SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkursy ,dyskusja,,zwiększanie frekwencji,czyli Wasze propozycje,opinie,uwagi

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 131578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Pooglądali filmik ?
Przesadny kontakt klatki piersiowej z przedmiotem ( wziąłem coś grubszego , kiepsko to się trzyma )miał zwrócić uwagę ale nie będę traktowa samego" odbicia" jako błąd ale radzę uważać bo to może spowodowac tzw. dobijanie bioder a to będzie traktowane jako brak pozycji plank (postaram się nie przesadzać).
Na filmie nie każdy ruch z uniesionymi biodrami był spowodowany tzw.dobijaniem bioder( nie utrzymaniem pozycji plank)kilka ruchów było z utrzymaniem uniesionych bioder a wrażenie pracy bioder powodowała praca stóp ( cofanie sylwetki w tył) Ale to nie miało by i tak znaczenia bo nastąpiło oderwanie stóp na co nikt nie zwrócił uwagi.Na brak "akcentu" u zawodnika WW czy brak pełnego wyprostu ramion raczej nikt by się nie nabrał a na pewno drazekm
Chociaż 6 ostatnich ruchów miało być z brakiem wyraznego zakończenia ruchu "akcentu" ale byłem juz zmęczony treningiem WW i nie miałem siły bardziej przyśpieszyć.
W czwartek postaram się nagrać jakąś próbę już nie będę pisał jaką
Swoje próby też wrzucajcie jakieś krótkie z błędami lub bez błędów
Pompa!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12152 Napisanych postów 30572 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131247
wycwiel - obejrzałem filmik. Wszystko bym zaliczył! Przy takim podejściu do wykonania jakie proponujesz nie wziąłbym udziału w tej zabawie. Dyskwalifikacje powtórzenia za przesuwanie rąk, stóp oraz grubość kijka i ewentualne odbijanie od niego to dla mnie wydziwianie.
Piszę to jako użytkownik tego działu a nie jako moderator .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
ojan
Ja to rozumiem że jest to konkurs dla użytkowników forum nie koniecznie z aspiracjami zawodniczymi .
Chciałbym zachowac takie same reguły oceny dla wszystkich.
A to że drazekm prowokuje to wiemy nie od dziś chociaż ja lubię z nim pooodyskutować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
GUMA - miałem na myśli gumkę do majtek
Gruba guma uciekałaby spod doni.
Sznurek dla odmiany - mógłby obwisnąć..
Chyba najkorzystniej robić pompki do kija/listewki.

Wycwiel, napisałbyś które powtórzenia sobie zaliczasz a które nie? Nie wiem które dygnięcie biodrami jest dopuszczalne..

Czy nie byłoby wygodniej szerzej rozstawić ławki i chwycić kij bezpośrednio? O takim wariancie myślałem.
Od plastykowej rurki, czy czegoś elastycznego to można się odbić, ale czy to będzie jakaś wielka pomoc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10081 Napisanych postów 30414 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728909
Chcieliście mieć perfekcję-to macie ! :)

Wycwiel-rób wszystko dokładnie tak jak chcesz i nie wymiękaj.:)
Nie ma taryfy ulgowej dlatego Ty to robisz :)

Uczestnicy przynajmniej poznają smak prawdziwych zawodów w pompkach.
Myslę ,że to bardzo ciekawe i pouczające przeżycie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12978 Napisanych postów 20740 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607918
Mnie się te zasady podobają, co prawda za dużo pompek nie zrobię, ale lepsza jakość niż ilość
To ja wrzucam próbę na krzesłach i prosze o ocenę, żeby wiedziec co do poprawy Najlepiej byłoby użyć listewki, bo kijek niewygodnie się trzyma i miałam problem z ułożeniem dłoni.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Umiescilbym aparat z innej strony pod swiatlo filmy zle wychodzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Viki jeżeli chodzi o samo wykonanie zaliczone 15 powt.
Dokumentacja pomiaru wysokości podporu w jednym ujęciu z próbą ( tak regulamin mówi).
Ustawienie kamery - jeżeli będę widział cały ruch ( u Ciebie widziałem ) to ok. będę oceniał ale jeżeli światło będzie zbyt utrudniać ocenę to nie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
panteon to że biodra są lekko uniesione to nie jest błąd sama pozycja plank w rzeczy samej nie jest płaska jak decha żeby nie przeciążać lędzwi.
Ruchy bioder które widać po zakończonym wyproście ramion( tzw. dobijanie biodrami) no już wskazują że nie jest utrzymana pozycja również ruch bioder wyprzedzający wyprost ramion również na to wskazuje. Często tez można zauważyć cofanie całej sylwetki przy wyproście ale jeżeli biodra są nieruchome jest ok.
Jak wyciskasz sztangę to ona też nie idzie prosto jak po sznurku każdy ma swoją trajektorię ruchu.Nie wiem czy Ci wytłumaczyłem czy bardziej namieszałem.
Lepiej nagraj kilka ruchów najlepiej końcówkę serii.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie III etap ,Konkurs Włączamy Napęd 4x 4I

Następny temat

Przerost lewej komory od ćwiczeń siłowych. Ponad 18 lat stażu

WHEY premium