SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol. 2 ;-)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 164514

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no musze sie trzymac chyba tylko jak kurde jesli o alkohol chodzi to mam silna wole jak powiem ze dzisiaj nie to nie ale jak stol ugina sie pod plackami to kuwa mac

Zmieniony przez - maxior886 w dniu 2013-03-28 17:43:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 186 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1384
Cwiczę już ponad 2 miesące. Postanowałem zadbać też o brzuch. Ile serii i ćwiczeń polecacie na początek? Myślałem o przyciągaie kolan do klatki na drążku- 4 serie max oraz skłony boczen 4 serie 12-10-8-6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
3x po treningu siłowym rób brzuch: 2 serie na górę, 2 serie na dół i 2 serie na skos (proponuję w dwóch superseriach w kolejności skos->góra->dół)
ćwiczenia które możesz wykonywać, to:
na dolne: wzniosy kolan na drążku, wzniosy nóg w podporze oraz na ławce płaskiej, nożyce
na górne: spięcia tułowia wszelakie
na skos: spięcia ze skrętem, skłony boczne, skłony na ławeczce skośnej ujemnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4915
ja na brzuch robie 2 cwiczenia, w poniedzialek 3/4 serie podciagania kolan do klaty na drazku a w czwartek 3/4 serie tradycyjnego starego kółka i to wszystko, a efekty naprawde sa zadowalajace
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
ja miałem problem z wcięciem w talii i w ciągu (!!) 5 tygodni planem, który wrzucę poniżej, zwiększyłem obwód w talii o 6cm+poprawiłem jakość mięśni brzucha w stopniu co najmniej znacznym:

superseria 1:
spięcia tułowia skrętne z dotknięciem dłonią pięty 15rep. na stronę =>
spięcia z dłońmi na udach 30rep. =>
wzniosy nóg leżąc 15rep. każda noga (1rep=podniesienie 1 nogi->podniesienie 2 nogi->opuszczenie 1 nogi tuż nad podłożę->opuszczenie 2 nogi tuż nad podłożę)
~~30 sekund przerwy (15 głębokich oddechów)
superseria 2:
spięcia tułowia skrętne z rękoma trzymanymi za głową+z dopinaniem naprzeciwległym kolanem 15rep. na stronę =>
spięcia tułowia z nieco szerzej rozstawionymi nogami i rękoma za głową 30rep. =>
nożyce poziome 15rep. każda noga (1rep.=przyciągnięcie kolana jednej z nóg do klatki przy jednoczesnym wyprostowaniu drugiej->zmiana nóg, taki a'la rowerek)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
DreamEvil
Pytania
1. jak pozbyć się ginekomastii//ile kosztuje jej wycięcie?
2. jak najlepiej przyrządzić ser ricotta?
3. tydzień regeneracji przed cyklem chcę zacząć w najlepszej dyspozycji, którą opcję treningową na najbliższy tydzień wybrać?:
a) 2xFBW+2xCARDIO+ręczna w piątek
b) 3-4xCARDIO+ręczna w piątek
c) lekki trening typu split 5 dniowy+15 minut biegu po treningu+ręczna w piątek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 186 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1384
DreamEvil
3x po treningu siłowym rób brzuch: 2 serie na górę, 2 serie na dół i 2 serie na skos (proponuję w dwóch superseriach w kolejności skos->góra->dół)
ćwiczenia które możesz wykonywać, to:
na dolne: wzniosy kolan na drążku, wzniosy nóg w podporze oraz na ławce płaskiej, nożyce
na górne: spięcia tułowia wszelakie
na skos: spięcia ze skrętem, skłony boczne, skłony na ławeczce skośnej ujemnej


Czemu aż 3 razy w tygodniu? Przecież brzuch też mięsień i potrzebuje regenreacji Czym niby różni się od klatki czy pleców? Prócz tego, że łatwo zalewa się fatem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
3x może być, ale nie więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
quickok
DreamEvil
3x po treningu siłowym rób brzuch: 2 serie na górę, 2 serie na dół i 2 serie na skos (proponuję w dwóch superseriach w kolejności skos->góra->dół)
ćwiczenia które możesz wykonywać, to:
na dolne: wzniosy kolan na drążku, wzniosy nóg w podporze oraz na ławce płaskiej, nożyce
na górne: spięcia tułowia wszelakie
na skos: spięcia ze skrętem, skłony boczne, skłony na ławeczce skośnej ujemnej


Czemu aż 3 razy w tygodniu? Przecież brzuch też mięsień i potrzebuje regenreacji Czym niby różni się od klatki czy pleców? Prócz tego, że łatwo zalewa się fatem?



tym, że używasz go też w codziennych czynnościach i ma w związku z tym przewagę włókien czerwonych (ewolucja, coś), dzięki czemu lepiej reagują na często stosowane (3x tyg) ćwiczenia o średniej intensywności (3-6 serii na sesji) niż na pojedyncze skatowanie.

Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2013-03-28 20:26:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1655
Poniedziałek/środa/piątek mam siłownie . Moge do tego robic sobie jeszcze trening amstrogna w domu na podciąganie?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

POJEDYNCZE PYTANIA

Następny temat

Cwiczenia suplematy

WHEY premium