SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkursy ,dyskusja,,zwiększanie frekwencji,czyli Wasze propozycje,opinie,uwagi

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 131197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Mehow -musisz spojrzeć na przedostatnie strony-jest konkretne zadanie do zrobienia-i na tym sie teraz skupiamy.

Potem dalej będa wolne dyskusje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
A czy autor konkursu tez może brać udział?

W sumie ćwiczenia do piosenki to był mój pomysł, więc mogę spróbować określić konkretne zasady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa mówię ...
Tak, autor może brać udział w konkursie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
No dobra, to co powiecie na to?


Wykonujemy ćwiczenia w rytm piosenki Bring Sally Up, która ma być na filmie (filmy bez piosenki nie będa brane pod uwagę )





Konkurs będzie się składał z 4 ćwiczeń, tak żeby przećwiczyć całe ciało i żeby każdy mógł się wykazać w tym, co mu najlepiej idzie Wykonana ilość powtórzeń = ilość punktów. Na podstawie punktów będą wyliczane % tak jak w 3 module KNL. Zaliczane będa pełne powtórzenia. W związku z tym, że nie zawsze mamy możliwość korzystać z pomocy drugiej osoby żeby np. włączyła piosenkę, proponuje żeby każdy uczestnik zaczynał od momentu, w którym po raz drugi pojawiają się słowa "bring Sally up", to da czas żeby włączyć muzykę i rozpocząć próbę. Ćwiczymy w rytm piosenki, na słowa "bring sally up" przyjmujemy górną pozycję, na słowa "bring sally down" schodzimy na dół. Dopuszcza się 3 sekundowe opóźnienie w wykonaniu powtórzenia w stosunku do słów piosenki Dłuższe opóźnienie skutkuje przerwaniem próby. Można wykonywać powtórzenia dłużej niż czas jednej piosenki, jednak utwór musi być w trybie "repeat" a uczestnik musi zachować odpowiednią pozycję przez cały czas trwania próby.

1. Podciąganie
Chwyt dowolny. Zaczynamy w zwisie, ręce proste w łokciach. Wykonujemy ruch do góry, warunkiem jest broda nad drążkiem, następnie schodzimy w dół do pełnego zwisu, ręce muszą być proste (bez ugięcia w łokciach), nogi nie mogą dotykać podłoża. Proponuje dopuścić lekkie ugięcie nóg w zwisie dla osób co maja nisko drążek Nie można robić podciągania dynamicznego i kippingu. Dla Pań ułatwienie w postaci możliwości użycia gumy oporowej.




I żeby nie było, że wymyśliłam coś, czego nie jestem w stanie zrobić - kiedyś próbowałam, lekko nie jest ale pare powtórzeń było To ostatnie już nie zaliczone, bo nie było brody nad drążkiem. W każdym razie fajna zabawa





2. Pompki
Tu wg zasad lipcowego konkursu. Zostawiłabym podwyższenie dla Pań do 50cm z dwóch powodów. Po pierwsze nie jest to taka wysokość, przy której można robic pompki w nieskończoność, jak to sugerował Szajba. Po drugie ławki na siłowni często mają właśnie ok. 45 cm wysokości, krzesła w domu też, więc nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich przedmiotów Pomiar musiałby znaleźć się na filmie, najlepiej na koniec próby żeby nie tracić czasu na początku i zacząc w odpowiednim momencie. Natomiast wprowadziłabym zakaz robienia pompek do sztangi oraz innych przedmiotów, na których można się oprzeć i tym samym odpocząć w dolnej fazie. Najlepszy byłby jakiś sznurek, guma lub cienki patyk










3. Przysiad.
Z ciężarem ciała lub z obciążeniem. Można policzyć wilksa tak jak było przy wykrokach w 3 module KNL. Wtedy trzeba załączyć jeszcze zdjęcie z waga w dniu próby. W przypadku braku obciążenia ręce wyciągnięte przed siebie. Proponuje robić przysiady do kąta prostego, wtedy nie będzie możliwości odpoczynku na dole. Można dopuścić lekkie odchylenie od tego kąta, jak będzie trzeba to pomierzę i podam w stopniach maksymalny kąt odchylenia Musi zostać zachowana pozycja prawidłowego przysiadu. Nogi na szerokość barków lub trochę szerzej. Nie można w dolnej pozycji przechylać się za bardzo do przodu. Filmy z przysiadów dobrze by było nagrywać od boku, żeby było widac kąt przysiadu i całą sylwetkę.
Tu mogą być problemy z nadmiernym pochylaniem się do przodu i prawidłową oceną. Ewentualnie zamiast zwykłego przysiadu, można by robić przysiad z plecami opartymi o ścianę, do kąta prostego wtedy nie było by problemu z oceną sylwetki, ale odpada możliwość zrobienia ze sztangą, ewentualnie z ciężarem trzymanym z przodu (np. talerz od sztangi, kettle). Nie wiem która wersja byłaby lepsza






4. Brzuszki
Tu propnuję zaczynać w górnej pozycji dotykając łokciami do kolan (ręce za głową), a następnie zejść na dół mniej więcej do kąta 45 stopni. Plecy nie mogą mieć kontaktu z podłogą. Za każdym razem w górnej pozycji łokcie muszą dotykać kolan. Proponuję robić na podłodze bez zahaczania stóp o jakieś przedmioty czy drabinki. Oderwanie stóp kończy próbę.






