SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkursy ,dyskusja,,zwiększanie frekwencji,czyli Wasze propozycje,opinie,uwagi

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 131022

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12102 Napisanych postów 30522 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130826
Szajba - Viki jest b.dobra w wiszeniu w górnej pozycji (ma to wypracowane przez pokonywanie przeszkód). W tej proponowanej metodzie byłoby to zadanie dla mistrzów - i tu masz rację!
Przy Viki i Tsubame wypadam blado! Nawet guma by mi nie pomogła!


Zmieniony przez - ojan w dniu 2018-07-03 10:06:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12961 Napisanych postów 20721 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607700
Szajba akurat przy podciąganiu wisi sie w dolnej pozycji, przynajmniej takie wersje znalazłam w necie No i można by zrobic dowolony chwyt, bo Paniom łatwiej zwykle podchwytem niz nachwytem, można tez jak już Tsu zaproponowała dopuścić gumę.





Co do przysiadów, nie próbowałam tej wersji, ale wydaje mi sie że ze względu na izometrię w pozycji "krzesełka" już własna masa ciała może być wyzwaniem. Jednak takie przysiady są bardziej męczące niż zwykłe:





Do tego pompki i coś na brzuch i będzie super zabawa Co do brzuszków, to trzeba by zrobić tak, żeby ta dłuższa faza nie wypadała w pozycji leżenia na podłodze Taka wersja mi się podoba





Ewentualnie tak:




No i liczymy wtedy kto więcej/dłużej Tu tak naprawdę nie ciężar, ale ta izmoetria będzie dawała w tyłek Myślę, że przy przysiadach nawet z małym obciążeniem można się zajechać


Kabo pompki napewno nagram, tylko niech mi ręka odpocznie, bo jest kiepsko z prawym barkiem i bickiem, a w niedziele ma bardzo trudny bieg i musze być w formie.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-07-03 10:35:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Mi tam pasuje wszystko, niech ktoś zorganizuje, bo ja niestety nie mam czasu na prowadzenie w/w konkursu.

--EDIT--
Obejrzałem filmiki i oto jakie nasunęły mi się wnioski.

1.Podciąganie jak najbardziej. tu jednak trzeba byłoby wymyśleć taki handicup by nie promować tylko osób lekkich i silnych. Chwyt dowolny, broda nad drążek.
2. Pompki - zasady jak u Wyćwiela
3.Przysiady - ta pozycja jak do sra..... w niczym nie przypomina przysiadu. Sugerowałbym jednak mieć jakiś ciężar na plecach by nie podpierać się rękoma o kolana i należałoby określić zakres (krzesełko, poniżej czy ATG)
4. Spięcia - tu proponowałbym spięcia do zgiętych nóg pod katem 90 stopni, tak by dotknąć łokciami kolan. Spięcia wykonywane na krawędzi ławki, lub innego podwyższenia by tyłek i nogi znajdowały się na równej wysokości, a pod plecami brakowałoby oparcia


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 7/3/2018 1:46:02 PM
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12961 Napisanych postów 20721 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607700
Szajba bardzo trafne uwagi
W przysiadzie wydaje mi się, że trudniej zatrzymać się przy kącie ok. 90 stopni i trzymać napięte mięśnie, niż zejść do podłogi - można ten moment wykorzystać na rozluźnienie

A tak poza tym próbowałam dzisiaj zrobić niektóre rzeczy i stwierdzam, że to jest cholernie trudne Ale wymyśliłam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10013 Napisanych postów 30355 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728568
Panie,panowie-nie końca się zrozumieliśmy-nie wstawiamy tu koncertu życzeń ale konkretny,opracowany konkurs,który poprowadzi jego autor-od A do Z

Takie pełne propozycje będzie rozważać do wybrania na sierpień.


Mnie osobiście spodobało się to co zaproponował Szajba podciąganie do tej piosenki)-ale trzeba to konkretnie opracować i poprowadzić-Szajba nie ma czasu/chęci ? -jak zaznaczył.

A z tymi gwoździami to też ciekawa myśl-może wrzucisz jakiś film,jak wbijasz 10 takich gwoździ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Pozwolę się nie zgodzić z tym co Masti napisał. Wątek został stworzony w celu poprawy frekwencji w konkursach i właśnie przez takie dyskusje możemy osiągnąć to iż konkursy staną się znów popularne. Nie ma co się łudzić, w dziale +35 na dużą frekwencję nie ma co liczyć, więc jeśli konkurs miałby przyciągnąć kilka osób, nalezy gruntownie przedyskutować wszelkie propozycje.

Zadania konkursowe o których rozmawialiśmy parę postów wyżej, to bardzo ciekawy zestaw. Gdyby w tym uwzględnić aspekt siłowy, można by pokusić się nawet o dwumiesięczny challenge.
3

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 495 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Panie Masti, patrząc na tytuł i treść pierwszego posta, który wrzuciłeś w tym wątku oraz Twoj powyższy komentarz ... Zastanawiam się ... czy kiedykolwiek będę w stanie to zrozumieć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
MAsti napisał również w pierwszym poście
masti
Coś ostatnio można zaobserwować kiepską frekwencję w konkursach ale za to ogromną aktywność w zakresie krytycznych uwag.



Mehow, Twój komentarz nic nie wnosi do dyskusji
4

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12102 Napisanych postów 30522 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130826
_Szajba_
Pozwolę się nie zgodzić z tym co Masti napisał. Wątek został stworzony w celu poprawy frekwencji w konkursach i właśnie przez takie dyskusje możemy osiągnąć to iż konkursy staną się znów popularne. Nie ma co się łudzić, w dziale +35 na dużą frekwencję nie ma co liczyć, więc jeśli konkurs miałby przyciągnąć kilka osób, nalezy gruntownie przedyskutować wszelkie propozycje.

Zadania konkursowe o których rozmawialiśmy parę postów wyżej, to bardzo ciekawy zestaw. Gdyby w tym uwzględnić aspekt siłowy, można by pokusić się nawet o dwumiesięczny challenge.

Szajba - ależ masti napisał to samo co Ty w ostatnim akapicie. Dodał tylko, że ktoś ma to dopracować jeśli Ty nie masz na to czasu.
Tak odczytałem jego post.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10013 Napisanych postów 30355 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728568
Dokładnie oto właśnie chodzi.

Konkretne zadanie i konkretny przeprowadzający taki konkurs.

Szajby zadanie jest fajne i łatwe do zrobienia w sezonie urlopowym.
Miejmy to na względzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie III etap ,Konkurs Włączamy Napęd 4x 4I

Następny temat

Przerost lewej komory od ćwiczeń siłowych. Ponad 18 lat stażu

WHEY premium