SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paula- mama wraca do formy str. 182

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 292966

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
Paula, powodzenia z foodmap!
ja swoją też będę chciała przeprowadzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Dziękuję Czytam coraz więcej i chyba wykupie dostęp do oficjalnej aplikacji bo listy produktów są rozbieżne. Dzisiaj kończę wpis na ten temat :) Zauważam dziwne dodatki w miejscach które olewalam i ten pierwszy tydzień na pewno nie będzie idealny bi się uczę. Ale da się żyć :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
30.08 DNT

Aktywność: Pole dance
Brzuch: delikatne bulgotanie, ale w normie + wypłaszcza się ( w miarę swoich możliwości)
Suplementy: cynamon do kawy,mama DHA, Sanprobi IBS

Śniadanie: Placek jaglany z dynią i borówkami
Przekąska: Pomidorowo-kokosowa zupa rybna- pyszka. Sama baza pomidorowo-kokosowa fajnie smakuje, a jak ktoś lubi zupy rybne to taka wersja jest super
Obiad: Basmati z kurczakiem, bakłażanem, szpinakiem i jajkiem z odrobiną sera Gran Padano. Robienie dania ze szpinakiem jak nie można czosnku i jogurtu było słabym pomysłem, ale jakoś z tego wybrnęłam.
Kolacja: sałatka z jajkami na twardo,tuńczykiem i ogórkiem małosolnym

Doczytuję coraz więcej na temat FODMAP i zdecydowałam się na zakup aplikacji uniwersytety Monashi, bo listy jak pisałam są rozbieżne, a jak już mam eliminować te FODMAPy to bez sensu sobie robić nieświadomie odstępstwa i sabotować własne działania :D
Okazało się, że bataty zawierają poliole i są zabronione. Dozwolona porcja do 70 gr. Wczoraj pewnie było trochę więcej. Notuję sobie wszystkie podejrzane produkty, żeby potem mieć wgląd w przebieg diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Monash University Low FODMAP- to jest ich oficjalna apka. Jak sprawdzają produkty to tam są wrzcane i podawane bezpieczne ilości. Do tego przewodnik jak wygląda dieta i możliwość zapisywania jak się wprowadza nowe produkty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
powodzenia. skoro znalazłaś oficjalne zalecenia to tylko je bierz pod uwagę.

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Taki właśnie mam zamiar. Inaczej to bez sensu. Nie jest źle ale nabieram większej czujności bo wszędzie mogą czaic się oligo- di- polisacharydy i poliole :p Niestety Bcaa i kreatyna tez wypada bo słodzona sorbitolem. A szkoda :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
paula.cw
Monash University Low FODMAP- to jest ich oficjalna apka. Jak sprawdzają produkty to tam są wrzcane i podawane bezpieczne ilości. Do tego przewodnik jak wygląda dieta i możliwość zapisywania jak się wprowadza nowe produkty.


fajna sprawa, dobrze wiedziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
mnie tez to FODMAP czeka, bo z moim brzuchem jest coraz gorzej ,ale podchodze do tego jak do jeza ;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
czasem obchodzi się bez eliminacji
problemy ze wzdeciami i trtawieniem moga wynikac rowniez z:
-niedobroru kwasu solnego
-niedobrou enzymow trawiennych

obie rzeczy mozna dodac na jakis czas do suplementacji
Betaine HCL do porduktów białkowych (głównie miesa, ryby), enzymy trawiennie do posiłków węglowodanowych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

upadki i wzloty... moja walka o idealną sylwetkę- podejście 109342293 ;)

Następny temat

Rekompozycja czteromiesięczna

WHEY premium