SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chcesz aby ktoś poprawił Twój plan ? Wklej go tutaj

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 144865

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 151 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4825
Rion10 jak znajdziesz chwile to mam mała prośbę zerknij na mój plan z 21str.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Na początek po 2 serie, 12-15 powtórzeń, nie mam drążka....to domowy plan...

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
ł.d.z

Nie podoba mi się przyjacielu połączenie partii to na pewno należy zmienić Bery zaproponował dobry podział w którym największe partie są ćwiczone solo bez rozdrabniania się, zmiany są ok chyba że Tobie jakieś ćwiczenie/połączenie nie pasuje.

Zmień podział w tygodniu i wrzuć plan jeśli plan Berego Ci nie pasuje pomyślimy.

Z drugiej strony nie ma co kombinować tylko przetestować.

Decyzja należy do Ciebie

pozdro

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2008-10-28 16:18:05

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 206 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4100
staz prawie rok przemyslanych systematycznych treingow potem byla przerwa 6miesieczna(rekonstrukcja wiazadla kolana) teraz wracam do treningow robilem miesiac ACT.teraz zaczalem FBW i rozpisalem to sobie tak...(nogi robie bez obciazenia,z czasem po konsultacjach z lekarzem bede dokladal obciazenie,na rowerku jezdze 10min przed treningiem)

1
wyciskanie sztangi plasko 3 serie
wyciskanie sztangi z klatki 3 serie
francuskie ze sztangielkami 2 serie
wioslowanie sztanga 3 serie
przysiady bez obciazenia 2-3 serie
prostowanie nog siedzac 2-3 serie
uginanie ramion ze sztanga 2 serie
wspiecia stojac 2 serie
brzuch kazdy akton max 2 serie

2
wyciskanie sztangielek skos 3 serie
podciaganie sztangi wzdloz tulowia 3 serie
prostowanie ramion na wyciagu 2 serie
sciaganie drazka wyciagu do karku 3 serie
przysiady bez obciazenia 2-3 serie
martwy na prostych nogach 2-3 serie
uginanie sztangielkami mlotkowe 2 serie
spiecia siedzac 2 serie
brzuch kazdy aktony max 2 serie

prosze o jakies porady co i jak zmodyfikowac...

oczywicie trening 3 razy w tyg - 121 212
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
sakamuzu
teoj nauczyciel od wf'u jest z jakiej epoki co jeszcze sadzi ze HMB dziala i powoduje co kolwiek, to strata kasy, mozna przetestowac bo jest grono osob ktore wychwalaja hmb i uwazaja ze to na nich dziala ale to wyjatki.Twoj staz jest minimalny, po pierwsze to czego oczekujesz od supli? masy? nie, to jest sprawa diety, sily? nic bardziej mylnego, szukaj sily w miesniach nie w puszkach a lepiej na tym wyjdziesz.Rion reszte widze napisal.


smerfo
rezygnuje z przysiadów i martwego ze względu na wiek reszta poprawek zastosowana


co ma do tego wiek? tylko nie pisz ze obciaza kregoslup etc, bo jesli chcesz isc w ta strone to odpusc sobie silownie, bo 3/4cwiczen obciaza kregoslup tak samo, jesli sprawa wzrostu to mity miedzy bajki o tym ze silownia hamuje wzrost.Odrzucasz 2 podstawy, eliminujesz efektywnosc planu, zrobisz jak zechcesz.


ł.d.z


Nie szukam dziury w całym tylko podchodzę do sprawy konkretnie. Chce aby ktoś znający sie na rzeczy i mający wiedzę wytłumaczył dlaczego to jest źle.Dlatego nie jestem pewien twoich umiejętność co do pomocy w ustalaniu planu.

Czlowieku co mnie to obchodzi ze nie jestes pewny, uwazasz ze wiesz lepiej to po co tutaj wklejasz plan? nie podoba sie, nie wstawiaj poprawek i cwicz jak uwazasz, ja tutaj nikogo do niczego nie zmuszam.


Chciałem ci już wczoraj odpowiedzieć ale nie miałem jak.
Przy najmniejszym wysiłku czy ćwiczeniu gdzie dochodzi do zbliżenia przyczepów mięśnia, dochodzi wówczas do jego skurczu, a skoro dochodzi do skurczu to mięsień zmienia swa objętość


No pompa i co? nadal piszesz o calkiem czyms innym niz jest temat.


