylnie twierdzisz, że Norbi poprawił Mahlera, choć tego nie zrobił- w mct ( w porównaniu do oleju kokosowego) są śladowe ilości c12 i zgadzam się z opinią Mahlera ( a właściwie swoją własną ...) że to tak jakby ich nie było.
5. Norbi kończy konkluzją, iż prawda jest najważniejsza. Jest 3 % stężenie, to trzeba wpisać do protokołu, śladowe czy nie śladowe, nie ważne.



Dziękuję za interesującą dyskusję. Spróbuję dołączyć jednak olej kokosowy do diety ze względu na to, że mct nie są idealnym ekwiwalentem oleju kokosowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1224 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15106
Nie uważasz, że powinieneś używać oleju kokosowego ? W MCT są tylko śladowe ilości c12. Rozważ to...


A tak na poważnie, to dajesz dużą motywację mi do ćwiczeń i jesteś osobą od której wiele się uczę. Dzięki i powodzenia w walce z niemieckim potworem !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Szacuny 7521 Napisanych postów 49528 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385539
Mahler
Myślałeś nad tym, by dołączyć olej kokosowy do suplementu? Wychodzi taniej. Nie orientuję się za bardzo, ale w MCT z Olimpa/Treca masz tylko kawsy C8 i C10, a w oleju dochodzi C12. http://nutritiondata.self.com/facts/fats-and-oils/508/0


wiec wg mnie stwierdził ze nie ma wogole C12 , nie napisał śladowe , wiem ze wg ciebie tak jakby nie było wogolke ale to szczególy

dobra juz nic nie pisze bo zaśmiecam Ci dziennik

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2013-10-29 20:36:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Masz niemal dokładnie tyle samo (3% vs 2,5 %) c12 w 100 gramach tłuszczu mct olimpu co o3 w 100 gramach tłuszczu mlecznego, stężenie jest identyczne. Rozumiem więc zabieg myślowy Mahlera, ale ciężko mi brać na poważnie rady, które od dawna wcielam w życie. (Plus olej kokosowy wychodzi drożej, jeżeli patrzymy na zawartość mct w porównaniu do supli, ale o tym też pisałem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Środa, Tydzień 4- podciąganie + smith, ok 3500 kcal/3600 kcal

Wczoraj boleć plecy, odezwać się zakwasy po niedziela. Waga dzisiaj rano być koło 74,5.


Być na siłowni. Pomylić ciężary- założyć 40 kg na smithie, zorientować się w połowie, zmienić ciężar na 45 kg. W wypisce wpisać 42,5, choć tak nie robić. Jednak tonaż zgadzać się.
Za tydzień dać 45 kg x 10 serii po 10 powtórzeń.

W podciąganiu progresować, 10 serii po 9 powtórzeń, nie oszukiwać. Być zadowolony, być postęp.

1. 10 x (9 podciągnięć // 42,5 kg x 10) = + 1 podciągnięcie, + 2,5 kg
2. 3 x (Narciarz sznurkami 40 kg x 15 // Unoszenie hantli bokiem w opadzie 9 kg x 15) = + 5 kg, + 1 kg


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-10-30 08:06:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
antek098
solaros
pisałeś że nie robiłeś tak nigdy i piszę Ci to w dobrej wierze - nie jako hejt - tylko jako trochę starszy kolega


Tak, tylko że to "wujkowanie" spali na panewce, powiedzieć Ci dlaczego?
dlatego, że tak się składa, ze to Darek ma i wyższe osiągi siłowe i więcej doświadczenia pod kątem samego treningu wiem, że to drobny szczegół, ale uwierz cholernie zmienia całe podejście do tematu. Słowem: ten kto zna swoje ciało już przynajmniej dosć dobrze, ten rad nie potrzebuję bo i tak zrobi po swojemu by poznać je lepiej.


widzisz drogi Antku - sam sobie zaprzeczasz

po pierwsze ja nie pisałem o treningu,to nie moja bajka - tylko o czymś innym,czymś ważniejszym
z resztą nie tylko ja - ronie też,a chyba [cytując Ciebie!] On ma większe pojęcie


po drugie:
'ten kto zna swoje ciało już przynajmniej dosć dobrze, ten rad nie potrzebuję bo i tak zrobi po swojemu by poznać je lepiej'

ke?

za to ty masz prawo latać po dziennikach ,'wujkować' albo krytykować - tak jakbyś kogoś znał lepiej niż on sam zna siebie?

ciekawe podejście


sorki Darku ale musiałem odpisać
wpadnę za 4 tygodnie zobaczyć efekty

Zmieniony przez - solaros w dniu 2013-10-30 12:54:42

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ścisk dłoni

Następny temat

Trening na nogi nie nadwyrężający ścięgien podudzia

WHEY premium