SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak z tą KRWIĄ na BOMBIE? - podsumowanie znanych metod zapobiegania nadkrwistości wtórnej.

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 193706

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 119 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10767
Michalek83
Skoro wzrósł Ci hematokryt przy takiej samej wysokości hemoglobiny to znaczy ze na 90% podczas badania byłeś słabo nawodniony.


W maju:
hemoglobina 17,8
hematokryt 50,3

Wczoraj:
hemoglobina 18,2
hematokryt 52,5

Delikatny wzrost jest. Po jakim czasie od zejścia z towaru poprawiały wam się wyniki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Motorowiec
Michalek83
Skoro wzrósł Ci hematokryt przy takiej samej wysokości hemoglobiny to znaczy ze na 90% podczas badania byłeś słabo nawodniony.


W maju:
hemoglobina 17,8
hematokryt 50,3

Wczoraj:
hemoglobina 18,2
hematokryt 52,5

Delikatny wzrost jest. Po jakim czasie od zejścia z towaru poprawiały wam się wyniki?


W krwiodawstwie przyjmują krew z hemoglobina do 18. Wypij litr wody przed i idź oddac krew. Będziesz miał problem z głowy od ręki.
Krwinki żyją 3 miesiące. Więc teoretycznie po takim czasie. W praktyce po dobrym miesiącu już coś lepiej powinno być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 3636 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86303
Panowie, wyniki morfo 7 dni po upuście i 5 tygodni po upuście (łącznie poszły 4 upusty po 400-450 ml)
Widać że hematokryt rośnie znowu, zastanawia mnie też wzrost MCV i RDW-SD co podobno świadczy o niskim poziomie żelaza i wit b12 - i właśnie, uzupełniać je czy raczej nie? Z tego co piszecie to właśnie niski poziom tych związków trzyma mordo w lepszej kondycji, co myślicie?

Leci sam test 350 mg/ week + hcg 500j/ week. Z supli tylko D3, omega, kreatyna (żadnych witamin itd.), codziennie 1 grejfrut.

7 dni po upuście -> 5 tygodni po upuście
hemoglobina 16,2 -> 16,4
hematokryt 46,9 -> 51,0
MCV 94,7 -> 101
RDW 43,6 -> 46,0

Całość:



Zmieniony przez - krisking12 w dniu 2022-07-21 19:27:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54793
Różnica w hemoglobinie niewielka. Hematokryt już gorzej, ale to pewnie z.nawodnienia wynika bo niewspółmiernie do hemoglobiny poszedł w górę a pamiętaj, że hematokryt mówi ile % jest hemoglobiny w ogólnej obojętności krwii. Będzie rosło bo widać że masz tendencje. Pewnie za jakiś czas znowu będzie trzeba zrobić upusty jak chcesz być dalej na cyklu.

Nie ma co gdybać a zbadać sobie poziom ferrytyny.


Zmieniony przez - Michalek83 w dniu 2022-07-21 20:30:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Poczytaj dobrze. Przy niedoborze żelaza MCV spada. Ja mam żelazo na glebie od długiego czasu i MCV z początkowego 91 spadło i utrzymuje się na poziomie ok 78
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Michalek83
Różnica w hemoglobinie niewielka. Hematokryt już gorzej, ale to pewnie z.nawodnienia wynika bo niewspółmiernie do hemoglobiny poszedł w górę a pamiętaj, że hematokryt mówi ile % jest hemoglobiny w ogólnej obojętności krwii. Będzie rosło bo widać że masz tendencje. Pewnie za jakiś czas znowu będzie trzeba zrobić upusty jak chcesz być dalej na cyklu.

Nie ma co gdybać a zbadać sobie poziom ferrytyny.



Zmieniony przez - Michalek83 w dniu 2022-07-21 20:30:03


Nie do końca. Kiedyś myślałem podobnie. Ale masa problemów z krwią sprawiła że zgłębiłem wiedzę odrobinę mocniej. Hematokryt mówi nam ile jest krwinek czerwonych i jakiej wielkości one są w danej obietosci krwii. Dlatego laboratorium liczy hematokryt że wzoru (RBCxMCV) /10. Wynik zawsze jest idealnie dokładny z tym który otrzymujemy z laboratorium.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 119 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10767
Postanowiłem, że odpocznę i zejdę z teścia, robię odblok. Przy tych wynikach zostawić jak jest i po prostu się odblokować czy będą się parametry kręciły w górę i szukać rozwiązania? HCG ma wpływ na hematokryt/hemoglobinę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 1313 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54994
Motorowiec
Postanowiłem, że odpocznę i zejdę z teścia, robię odblok. Przy tych wynikach zostawić jak jest i po prostu się odblokować czy będą się parametry kręciły w górę i szukać rozwiązania? HCG ma wpływ na hematokryt/hemoglobinę?


Jak nie męczą Cię skutki wysokiego hematokrytu to odblokuj się na spokojnie i po czasie wyniki spadną. Tak HCG ma spory wpływ na morfologię, mi rozwalało ją bardziej niż saa, czułem się na tym katastroficznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 119 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10767
Poza białkami jak po przepiciu nie widzę nic niepokojącego ;) Skoczę oddać krew, może się uda trochę zbić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 3636 Wiek 2 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86303
To odstawiacie hcg na cyklu? Ja to właśnie rozważam bo też wydaje mi się że hcg podbija parametry bardziej niż sam test
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podawanie oraz przechowywanie GHRP6

Następny temat

COŚ DZIWNEGO SIE DZIEJE ODBLOK PSYCHIATRA

WHEY premium