SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zycie wiezienne,symbole i takie tam ...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1285148

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 177 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2715
Pobicia przez strażników dalej się zdarzają? Mi się wydawało, że to razem z PRLem odeszło w niepamięć. I co ludzie nie potrafią się bronić (znaczy nie dosłownie, ale nagłośnić sprawę)? Przecież rodzina zawsze może zrobić dym, zatrudnić prawnika itp. (gorzej jak ktoś nie ma rodziny). A przykładowo strażnik skazany za bicie więźniów sam w więzieniu chyba by zginą (chyba ze dawni koledzy z pracy będą go chronić). Oni się tego nie obawiają?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Pół rodziny mojego bliskiego kumpla to klawisze. Czasami opowiadają, co się dzieje. Tyle, że dotyczy to osadzonych stwarzających problemy. I nie jest to bicie - np. zakładasz kaftan i zamykasz na dobę czy dwie w dźwiękach. Nikt nocnika nie podstawi, ani kaftana nie zdejmie.
To bardzo często powoduje pokornienie wśród takich niepokornych...
1

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Wetyrd popatrz na mój post- wiedzą kogo bić. Jak myślisz komu dadzą wiarę - małolatowi przestępcy który nie potrafi poprawnie sformułować zdania czy słowu kilku( nastu) funkcjonariuszy publicznych?
Wilku, biją, biją tylko nie mówią o tym głośno. Może nie wszyscy ale część na pewno. I nie słyszałem o więzieniu w którym na dźwiękach siedzisz sobie grzecznie w kaftanie czekając aż cię wypuszczą.
A jeżeli masz tylu znajomych klawiszy to wybierz tych z 15, 20 letnim stażem. Są normalni? Założę się że nie. Taka praca siada na psychice strasznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Pewnie, że siada. Mało która nie siada.
A że biją. Pewnie - ale nie wszyscy. Nie można uogólniać.
Z drugiej strony - kilku znajomych miało problema, jak się im zbój pod celą rozebrał do naga, wysmarował własnym gównem i zaczął celę demolować. Weź se z takim poradź.
Znam też takich, którzy barykady forsowali. I takiego, który się palił...
1

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 231 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4760
Kurde, nie mogę znaleźć tego dokumentu na necie o tym policjancie (sprawa z Czają)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 177 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2715
Tak sobie przejrzałem właśnie ten temat od początku i zauważyłem taką prawidłowość, że każdy następny "ekspert"(były więzień), który pojawi się temacie stwierdza, że wszyscy, którzy przed nim dzielili się swoimi przeżyciami z zakładów karnych to jakieś dzieciaki, które nie mają o niczym pojęcia i nic nie wiedzą o prawdziwym więziennictwie. Zauważcie, że każdy następny pisze zupełnie co innego. Z Tomkiem jest dokładnie tak samo. Nie długo pojawi się ktoś następny, który go zjedzie od góry do dołu i zacznie wylewać swoje mądrości.

Jak dla mnie to logiczne wytłumaczenia takiego stanu rzeczy są 2.
- Każde więzienie jest inne i każdy pisze tylko o "swoim" myśląc, że tak musi być od razu we wszystkich innych.
- Większość ludzi wciska kit i w najlepszym przypadku są po lekturze jakiejś książki na ten temat, więc coś tam wiedzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 227 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2918
Akurat to co pisał o Tarnowie to prawda, więc w reszte też wierze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Ja nikogo kto siedział i piszę prawdę nie zjechałem. Na krytyke jestem otwarty chociaż o faktach się nie dyskutuje. Miałem wątpliwą przyjemność zwiedzić 7 puch. Byłem, jestem i będę człowiekiem choć zmieniłem swój styl życia i dzisiaj nie muszę patrzyć o 6 rano w nerwach czy przed drzwiami nie czai się załoga GI ;) Wiem o czym piszę. Choć jak mówię ludzie mają różne doświadczenia - np. wychowawcy otwierali szeroko oczy widząc Gita z wyższym wykształceniem ;) Piszę nie po to by się chwalić czy żalić tylko żeby uświadomić ludziom jak naprawdę jest w kryminale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11626
a czy ktos wie moze cos o aresczie sledczym w sosnowcu tzn ze ktos tam mial odsiadke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 177 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2715
Siedziałeś w 7 różnych więzieniach? Taki z ciebie zatwardziały recydywista czy cie przenosili?
A no i możesz jeszcze "mniej po ludzku" powiedzieć o co ci chodziło z tą załogą GI i jak zmieniłeś swoje zachowanie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lennox w K-1

Następny temat

Kiedy nastepuje pierwszy ruch przeciwnika...

WHEY premium