SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak z tą KRWIĄ na BOMBIE? - podsumowanie znanych metod zapobiegania nadkrwistości wtórnej.

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 190919

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3976
@Patriotaa

niestety nie mam tego badania przed cyklem, jedynie poziom żelaza zrobiłem, wynik wyszedł 133 normy 59-158.
jakbym wiedział rok temu, że ludzie na długich cyklach mają z tym problem to bym wykonał i to badanie, ale nikt nie nakierował więc już sie nie dowiem jak było przed
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15572
Rozumiem, też bym tak zrobił :p natomiast to by mogło potwierdzać tezę ze od testoteronu w dłuższej perspektywie "ucieka" ferrytyna, no ale rownie dobrze zawsze mogłeś ja mieć nisko. A odczuwasz jakieś skutki związane z tak nikim jej poziomem? To może być wypadanie włosów, krwawienie dziasel i ogólne zmęczenie. Możesz tam sobie poczytać o objawach w necie i zoabczyc czy coś Ci tam pasuje do tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3976
@Patriotaa

Ogólne zmęczenie napewno od mniej więcej 2 miesięcy myślałem, że to od przetrenowania, ale nawet po 10 dniach roztrenowania nic nie zmieniało.
Widze też jeden z objawów to: przyspieszenie akcji serca. - u mnie akurat jakby nasiliła się arytmia byłem z tym u kardiologa na EKG i echo serca, ale wyszło wszystko ok.


Zmieniony przez - montenero w dniu 9/30/2023 3:25:47 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15572
A samo zelazo widzę masz ponad normę, slabkutko. Czytales o tym protokole o którym była tutaj mowa? Mógłbyś spróbować go zrobić masz HGB 15,4. Co lekarz powiedział Ci na temat tego że zelazo masz ponad normę a ferrytyna pod norma?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3976
Właśnie czytałem o tym protokole i mnie to zainteresowało dlatego postanowiłem się odezwać.

Myślę, że spróbuje od kolejnego tygodnia.

Lekarz zamieścił swój komentarz, że mam deficyt ferrytyny i jeśli to problem typowo od diety to zalecił suplementacje, a jeśli mam więcej dolegliwości to żeby skonsultować ze swoim lekarzem rodzinnym. I zalecił zrobić cały panel aby sprawdzić czy nie mam anemii.

Tu cały komentarz jeśli Ciebie to interesuje:

'Your CRP level is normal, suggesting no significant inflammation within the body.

Your ferritin level is very low. The current clinical guidelines from NICE advise that iron deficiency occurs at ferritin levels below 30. Your result falls into this category. Low iron can cause you to feel tired, exhausted, out of breath, cold and to have skin/hair issues. If there is an obvious dietary cause for this then I recommend supplementing your iron and repeating the test in 12 weeks. If there is no obvious dietary cause, and particularly if you are experiencing any bleeding or bowel upset then this result should be discussed further with your GP. I recommend increasing your dietary iron intake (by consuming foods such as beans, lentils, tofu, dark green veg, and chicken & lean beef if you eat meat). You can pair these with high vitamin C sources to help absorb your iron better. Additionally, as low iron can affect your red blood cells, I recommend checking your full blood count to ensure you are not anaemic.'


Wydaje mi się, że jeśli mam nisko ferrytyne to odbiera się jako niskie żelazo całkowicie w organizmie dlatego nie wspomniał nic o wysokim żelazie we krwi tymbardziej, że poziom we krwi wacha się dosyć bardzo i możliwe, że przy kolejnym badaniu było by w normie lecz ferrytyna dalej nisko co znaczy, że jest niedobór.


