SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak z tą KRWIĄ na BOMBIE? - podsumowanie znanych metod zapobiegania nadkrwistości wtórnej.

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 190916

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 37 Wiek 299 dni Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1430
Siema. Ja zrobiłem 4 upusty w ciągu miesiąca tydzień po tygodniu. Czerwiec zrobiłem sobie przerwę ze względu na wakacje i wyjazd służbowy. W kwietniu hemoglobina 19.7, hematokryt 57.3, erytrocyty 6.2,po 4 upustach hemoglobina 16.8, hematokryt 49.6, erytrocyty 5.29. Ferrytyna 29, żelazo 110. Wczoraj po miesiącu bez upustów hemoglobina 18.2, hematokryt 52.8, erytrocyty 5.75. Czyli jedziemy znowu do góry. Moim zdaniem zaczyna przypominać to błędne koło niestety. Moje dawki testa to 125mg week podzielone na pon i czw. Ciągła profilaktyka, woda 6l, dużo kardio: rower, tenis - ostatnio codziennie 25-30 tys kroków dziennie po górach, trening siłowy max 4x week,grejpfrut, ip6, natto, kurkuma,bergamota, astragalus. Wywalona witamina c i multiwitamina z żelazem, dieta malo bogata żelazo. Już trochę brakuje mi pomysłów...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 481 Napisanych postów 1464 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 114032
No to jak po upustach takie odbicia macie plus taka profilaktyka leci to myślę,że trzeba po prostu pomyśleć o odstawieniu testa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 310 dni Na forum 309 dni Przeczytanych tematów 215
Patriotaa
Ale to ile testa teraz bijesz i jak czesto? Po jednym upuscie poprawa? Bo mi po pierwszym upuście hematokryt z 55 spadł poniżej 50 ale po miesiącu był 52 zrobiłem drugi upust ale tylko 300ml albo moze i nawet troche mniej bo słabo mi sie zrobiło a kobitka spanikowała i nie chciała się wbić drugi raz i po tygodniu po tym drugim upuscie hematokryt był 54! Dziś trzeci upust 450ml i jestem ciekawy jak to wpłynie na wyniki bo narazie to jest błedne koło.


Aktualnie Omka 250 co trzeci tydzień, wcześniej enan/cypio 125mg e3d. Omka jest apteczna, enan jak i cypio to były undery, marki nie podam bo nawet nie pamiętam co to było. Ja mam zalecenia aktualnie upust raz na miesiąc, a docelowo raz na 3 miesiące. I tak, to był 1 upust, następny za 2 tygodnie, badania były robione 2 tygodnie po upuście i 7 dni po strzale, poprzednie zawsze robiłem 10 dni po strzale przy Omce i 24h przy enanie/cypio.
W przyszłym tygodniu lecę do endo którego znalazłem na znanylekarz i poczytałem trochę o nim w necie, zobaczymy co powie, może zmieni mi Omkę na Prolo, tak jak ktoś tu pisał żeby zrobić, a może będzie miał całkiem inne podejście. Bo tak jak pisałem moja obecna endo stwierdziła że uja nie upusty i mam zmienić częstotliwość bicia na co 4 tygodnie, a ja osobiście uważam że jak mam tak się bawić to wolę zejść z towaru całkiem. Bo bicie omki e4w to nieporozumienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15572
No co 4 tygodnie a w 3 tygodniu to jaki poziom testa masz i jak samopoczucie? Strzał raz na 3 tygodnie to by było cos ale to chyba zbyt piękne żeby mogło dobrze działać. HCG do tego bijesz? Ogólnie pisali tutaj że mniejsze dawki testa jak najczęściej najlepiej pod kątem morfolgii bo nie ma takich skoków no ale Tobie jednak ten protokół służy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 310 dni Na forum 309 dni Przeczytanych tematów 215
Ogólnie ten protokół mi nie służy, bo przejście z e4w na e3w podbiło mi Morfo, Hematkryt mi skoczył z 50.5 do 52.6 czy tam 52.4. Najwyższy wynik jaki miałem to było chyba 57 ale to na cypio e3d. HCG biję doraźnie, nie czuję problemów z jądrami. Ogólnie przy e4w teścia po 10 dniach miałem na poziomie 5 jednostek. Teraz jak widać po 6 dniach jest delikatnie ponad widły. Mniejsze dawki pewnie ustabilizują sytuację, ale to zobaczymy co endo powie. Co 4 tygodnie sensu nie ma, bo z tego co pamiętam to jeden ze składników czyli Testosteroni decanoas ma okres półtrwania 3 tygodnie max. Kiedyś jak będę miał czas to przebadam się przed samym strzałem i zobaczę jak wyglądają wyniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15572
Dobra sory bo już mi się nicki poj**ał#, nie ma co dalej odbijać od tematu bo się mały offtop zrobił. W każdym razie nie działa taki protokół i nie ma co robić sobie nadziei. U mnie 50mg co 3-4 dni i niestety też to nic nie dało ale może u Ciebie coś da