Chwytem młotkowym od pełnego zgięcia do pełnego wyprostu rozciągasz mięsień czyli ulega wydłużeniu !!

NIE DA SIE ZMIENIC KSZTALTU DLUGOSCI BICA ZROZUM TO W KONCU. to jest sprawa genetyczna! Nie ustalaj tutaj nowych odkryc bo to sa glupoty nic wiecej.


Dlugi plaski bic






a tutaj odmiennośc sprawa genetyczna krótki i wypietrzony





To jest genetyka, nie sprawa ktora da sie zalatwic cwiczeniami.



No własne dlatego podałem przykład , ze większość myśli ze MC np na prostych nogach buduje mięsień.

Raz ze nie ma czegos takiego jak mc na psorych nogach, mc na "prostych" z tym sie zgodze, nazwa a technika wykonywania to 2 odmienne sprawy, klasyczny mc, z martwego punktu na podlodze etc, plecy proste nogi ugiete calkowicie.To o czym piszesz to cw ukierunkowane na dwuglowy.

Jestes zapatrzony w teoeretyczne regulki z innej epoki niestety.



klaxon
Daj jeden zestaw 3x w tygodniu, ogranicz objetosc maksymalnie, i skup sie na tym co wazne, w planie powinny byc uwzglednione cw takie jak , wl,mc,sq,wioslo, podciaganie sie na drazku, porecze.









Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2008-10-28 17:57:20

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 214 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6318
co ma do tego wiek? tylko nie pisz ze obciaza kregoslup etc, bo jesli chcesz isc w ta strone to odpusc sobie silownie, bo 3/4cwiczen obciaza kregoslup tak samo, jesli sprawa wzrostu to mity miedzy bajki o tym ze silownia hamuje wzrost.Odrzucasz 2 podstawy, eliminujesz efektywnosc planu, zrobisz jak zechcesz.



kieruje sie slowami apokalipsy ze powinienem poczekac az tkanka chrzestana w pelni zamieni sie w kostną ale jeśli zdania są podzielone to jednak pojde w ta strone ktora ja preferuje czyli bede robil MC,SQ i military

dzieki za ocene planu wrzucam soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 151 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4825
Znaczy zrobiłem taki podział ze względu ze barki i nogi są moim priorytetem.

Mogę zrobić tak.

Poniedziałek:
1.Barki:
- Wyciskanie sztangi z przed głowy 4s 8-13
- Unoszenie ramion w przód ze sztangą 3s 8-10
- Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3s 8-10
2.Dwu głowy(chodzi mi o wypiętrzenie bicepsu)
- Uginanie ramion ze sztanga(prostą) 2s 8-12
- Uginanie ramion z chantelkami supinacja 3s 8-12
- Uginanie sztangielki w podparciu o kolano 3s 8-12

Środa:
1.KLP:
- Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 3s 6-10
- Wyciskanie sztangi wąskim uchwytem 4s 8-12
- Rozpiętki 3s 8-10
2.Trój Głowy
- Francuz jednorącz 3s 8-12
- prostowanie ramienia w opadzie tułowia 8-10

Czwartek:
1.Nogi(mocniejszy trening)
- Przysiady ze sztanga na barkach 4s 6-10
- Zginanie kolana w pozycji stojącej(dwu głowy)3s 12-15
- Wykroki ze sztangielka 2s 8-10
- Wspięcia na palcach 3s Max

Piątek:
1.Plecy
- MC na prostych nogach 3s 8-12
- Wiosłowanie ze sztangą 3s 8-12
- wiosłowanie sztangielkami 2s 10-12

W dni nie treningowe i w czwartek kiedy ćwiczę nogi będę robił sobie taki krótki trening obwodowy czyli po kilka - kilkanaście powtórzeń po jednym ćwiczeniu gdzie przechodzę do następnego.
Po to aby wyrobić wytrzymałość.
- brzuszki
- podciąganie na drążku
- pompki

Wybrałem takie ćwiczenia niepowtarzające sie które właśnie kończę z FBW.

Co do Bery89

Zakończmy ten temat.Uważam ze g**** wiesz co do fizjologicznego rozwoju mięśni wmawiaj se to co chcesz.
Nie odpisuj na ten post bo na niego i tak nie odpowiem.

