SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol. 2 ;-)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 163595

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gsmt
staram sie zwiekszac tluszcze kosztem ww, ale tluszcze zwalniaja metabolizm i nie wiem czy czasem nie ma takiego samego efektu jak z ww; poza tym ile mozna zrec tych oliw i inncyh

Co Ci kurna zwalniają? Metbolizm? Gdzie to wyczytałeś?
A słyszałeś kiedyś o omega-3?
Ja też jak koledzy wyżej. Moja budowa nie pozwala mi przekraczać ok. 4g ww natomiast daje więcej tłuszczy (głownie nienasyconych z takich źródeł typu oliwa/olej lniany /omega-3 .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
to posluchaj slodkiewicza co mowi w tej sprawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tam nie słucham wypowiedzi tych znanych, bo (wiadomo sponsor) polecają tysiące supli, w tym HMB, glutaminy i inne "cuda", mówią żeby jeść minimum po 300g białka, żeby stosować diety zgodne z grupą krwi itp.
Natomiast o prozdrowotnych właściwościach tłuszczy można znaleźć sporo fachowych artykułów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gsmt
to posluchaj slodkiewicza co mowi w tej sprawie

Ale tłuszczy masz kilka rodzajów. Jak chcesz mówić to syp konkretami.
Tłuszcze nie zwalniają metabolizmu. Być może chodziło Ci o domniemane wolniejsze trawienie posiłków.
Ale tłuszczy nie należy się bać, tym bardziej unikać. Warto kombinować z b/w/t.
Jednak jeśli wszystko wiesz to dlaczego się dziwisz, że mięśnie nie idą? Powinieneś wiedzieć


Jak kolega wyżej - zachęcam do lektury art. z działu Badania naukowe oraz Charlsa Poliquin'a

Zmieniony przez - IneTheEnd w dniu 2013-04-14 13:22:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Ja się kieruję głównie radami profesjonalistów, i jakoś nie spotkałem aby ktoś odradzał tłuszczy albo mówił że zwalniają metabolizm - jedynie nie polecali tłuszczów w posiłkach około treningowych ze względu na wolniejsze wchłanianie, może źle zrozumiałeś

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
paramaribo2

+1

Dlatego napisałem "domniemanego"...
Ja tam na te tłuszcze w około treningowych tak nie patrze. Nie jem ogromnych ilości ale zdarzy się nieraz, że zjem 20g tłuszczy i jest w porządku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Bardziej ufam osobą które zbudowały dobrą sylwetkę a nie dietetykom którzy swoją wiedzę czerpią tylko z książek, ale ok

Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2013-04-14 13:38:13

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Ja sobie posprawdzałem, poeksperymentowałem i mi wyszło, że przed treningiem nie jem tłuszczy prawie w ogóle, natomiast po treningu czasem załapię i do 30g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
osobom i dietetykom jeżeli już :)
jak są badania to jest podstawa by ufać. Zawsze biorę po treningu 500ml mleka (swojskie, ale troche odstane i zebrana śmietana więc pewnie koło 3% fatu) i jest ok
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

POJEDYNCZE PYTANIA

Następny temat

Cwiczenia suplematy

WHEY premium