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 37 Wiek 299 dni Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1430
Dam sobie jeszcze miesiąc dwa na poprawę, bo mimo wszystko wartości MCV idą mi trochę w dół, co ma pozytywny wpływ na wynik hematokrytu. Tym bardziej że czerwone krwinki żyją około 120 dni, to jeśli po tym czasie od wdrożenia leczenia tendencja będzie ciagle zwyzkowa to odpuszczę już temat i zejdę całkowicie. I teraz pytanie co do dawkowania testa (aktualnie mam enana) i bije co pon i czw po 60-65mg. Chciałem przejść na 25ml co dwa dni bijąc podskórnie insolinowka, bo jak już ktoś wspomniał im mniejsze skoki stężeń tym lepiej. Ale teraz czytam że jest też metoda dawkowania co dwa, trzy tygodnie. Nie wiem już sam co będzie najlepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 354 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8192
Niestety, ale jestem w podobnej sytuacji co ty i po odwiedzeniu 3 lub 4 hematologów i wizytach w szpitalu posłuchałem lekarzy i stwierdzilem ze trt które miało być w celu poprawy jakości życia wcale mi go nie poprawia. Dlaczego ? Samo bycie na trt wiadomo na plus w końcu odżyłem, ale martwić się ciagle ilością wypitej wody, ciagle pilnowanie suplementacji oraz badania i zamartwianie się czy jeśli wypiłem 2 litry wody mniej niż wczoraj obudzę sie rano nie ma dla mnie sensu. Postanowiłem sie odblokowac i zapomnieć o temacie i cieszyć sie spokojnym życiem bez przyklejonej butelki do ręki i szczania co 10 minut. Takie jest moje stanowisko w tej sprawie. Jeśli komuś psuje sie morfologia ja 100/200 week to po prostu nie jest to dla tej osoby.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
17kamil175


Teoria teorią ale jednak u mnie wpłynęło coś na poprawę wyniku (i chyba tu z forum też ktoś pisał o poprawie) a wątpię,że był to formoterol,wiadomo dawki poszły sporo w dół.


Ale to nie teoria. Nattokinaza to enzym fibrynolityczny, czyli taki, który ma zdolność do rozpuszczania skrzepów...

Tylko i wyłącznie.

Szukaj źródła poparwy cyferek morfologii gdzie indziej.



Zmieniony przez - Michalek83 w dniu 2023-07-02 01:30:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
Nie dziwcie się że po upustach morfologia znowu idzie do góry, i to nie jest żadne odbicie...

Skoro cały czas istnieje ŹRÓDŁO takiej reakcji organizmu czyli większa niż naturalnie podaż testa to sytuacja będzie się powtarzać stale. I mam tu na myśli ilości trt bo kilka ostatnich postów tego dotyczy.

Tu sprawa jest prosta i każdy podejmuje decyzję wg własnych priorytetów. Albo ktoś w takiej sytuacji SCHODZI z trt i wraca do mniej lub bardziej słabego życia na niskim teście i ma ok morfologię, ale potencjalnie naraża się na inne komplikacje zdrowotne wynikające ze zbyt niskiego testa, albo zostaje i musi zapłacić pewna cenę za to. Dbać o dodatkową profilaktykę czy np raz na miesiąc, dwa miesiące zrobić upust jak cyferki są już zdecydowanie za wysoko (a nie przy hemoglobinie 18) badać co kilka miesięcy ddimery czy fibrynogen. Ale rozumiem, że dla osoby z niskim poziomem wiedzy będzie to trudne do realizacji.

Pomijam fakt czy dla danej osoby TRT jest wogole potrzebne bo to inna kwestia. Przyjmuje, że tak.



Zmieniony przez - Michalek83 w dniu 2023-07-02 01:52:22
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podawanie oraz przechowywanie GHRP6

Następny temat

COŚ DZIWNEGO SIE DZIEJE ODBLOK PSYCHIATRA

WHEY premium