SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkursy ,dyskusja,,zwiększanie frekwencji,czyli Wasze propozycje,opinie,uwagi

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 131175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Viki
maceek
Taki jak jest na filmiku u Mastiego. Jeśli to jest sumo, rdl czy dzień dobry to ja już się zamykam.:)


I poprzedzając wszelkie uwagi: tak zapewne nie jest wykonany poprawnie technicznie:)




Zmieniony przez - maceek w dniu 2019-10-02 13:48:16


Przepraszam, ale nie mogę Mamy robić jak na filmiku, ale to nie jest poprawnie technicznie, więc mamy robić inaczej ale poprawnie czy tak samo i niepoprawnie?


Viki takie samo pytanie do Ciebie jak do czołaga.
Poproszę o mc klasyczny to najpierw zapodasz filmik na YT jak się go wykonuje, czy zaufasz swojej wiedzy i technice i go po prostu zrobisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Nie zrobię wcale
Raz, że pozycja jest dla mnie mało komfortowa a dwa - jeśli juz robię ciągi to jako ćwiczenie dodatkowe pod moją dyscyplinę, a tu znacznie lepiej sprawdza sie wersja sumo. Choć to raczej moja wersja, bo coś pośredniego między klasykiem i sumo No ale cel mam inny to i wykonanie też.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Viki
Nie zrobię wcale
Raz, że pozycja jest dla mnie mało komfortowa a dwa - jeśli juz robię ciągi to jako ćwiczenie dodatkowe pod moją dyscyplinę, a tu znacznie lepiej sprawdza sie wersja sumo. Choć to raczej moja wersja, bo coś pośredniego między klasykiem i sumo No ale cel mam inny to i wykonanie też.


To takie dodatkowe pytanie w zadaniu na błyskotliwość wypowiedzi. Zaliczyłeś na 5, nie no teraz to chyba 6 są
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
maceek
Ruski a jak bym Ciebie poprosił żebyś wykonał mc klasyczny to najpierw obejrzysz filmik na yt jak go robić czy zaufasz swojej wiedzy i technice wykonania?


Nie zrobię wcale ponieważ mam takie a nie inne proporcje i nie jestem w stanie utrzymać w nim stałej krzywizny pleców podczas całego ruchu. Liczyłem też kiedyś preferowaną dla mnie wersję na podstawie długości poszczególnych kości i też mi wyszło, że powinienem robić sumo. Każdy jest inny i dlatego w zawodach nie ma wymaganej stałej szerokości rozstawu stóp ani wersji MC. Zresztą tak samo jest dla WL i SQ, gdzie też nie masz określonej stałej szerokości rozstawu dłoni i stóp czy wysokości sztangi na plecach w SQ. Każdy robi tak jak mu wygodnie i nie wiem czemu akurat z MC to ma być problemem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Nie chodzi strikte o rodzaj ćwiczenia ale o pytanie. Jakby konkursowo było np. uginanie młotkami to nikt z bywalców siłowni nie pyta o technikę wykonania i nie odpala YT tylko wykonuje. Najwyżej dowiaduje się, że coś zrobił nie tak ale nie zastanawia się i nie kombinuje. Tutaj akurat chodzi o mc klasyczny. Nikt nie zastanawia się w jakich skarpetach ma zrobić i czy ubrać czapkę czy nie tylko robi. Ogólna zasada ustawienia, początku ruchu, zaakcentowania danych elementów, czy wykończenia jest znany (mam nadzieję) ćwiczącym. Możemy najwyżej dowiedzieć się jak błąd wykonaliśmy i co mamy poprawić bo myślimy, że robimy dobrze.
Przecież trochę niepoważne jak dla mnie byłoby pisanie regulaminu i dokładne opisanie jak wykonać mc klasyczny. Tyle chyba potrafimy odróżnić, że nawet z małymi błędami wykonany mc klasyczny nie przypomina wersji sumo bo przecież wiemy co je tak naprawdę różni.
Ady znowu się rozpisałem i źle zostanę odebranyshit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
maceek

Przecież trochę niepoważne jak dla mnie byłoby pisanie regulaminu i dokładne opisanie jak wykonać mc klasyczny.


Oczywiście że nie, wystarczyło by powiedzieć, że chodzi o "martwy ciąg klasyczny" a nie o "martwy ciąg".

Btw, ustalałeś w ogóle z mastim czy on miał na myśli tylko ciąg klasyczny? Nie chce mi się odkopywać ale swego czasu organizował konkurs z MC i nie miał żadnych obiekcji do tych osób, które robiły MC sumo.



Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2019-10-02 15:59:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
ruski czołg
maceek

Przecież trochę niepoważne jak dla mnie byłoby pisanie regulaminu i dokładne opisanie jak wykonać mc klasyczny.


Oczywiście że nie, wystarczyło by powiedzieć, że chodzi o "martwy ciąg klasyczny" a nie o "martwy ciąg".

Btw, ustalałeś w ogóle z mastim czy on miał na myśli tylko ciąg klasyczny? Nie chce mi się odkopywać ale swego czasu organizował konkurs z MC i nie miał żadnych obiekcji do tych osób, które robiły MC sumo.




Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2019-10-02 15:59:22

I znowu muszę się z Tobą zgodzić czy chodzi TYLKO o klasyczny to tak do końca nie wiadomo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
To może zróbmy tak: jak mowa o mc można zrobić na przykład "dzień dobry", a jak wyciskanie na płaskiej to jak ktoś zrobi podchwytem to też dobrze. Ale z zachowaniem ogólnie przyjętych technik wykonania. Nie będzie stawał na jednej nodze i takie tam wymysły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
Eee... "dzień dobry" można pod MC podciągnąć? to WW w wersji Wycwiela pod WL tym bardziej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie III etap ,Konkurs Włączamy Napęd 4x 4I

Następny temat

Przerost lewej komory od ćwiczeń siłowych. Ponad 18 lat stażu

WHEY premium