SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak z tą KRWIĄ na BOMBIE? - podsumowanie znanych metod zapobiegania nadkrwistości wtórnej.

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 190807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 354 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8192
Stosowanie mocniejszych spalaczy tłuszczu czy przedtreningowek które działają jak cpanie tez jest raczej nie zbyt mądrym posunięciem, a i tak niektórzy wrzucają w siebie jak cukierki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261565
Dokladnie

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 354 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8192
Najgorsze jest to ze niektórym nawet dawki trt podwyższają czerwone do takiego stopnia ze już się robi niebezpiecznie. Nie zawsze to dawka właśnie ma ten wpływ ze tak powiem. Fajnie było by zrobić podsumowanie tych zebranych sposób plus jakiś fajnie czytelny instruktaż dla odważnych jeśli chodzi o flebotomie. Bo przekopać się przez 2 tematy po prawie 100 stron może zniechęcić niektórych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261565
Cos pomysle. W planach jest wideo na yt
1

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 481 Napisanych postów 1464 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 114027
lukasz5119
17kamil175
aDeK1
Nie wątpię, ale nie znam tematu chętnie się zapoznam jeśli posiadasz jakieś linki bądź artykuły ?

Tutaj art.leczenie choroby wysokosciowej acetazolamidem
https://www.atsjournals.org/doi/10.1164/rccm.200802-196OC
https://erj.ersjournals.com/content/40/6/1401

btw. W polsce lek dostępny i jest tani jeśli ktoś by chciał spróbować,działa lekko moczopędne ale po 3 dniach ustępuje to działanie,na początku u mnie występowały strasznie irytujące parestezje (szczególnie uczucie „mrowienia”w kończynach) z tym,że u mnie lek powodował pancytopenie i musiałem odstawić ale zdał egzamin po 2 tygodniach wszystkie parametry morfologii poleciały na łeb na szyje dawki jakie stosowałem to 125mg rano i 125mg na wieczór.

Jeszcze gdzieś czytałem,że lek stosuje się z powodzeniem w leczeniu bezdechu sennego.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32768459/







Zmieniony przez - 17kamil175 w dniu 2022-11-22 21:06:03

Zmieniony przez - 17kamil175 w dniu 2022-11-22 21:07:03


Rbc też po tym Ci spadły? Z jakich wartości do jakich wartości poleciały rbc, hgb, hct? Po odstawieniu ten stan się utrzymuje? Sprawdzałeś po jakimś czasie jak wygląda morfo?

Wszystko spadło bo chyba doszło do zahamowania czynności szpiku,w ulotce jest wzmianka o tym,że lek może to powodować dlatego odstawiłem,białe krwinki limfocyty itd były już bardzo nisko.
Przed:
Rbc 6.1 norma 5.80
HB 18.5 norma 17.5
Hct 54.2 norma 51
Po
Rbc 5.21
HB 16.7
Hct 50

Nie wiem jak długo się to utrzymywało nie sprawdzałem tego.


Zmieniony przez - 17kamil175 w dniu 2022-11-23 07:05:58
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 354 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8192
PrzeGibon
Cos pomysle. W planach jest wideo na yt


Będzie najlepszą opcja! A jeśli chodzi o acetazolamid poczytałem trochę i faktycznie powoduje on pancytopenie, jakaś wysypkę która może skończyć się śmiercią (chyba chodziło o tkankę) i często powodował myśli samobójcze wiec cukierki to to nie są panowie. Stosowany głównie w leczeniu jaskry, padaczki i choroby wysokościowej. W tym przypadku brany zazwyczaj przed wspinaczka i w trakcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1676 Napisanych postów 3703 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39225
aDeK1
PrzeGibon
Cos pomysle. W planach jest wideo na yt


Będzie najlepszą opcja! A jeśli chodzi o acetazolamid poczytałem trochę i faktycznie powoduje on pancytopenie, jakaś wysypkę która może skończyć się śmiercią (chyba chodziło o tkankę) i często powodował myśli samobójcze wiec cukierki to to nie są panowie. Stosowany głównie w leczeniu jaskry, padaczki i choroby wysokościowej. W tym przypadku brany zazwyczaj przed wspinaczka i w trakcie.


A jaki jest jego mechanizm dzialania w przypadku choroby wysokoscipwej? Co robi? Moze da sie znalezc bezpieczniejszy zamiennik o podobnym wplywie na morfo

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 354 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8192
„W profilaktyce choroby wysokogórskiej stosuje się acetazolamid. Jest to lek, który hamuje anhydrazę węglanową. Jest stosowany w leczeniu jaskry i drgawek. Acetazolamid wykazuje słabe działanie moczopędne. Zwiększa wydalanie z moczem węglanów, jonów sodu i potasu. Dzięki temu powstaje kwasica hiperchloremiczna, która stymuluje oddychanie. Lek może wywoływać działania niepożądane w postaci”


takie coś udało mi się znaleźć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261565
no to raczej słabo... ale trzeba zrobić research i mogę tez zapytać hematologa (swoją droga możliwe ze się zgodzi na udział w materiale wideo, ale narazie nie mam głowy do tego)

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 354 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8192
PrzeGibon
no to raczej słabo... ale trzeba zrobić research i mogę tez zapytać hematologa (swoją droga możliwe ze się zgodzi na udział w materiale wideo, ale narazie nie mam głowy do tego)


Trzeba szukać po jakiś forach wspinaczkowych itd, ale najlepiej będzie zapytać kumatego hematologa co myśli na ten temat. Żeby sobie nie palnąć w przysłowiowe kolano
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podawanie oraz przechowywanie GHRP6

Następny temat

COŚ DZIWNEGO SIE DZIEJE ODBLOK PSYCHIATRA

WHEY premium