No to kto chce "zatańczyć"? Mam nadzieję, że chętni będą, bo nie ukrywam, konkurs nie jest łatwy ale ciekawy

Wszelkie uwagi mile widziane, ale nie narzekajcie za dużo, bo mam ograniczone pokłady cierpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12179 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627492
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Paatik moich nie zablokowali, można też znależć mnóstwo innych filmików z najróżniejszymi cwiczeniami do tej piosenki, wiec chyba nie powinno być problemów. Filmy na pewno blokuje fb, a yt chyba nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Moje uwagi
Trzy sekundowe opóźnienie to za długa pauza, zaburzy to rytmikę całej zabawy. Uważam, że dwie sekundy to max, a najlepiej by było, gdyby ruch musiał się rozpocząć dokładnie w momencie "up" or "down". Kiedy się kończy to już kwestia dynamiki.

1.Podciąganie - nogi wiszące swobodnie do dołu, bez zginania w kolanach. Jeśli ktoś będzie chciał zaliczyć to ćwiczenie, na pewno drążek sobie znajdzie. Wykluczy to wszelkie niejasności. Jaka guma oporowa? 20kg, 25kg czy 50kg?
2.Pompki - jak widać w konkursie, niektórzy potrafią robić w nieskończoność, ale Wyćwiel wprowadził ograniczenie czasowe Bez uwag
3.Przysiady - i tu jest problem. Niektóre osoby ze względów anatomicznych muszą się wychylać bardziej do przodu inne nie muszą. Dla jednych siad do 90 stopni to maks i odpoczywają w tej pozycji, dla innych to połowa zakresu. Przysiady bez obciążenia? Kto podejmie się liczenia przysiadów przez godzinę? w przysiadach proponuję 50%CC dla Panów i jakiś ?% dla Pań. Obciążenie ustawi sylwetkę do wymaganej ozycji przysiadu. Zakres 90 stopni i niżej. jeśli ktoś ma problemy z mobilnością (Viki ) to trzeba nad tym popracować. Przysiad z plecami opartymi o ścianę to nie przysiad, nie wiem jak to nazwać, ale na pewno to nie jest przysiad.
4. Spięcia - to co na filmiku, to słabe jest. Za duże pole manewru. Pomyślę nad tym jutro.
4
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Te spięcia wcale nie są słabe, testowałam W sumie wszystkie ćwiczenia są trudne, bo dłuższa faza w spięciu szybko męczy.
W kwestii przysiadow.
Ja niestety nie mogę robić ćwiczeń ze sztanga na karku i nie chodzi o mobilność. Zresztą zależy mi na tym, żeby dolna pozycja była przy kącie prostym, bo wtedy większość czasu spędza się w pozycji z napiętymi mięśniami a to męczy wyroków zrobiłam kilkaset a po kilku takich przysiadach ogień w udach Wiem że przysiad z plecami przy ścianie to nie przysiad, ale umożliwia właśnie przyjęcie odpowiedniej pozycji w dole. Schodzenie poniżej 90 stopni pozwala kombinować, rozluźnić mięśnie i odpocząć.

A z gumami to nie wiem ile kg, ja mam dwie i nie mam pojęcia jakie są poza tym że jedna cienka druga grubsza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Mam inną propozycję (głównie gdyż nie podoba mi się ta zasada przytrzymywania przy tej muzyce - trzeba ją odtwarzać na jakimś sprzęcie).
Trzy ćwiczenia: na mięśnie brzucha scyzoryki; przysiady na jednej nodze (może być na podwyższeniu aby tylko nie dotknąć wolną stopą podłoża); odwrotne podciąganie na drążku (kij na 2 krzesłach a nogi n stopy na trzecim - pozycja odwrotnego planka).
Czas wykonania po 90 sekund lub 2 min. Punkty za każde powtórzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Panie Janie ale cała zabawa i trudność polega na ćwiczeniu w rytm piosenki
Poza tym podobno przy muzyce lepiej się ćwiczy

Te zaproponowane przez Pana ćwiczenia są ok, ale taki konkurs będzie podobny chociażby do tego co było w knl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie III etap ,Konkurs Włączamy Napęd 4x 4I

Następny temat

Przerost lewej komory od ćwiczeń siłowych. Ponad 18 lat stażu

WHEY premium