SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkursy ,dyskusja,,zwiększanie frekwencji,czyli Wasze propozycje,opinie,uwagi

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 131283

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
LiptonS
Masti te dwa ćwiczenia można zamienić, czy nie ? Bo jeśli nie to ja odpadam.


napisz może co jest nie tak w tych dwóch ćwiczeniach, że nie możesz ich wykonać? to bedzie łatwiej Mastiemu podjąć decyzję
bo nie sądzę że masz problem ze sprzętem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Koleżanki i Koledzy - poproszę o trochę cierpliwości. Masti zaloguje się na forum to na wszystko odpowie. Ja widziałem te pytania, ale nie czuję się upoważniony żeby na nie odpowiadać. Będę wyjaśniał wątpliwości w module czerwcowym, który pojawi się zgodnie z zapowiedzią i oczekiwaniami czyli do końca tego tygodnia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12139 Napisanych postów 30548 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131067
fanslaska
wycwiel
Paatik oparcie łba o ławkę odciąża odcinek lędżwiowy i po to zostalo wymyslone i tylko tyle.
Po zastanowieniu, wolę obciążyć odcinek lędźwiowy niż szyjny. To chyba jakieś karki wymyśliły
Wyjaśnienie kabo było prawidłowe a wycwiel był niezbyt precyzyjny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12194 Napisanych postów 22036 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627607
Panie Janie - dziękuję. Bedzie próbowane:) I na filmie Masti ma jakiegoś lekkiego kota, drugi Pan robi ok (na moje niewprawne oko), a trzeciemu Panu jak Masti zza kadru każe ciągnąć do brzucha to sztanga idzie jakoś po skosie. Ma iść pionowo?? Kogo brać za wzór?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12139 Napisanych postów 30548 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131067
Paatik
Panie Janie - dziękuję. Bedzie próbowane:) I na filmie Masti ma jakiegoś lekkiego kota, drugi Pan robi ok (na moje niewprawne oko), a trzeciemu Panu jak Masti zza kadru każe ciągnąć do brzucha to sztanga idzie jakoś po skosie. Ma iść pionowo?? Kogo brać za wzór?
Ciągnięcie do górnego brzucha będzie się różnić od ciągnięcia do dolnego brzucha. Pierwsze angażuje bardziej górny obszar pleców a drugie bardziej dolny obszar najszerszego grzbietu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262219
kabo9
LiptonS
Masti te dwa ćwiczenia można zamienić, czy nie ? Bo jeśli nie to ja odpadam.


napisz może co jest nie tak w tych dwóch ćwiczeniach, że nie możesz ich wykonać? to bedzie łatwiej Mastiemu podjąć decyzję
bo nie sądzę że masz problem ze sprzętem


Nie mogę obciążać odcinka lędźwiowego w takiej płaszczyźnie, dlatego podałem alternatywy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ławka ławce nie równa. U jednego z uczestników oparcie będzie na 100cm u innego na 150. Proponowałbym to ujednolicić.
Czoło w oparciu o ławkę to średni pomysł. Niedostatki w prostownikach, niektórzy mogą nadrabiać odcinkiem szyjnym (dodatkowy punkt podparcia) i zrobią sobie kuku.

Rozwiązaniem obu powyższych problemów byłoby zmierzenie odległość od podłogi do pępka ( odpada kwestia wzrostu co może mieć niebagatelne znaczenie u osób wyższych i niższych), uzyskany wynik określałby odległość od czoła do podłogi. Następnie na ścianę czy choćby ramę od power racka przyklejamy plaster czy kawałek taśmy papierowej na wysokości którą uzyskaliśmy wcześniej. Podejmujemy sztangę z podłogi, przykładamy czoło do taśmy i wykonujemy powtórzenia.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
_Szajba_
Ławka ławce nie równa. U jednego z uczestników oparcie będzie na 100cm u innego na 150. Proponowałbym to ujednolicić.
Czoło w oparciu o ławkę to średni pomysł. Niedostatki w prostownikach, niektórzy mogą nadrabiać odcinkiem szyjnym (dodatkowy punkt podparcia) i zrobią sobie kuku.

