SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Beksakus/Dziennik/Recomp+Basen i Aeroby/str.8,nowy trening str.16

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Nom, Twoja technika nie powala, bez dwóch zdań
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7522
Będę się starał ale na tych ciężarach jest dosyć ciężko.
Jak zminimalizuje ciężary to będę większa uwagę zwracał na technikę..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
Zyebanie powiem ci te MC. Nie powinno sie tak rzucac sztanga, wlasnie w negatywie mocno procauja plecki i dwuglowe,sa one bardzo wazne w kazdym cwiczeniu, poza tym miesnie traca napiecie, a nawet mozesz zalapac kontuzje.Tak to wychodzi jakby tylko polowa cwiczenia albo i mniej wykonane - ale to tylko moja skromna opinia

Co do siadow to jako tako to widac, ale ten ciezar juz stanowi ci wg mnie niezle wyzwanie, dlatego sie dosc mocno pochylasz, oprocz tego to radzilbym glebiej siadac, bo wyglada to dosc plytko, ale rowniez czekaj lepiej na wypowiedzi bardziej doswiadczonych niz ja.

Mimo techniki, tak czy siak gratuluje wynikow, MC byc moze dalbym rade, w siadach przy tobie jednak w 100% wymiekam ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
Stasiek, głębiej siadać? moim zdaniem siada idealnie jesli chodzi o glebokość. z tym że za szybko i od łydy sie odbija

i to samo mi Autospy powiedzial, nie da sie maksować z idealną techniką, MC poszło jak poszło, ale dał rade + z tego co wiem nie powinno się wolno opuszczać, ale to ktoś mądrzejszy niec się wypowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7522
Przy MC to zdecydowanie muszę niżej mieć tą dupe
Siady dla mnie to jest głęboko dotykam brzucha udami wiec ciężko mi zejść jeszcze bardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Też mi sie zdaje, że opuszczamy szybki ale kontrolowanym ruchem.
A siady powinny być powoli w dół, krótkie zatrzymanei i faza pozytywna eksplozywna jak najszybsza.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Siady dla mnie to jest głęboko dotykam brzucha udami wiec ciężko mi zejść jeszcze bardziej.

Nie jestem specjalistą, ale jeżeli siadasz i dotykasz brzuchem ud, to znak, że postawa Twojego kręgosłupa nie jest prawidłowa, co zresztą widać. Nie robisz siadów w pozycji trójbojowej, wiec nie powinieneś się tak składać. Czy te siady są głębokie? Ja bym powiedział że nie, bo gdyby się nie składał i trzymał proste plecy to siadałby niżej. Jak przy pogłębieniu schodzi poniżej kąta 90 i się składa przy tym, to nie jest dobrze.

MC - czy mi się wydaje, czy nie ściągasz łopatek? Jak byś trzymał cały czas ściągnięte, to automatycznie byś zesztywniał No i słusznie zauważyłeś z tą dupą.

Ale nie jestem specjalistą i nie musisz się mną sugerować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7522
Cokta,sztangi nie trzymam też jak trójboiści ja dopiero wchodzę w ten świat,na pewno będę musiał trochę niżej sztangę trzymać.
Będę pracował nad techniką w następnym cyklu na mniejszych ciężarach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Technicznie-jest nieźle i nie ma się co czepiać,na upartego:
w ciągu- pracuj nad krzywizną w dolnym odcinku pleców,bardziej siadaj do sztangi i trochę więcej czasu poświęć na ułożenie się,bo to istotne
w przysiadzie- spróbuj kiedyś węziej złapać sztangę i może spróbuj również siadać w mniejszym rozkroku. Od łydki chyba nie odbijasz,co nie ?

Co do negatywów- to one są przyczyną większego bólu i wydłużonej regeneracji,nie mają tutaj większego wpływu na wynik w ciągu. Właśnie tak powinno się opuszczać sztangę-nie puszczać,bo szkoda giąć patyk i obijać ciężary(chyba,że mamy sztangę olimpijską,gumowane ciężary i miłego właściciela siłowni),tylko szybko,acz pod kontrolą opuścić na dół.

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7522
w przysiadzie- spróbuj kiedyś węziej złapać sztangę i może spróbuj również siadać w mniejszym rozkroku. Od łydki chyba nie odbijasz,co nie ?
Z chwytem to spróbuje ale wiele razy próbowałem w mniejszym rozkroku i miałem problem taki ze odrywałem stopę od ziemi.
A czy odbijam to nie po prostu schodzę i zarazem z całej siły ciągnę w gore!

Zmieniony przez - Beksakus w dniu 2011-08-24 13:32:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol w kregoslupie

Następny temat

efeka/dziennik/dla poprawy sylwetki sily i osiagow sportowych

WHEY premium