Zmieniony przez - montenero w dniu 9/30/2023 3:35:25 PM

Zmieniony przez - montenero w dniu 9/30/2023 3:43:42 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15572
A no tak masz rację poziom żelaza zasadniczo się zmienia z godziny na godzine natomiast no masz go raczej i tak sporo więc ten protokół jak u Ciebie nie zadziała i zelazo Ci się przyswoi to też żeby jakiejs lipy nie było. Za dużo żelaza jest toksyczne chyba. Lekarz zalecił Ci suplementacje ale czego? Żelaza tak mimo że masz ponad normę, to ciekawe w sumie :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3976
No właśnie interpretuje się tak, że: 'Niskie wartości ferrytyny oznaczają, że magazyn żelaza w organizmie jest na wyczerpaniu,'

To, że w momencie badania miałem wysoki poziom żelaza w surowicy - krwi to nie znaczy, że mam nadmiar żelaza. Taki wynik poprostu wyszedl w tamtym momencie. Trzeba spojrzeć na ferrytyne która jest nisko i nie zmienia sie z godziny na godzine a która oznacza tak jak wyżej pustki żelaza w organizmie. Dlatego też lekarz zalecił suplementacje właśnie żelazem aby ferrytyna sie uzupełniła.

Wracając do protokołu nadmiar żelaza jest szkodliwy oczywiście, ale wątpie, że kilkudniowa suplementacja wyższą dawką może wywołać jakieś skutki uboczne, jeśli będzie duży nadmiar to organizm sie tego pozbędzie. Zresztą w tym artykule jest napisane, że przedawkowanie jest powyżej 400mg a zaleca przyjmowanie 200+- mg na dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
Powiem wam, że powalone to jest

jak biłem 270mg propa na tydz wyniki były następujące

RBC 5,38
HGB 16,7
HCT 49,4%

jeszcxe lecialem 4tyg na 270mg skończyłem redukcję wszedłem na mostek 125mg cypio na tydz dodatkowo dodałem profilaktycznie Astragalus, Bergamot, Kurkumina, wodę zwiększyłem z 3l do 5 dodałem codziennie pol grejfruta, 2 filiżanki zielonej herbaty i zamieniłem cardio spacery na bieg 2xtydz po 5km i po 3tyg takiego protokołu zrobiłem badania i wygląda to tak

RBC 5,6
HGB 17,1
HCT 52

żelazo 15,4 zakres 11-30

zamiast się chodź troszkę poprawic to parametry się pogorszyły w 3tyg cudów się nie spodziewałem ale takiego pogorszenia.. zamiana spacerów na cardio na wysokim tetnie mogła tak namieszać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 126 Wiek 30 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 378
koles08
Powiem wam, że powalone to jest

jak biłem 270mg propa na tydz wyniki były następujące

RBC 5,38
HGB 16,7
HCT 49,4%

jeszcxe lecialem 4tyg na 270mg skończyłem redukcję wszedłem na mostek 125mg cypio na tydz dodatkowo dodałem profilaktycznie Astragalus, Bergamot, Kurkumina, wodę zwiększyłem z 3l do 5 dodałem codziennie pol grejfruta, 2 filiżanki zielonej herbaty i zamieniłem cardio spacery na bieg 2xtydz po 5km i po 3tyg takiego protokołu zrobiłem badania i wygląda to tak

RBC 5,6
HGB 17,1
HCT 52

żelazo 15,4 zakres 11-30

zamiast się chodź troszkę poprawic to parametry się pogorszyły w 3tyg cudów się nie spodziewałem ale takiego pogorszenia.. zamiana spacerów na cardio na wysokim tetnie mogła tak namieszać?


Jezeli wszedles tym bieganiem na pulap beztlenowy (wysokie tetno) to oczywiscie ze to bieganie musialo podbic wyniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
no właśnie tak się zastanawiam bo test leciał od kwietnia 250-270mg na tydz i nigdy nie wyszedłem z hct powyżej 49,5% i hgb nigdy nie przekroczyła 16,7 mimo że cardio to tak od czerwca robię regularnie i to raczej marsze, a teraz od 3tyg 125mg testa na tydz mostek, a żeby bieganie na wyższym tętnie tak parametry podbiło to w szoku jestem i podku rwiony
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podawanie oraz przechowywanie GHRP6

Następny temat

COŚ DZIWNEGO SIE DZIEJE ODBLOK PSYCHIATRA

WHEY premium