Rozwiązaniem obu powyższych problemów byłoby zmierzenie odległość od podłogi do pępka ( odpada kwestia wzrostu co może mieć niebagatelne znaczenie u osób wyższych i niższych), uzyskany wynik określałby odległość od czoła do podłogi. Następnie na ścianę czy choćby ramę od power racka przyklejamy plaster czy kawałek taśmy papierowej na wysokości którą uzyskaliśmy wcześniej. Podejmujemy sztangę z podłogi, przykładamy czoło do taśmy i wykonujemy powtórzenia.


Ja pierdziele miało być prościej a ty coraz bardziej skomplikowane . Tu zgadzam się całkowicie "Ławka ławce nie równa. U jednego z uczestników oparcie będzie na 100cm u innego na 150.Proponowałbym to ujednolicić." ale czy to nie będzie znowu za dużo kombinowania. Choc po wczorajszej próbie mogę powiedzieć że w zależności od wysokości oparcie maksymalny ciężar tez się będzie zmieniał.


Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-04-06 12:33:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Szajba to tylko chciałby wszystko mierzyć, zaznaczać, równać jak od linijki
Mam trochę takie wrażenie, że niektórzy czepiają sie szczegółów i traktują konkurs jakby to były Mistrzostwa Świata W konkursach nie brałam udziału, więc nie wiem, może takie szczegóły maja znaczenie. No ale ja podchodzę do tego jak do zabawy
Co do wysokości ławki, to sprawa się komplikuje jak weźmiemy pod uwagę wzrost. Ja z tych niskich jestem, to nawet nie wiem czy jakis skos będzie, może wystarczt płaska ławka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
jsdolan5
_Szajba_
Ławka ławce nie równa. U jednego z uczestników oparcie będzie na 100cm u innego na 150. Proponowałbym to ujednolicić.
Czoło w oparciu o ławkę to średni pomysł. Niedostatki w prostownikach, niektórzy mogą nadrabiać odcinkiem szyjnym (dodatkowy punkt podparcia) i zrobią sobie kuku.

Rozwiązaniem obu powyższych problemów byłoby zmierzenie odległość od podłogi do pępka ( odpada kwestia wzrostu co może mieć niebagatelne znaczenie u osób wyższych i niższych), uzyskany wynik określałby odległość od czoła do podłogi. Następnie na ścianę czy choćby ramę od power racka przyklejamy plaster czy kawałek taśmy papierowej na wysokości którą uzyskaliśmy wcześniej. Podejmujemy sztangę z podłogi, przykładamy czoło do taśmy i wykonujemy powtórzenia.


Ja pierdziele miało być prościej a ty coraz bardziej skomplikowane . Tu zgadzam się całkowicie "Ławka ławce nie równa. U jednego z uczestników oparcie będzie na 100cm u innego na 150.Proponowałbym to ujednolicić." ale czy to nie będzie znowu za dużo kombinowania. Choc po wczorajszej próbie mogę powiedzieć że w zależności od wysokości oparcie maksymalny ciężar tez się będzie zmieniał.



Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-04-06 12:33:22


Myślę, że jest prościej niż w wersji z ławką. Pomiar od pępka do podłogi ( zdjęcia z pomiaru można pominąć) nie sprawi problemu nawet dziecku. W wersji z plastrem i ścianą odpada kwestia czy ktoś ławkę ma czy nie ma, jaką ma ławkę i czy pomaga sobie karkiem czy nie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie III etap ,Konkurs Włączamy Napęd 4x 4I

Następny temat

Przerost lewej komory od ćwiczeń siłowych. Ponad 18 lat stażu

WHEY premium