SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkursy ,dyskusja,,zwiększanie frekwencji,czyli Wasze propozycje,opinie,uwagi

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 131178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wyjaśnię sam bój.

Dwiema rękami jakkolwiek
Z zastrzeżeniem, że mają być dwa osobne ciężary - bo taki podrzut sztangi też by się mieścił w tym boju, a tego nie chcę.
Stąd dwa osobne ciężary.
Aby nie było tak, że ktoś podrzuci jednorącz 50kg, a potem chwyci 1kg hantelek - ciężary mogą się różnić maks o 50%,
czyli dla jednego ciężaru 20kg drugi musi mieć minimum 10kg.

Wystarczy jedno powtórzenie.

Drogie Panie, 20kg łącznie.
Zawodniczka podnosi hantel 12kg i go podrzuca, wyrywa, wyciska - byle zablokować nad głową.
Następnie schyla się, przykuca, robi wykrok może nawet (??) i podnosi drugi ciężar z ziemi i go wyciska, czy jakoś inaczej - myk nad głowę.
Przykładowo byłoby to 8kg.
Daje to w sumie 20kg.

To, że ktoś wyciśnie np. maks 15kg nie znaczy, że nie utrzyma nad głową 20kg..

Skupiacie się w ogóle na ciężarze który wyciśniecie, a tak naprawdę, to cięższa sztangielka może zostać podrzucona, a lżejsza - będzie sporo lżejsza niż to co wyciśniecie, bo trzeba ją jakoś przetransportować z ziemi nad głowę (uginanie na bicka, chyba, że jakieś dynamiczne elementy wprowadzicie).
Trudnością jest podniesienie drugiego ciężaru, bo trzeba się jakoś obniżyć z zablokowanym większym ciężarem nad głową
Co z tego, że 100kg dzik wyciśnie 40kg sztangielkę, skoro potem nie będzie w stanie podnieść z ziemi tej minimum 20kg..??

Punktacja - tutaj wiedziałem, że będzie problem, bo jak porównać 80kg gościa + 40kg ciężaru z kobietą 60kg i Xkg ciężaru??
ile ten X musi wynosić, żeby było to równe?

Przykład:
60kg kobieta + 20kg ciężaru:
W odniesieniu do całkowitej masy ciała - 20/60=0,33333333333
Wilks - 22,298

W odniesieniu do 0,7MC (czyli dla 60kg będzie to 60x0,7=42): 20/42=0,47
Wilks dla 0,7MC - 29,020

60kg kobieta + 30kg ciężaru:
W odniesieniu do całkowitej masy ciała - 30/60=0,5
Wilks - 33,447

W odniesieniu do 0,7MC (czyli dla 60kg będzie to 60x0,7=42): 30/42=0,714
Wilks dla 0,7MC - 43,53


80kg mężczyzna + 40kg ciężaru:
W odniesieniu do masy ciała - 40/80 = 0,5
Wilks - 27,308

Na pierwszy rzut oka dobry byłby motyw 0,7masy ciała kobiet brać za odnośnik do użytego ciężaru. Nie trzeba by korzystać z Wilksa..

To element który trzeba by dopracować.

Inną opcją jest podział na kategorię płci
Dwie nagrody.. ale to nie ode mnie zależy





Poniższe już by nie przeszło u mnie, bo zarzucają obie ręce:





Chociaż regulaminu jeszcze nie ma, to kto wie


To moja propozycja konkursu.
Nie jest dopracowana w 100%, ale wiadomo o co chodzi, chyba, że ktoś czegoś nie rozumie, to mogę wyjaśnić (poza punktacją związaną z płcią ).
Konkurs wcale nie musi się odbyć.




Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-08-18 23:39:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodzi o coś takiego? Technika kulawa, ale w głowę hantlem nie dostałam





Zmieniony przez - Tsubame33 w dniu 2018-08-19 09:42:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Tsu - zmień sobie nicka na Liderka, Prymuska etc. Konkurs jeszcze nie dogadany a Ty już uczestniczysz:)
Ciekawe co Autor konkursu na ta próbę? Chętnie poczytam czy o to chodziło. Ile ważyły te Twoje Hantle?
A widzę w opisie! Nie moja kategoria:)


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-08-19 09:49:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik, chciałam spróbować, czy to jest do zrobienia i na czym trudność polega. 12;10,3 kg. Przy większych ciężarach największy problem stanowi chyba utrzymanie równowagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
O takie coś chodziło Tsu.
Bój zakończony w 22 sekundzie. Oba ciężary znalazły się nad głową, zablokowana pozycja na chwilę. Zaliczone!
Odłożyć można "normalnie".

Kwestia czy można zrobić wyrok, ale raczej bym pozwolił. W końcu ma być jakkolwiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Poniżej coś, czego nie chcę:





Ogólnie jest to 2 hands anyhow, ale chcę "po staremu".

Poniżej wersje jak najbardziej OK:





Jest zablokowanie ciężaru nad głową (mimo iż nie jest pozycja wyprostowana) i sięgnięcie po drugi ciężar.
Super wykonanie no i kilogramy... Ech..

Inny wariant:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
kmiń nad punktacją i regulaminem , bo na razie to najbardziej konkretna propozycja
Viki też jest niby konkretna ale jeszcze sporo niewiadomych


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-08-19 13:36:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Punktację to musiałby ktoś zaznajomiony z punktowaniem rozkminić
Na pewno ciężar podniesiony względem masy ciała.
Dla kobiet mógłby być liczony od 0,7masy ciała - tylko nie wiem czy to wyrównuje szanse, czy daje paniom przewagę (a może nic im nie daje).
Na pewno łatwo by się liczyło

Co do regulaminu:
- technika - spora dowolność generalnie; nie jestem w stanie przewidzieć co ktoś wykombinuje.
Jeden ciężar, blokada ramienia, drugi ciężar. Blokada w górnej pozycji. Chwilę ustać
Zważyć siebie, zważyć ciężary (lżejszy musi być minimum połową cięższego).

Bez większej filozofii. Nie ma że strict press, czy że z nóg poszło - jakkolwiek

Chociaż wiem, że ewentualnie może mi przyjść zmierzyć się z ludzką pomysłowością!!

Nie chcę też narzucać, że np. bez odrywania stóp, czy coś.. Nie chcę potem oglądać filmów po 100x w zwolnionym tempie.
Może te sztangielki bez podstawek, żeby nie było, że to za wysoka, a tu talerze za dużą średnicę mają, a to kettel, to ma wyżej uchwyt, czy co tam jeszcze..

Ma być zabawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli, że wyciśnięcie z pushpress może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jasne że może być. Może być rwanie, push press, jerk..

Wrzuciłem film, gdzie gość zrobił rwanie:





Musiałbym zaznaczyć w regulaminie, że pierwsza ręka już cały czas powinna być zablokowana (podczas pracy z drugim ciężarem), żeby nie było że ktoś podrzuci jeden ciężar, potem go opuści, podniesie drugi i oba podrzuci...
Pewnych rzeczy nie przewidzę


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-08-19 14:40:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie III etap ,Konkurs Włączamy Napęd 4x 4I

Następny temat

Przerost lewej komory od ćwiczeń siłowych. Ponad 18 lat stażu

WHEY premium