Amen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Zakończmy ten temat.Uważam ze g**** wiesz co do fizjologicznego rozwoju mięśni wmawiaj se to co chcesz.
Nie odpisuj na ten post bo na niego i tak nie odpowiem.


Orgarnij sie chlopcze kiedys zrozumiesz jak bardzoo blodzisz wsrod tych swoich bajek.

Sam sobie wmawiasz glupoty nie poparte niczym ze starej epoki glupot i mitow, rob jak uwazasz malo mnie to obchodzi, wyszlo na to ze uwazasz ze mozesz z robic z miesiami co tylko chcesz rozciagajac je, etc to nie plastelina wracaj do ksiazek i podstawowego info, bo wiele ci jeszcze brakuje jak widac.A i jesli juz podwazasz moja wiedze to zrob to w sposob cywilizowany, cgcesz dyskutowac to koknretne uzasadnienie poparte faktami!Nie twoje puste slowa najpierw o niczym a pozniej 1 zdanie na temat nic nie znaczace.

Powiem ostatni raz, genetycznie uksztaltowane miesnie nie ulegaja zademu przeksztalceniu, nie ma znaczenia czy dziala sila rozciagajaca czy jaka kolwiek,ksztaltu dlugosci wysokosci etc tego nie zmienisz zadnym swoim mędrkowaniem i glupotami.


Wklejilem ci nawet 2 fotki gdzie wyraznie widac jaki jest ksztalt bicepsu, jakby dalo sie zrobic co cie tylko chce z kazdym miensiem to zawodowi kulturysci wygladali by calkiem inaczej niz aktualnie, ale to jest po prostu nie realne, takie glupoty o ktorych mowisz juz dawno siedza miedzy bajkami dla mlodych i glupich pseudo kulturystów, silaczy z piwnicznych silowni bez pojecia, wierzacych w to co kolega powiedzial.


Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2008-10-28 18:56:42

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 15

Waga : 58

Wzrost : 173

Cel treningowy : poprawa siły

Staż treningowy na siłowni : 13 Mieścięcy z przerwami

Uprawiane inne sporty :

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : 2 hantle, gryf łamany, gryf prosty ławka wielofunkcyjna

Dieta : brak

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : Anabolic BCAA System

Plan treningowy:

1. Skłony w leżeniu (tzw. brzuszki)
2. Przysiady ze sztangą (czworogłowe ud)
3. Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu (proste grzbietu i dwugłowe ud)
4. Wiosłowanie (podciąganie) sztangą leżąc na ławce poziomej (m. górnego grzbietu)
5. Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce (klatka)
6. Wyciskanie sztangi na ławce skośnej (głową do góry-klatka)
7. Unoszenie sztangielek bokiem w staniu lub siadzie (m. naramienne - barki)
8. Wyciskanie sztangi stojąc (m. naramienne - barki)
9. Uginanie ramion ze sztangą w staniu (bicepsy)
10. Wyciskanie francuskie sztangą w siadzie (tricepsy)
11. Nawijanie i odwijanie ciężarka na drążek w staniu (zawieszonego na sznurku-przedramiona)
12. Wspięcia na palce w staniu-z maksymalnym rozciągnięciem łydek-podkładka pod palce (łydki)

Dopiero zacząłem więc prosze o pomoc
Mam jeszcze takie pytanie czy dieta jest taka ważna, mi nie chodzi o mase tylko o siłę , uważam ze dieta jest nie potrzebna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Waga : 58

Wzrost : 173

Cel treningowy : poprawa siły


Sila przyjdzie z masa

Mam jeszcze takie pytanie czy dieta jest taka ważna, mi nie chodzi o mase tylko o siłę , uważam ze dieta jest nie potrzebna

Bez masy nie ma sily, plany typowo silowe jeszcze nie dla ciebie, zbyt mlody jestes, zbyt maly staz, nikt za ciebie odpowiedzialnosci nie wezmie.

Jako plan dla ciebie proponowalbym skupic sie a podstawach, czyli FBW w wersji skroconej bez zbednej kosmetyki. Sila pojdzie na pewno, masa jesli bedzie dieta tak samo.


A)
-przysiad 3x5
-wyciskanie plasko 3x5
-martwy ciag 1x5

B)
-przysiad 3x5
-wyciskanie w staniu 3x5
-podrzut/wioslowanie 3x5

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ostatczeny plan do wglądu i lekkich poprawek.

Następny temat

plan na mase part2.

WHEY premium