SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zycie wiezienne,symbole i takie tam ...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1283791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
CocoJambo7 nie usune Twej wypowiedzi którą rozpocząłes dyspute o złodziejach tylko dlatego że zwróciłeś uwage na ważny problem stosowania adekwatnych kar w stosunku do popełnionych czynów. Tyle ze kwestie kto jest groźniejszy czy pedofil złapany za pierwszym razem,czy złodziej recydywista zostawiam bo nie tyczy się tematu.

Co do tematu złodziei natomiast...
Nie zal mi Jasia który jest idiotą i zamiast pracowac skoro nie chce się uczyć woli iśc na łatwizne i okradać kogoś kto ciężko haruje na to co ma. I nie jest ważne czy ktoś ma 50 mercedesów czy tylko fiata 126p. Zakładajac ze ten co ma 50 merców zarobił na nie uczciwie to, to jest własnie nagroda za trud jaki włożył w to by fortuny się dorobić. Jeśli bym mógł to sam bym pod*******ił takiego typa na policje który dorabia się cudzym kosztem.

Co innego jeśli ktoś naprawde stara się,szuka pracy,robi co moze by utrzymac siebie i rodzine ale nie ma możliwosci i wtedy kradnie by móc za coś kupić chleb i móc coś włożyć do garnka...
kogoś takiego nigdy nie podpierdziele.

Telefonu ani żadnej inne wartościowej rzeczy mi jeszcze nikt nie ukradł(dzięki Bogu),a ostatnią rzecz jaką mi ktoś zwinął to papier kolorowy w 3 klasie podstawówki.

Co do istnienia policji, sądów itp...
Mi też sie zdarzało mieć z nimi problemy,tyle że nauczyłem się że to że w policji pracuje jeden,dwóch czy 100 kretynów nie oznacza ze cała instytucja jest do bani.
Zlikwidowac(usunąć z policji) należy tych którzy się nie nadają anie całą instytucję.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-03-13 19:31:49
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiadomo ze musza byc te instytucje bez nich nie funkocjonowalibysmy normalnie,cala sprawa wlasnie tyczy sie tego ze te wyroki nie sa takie jakie powinny byc za dane przewinienie,psy wala czasem takie numery ze lapia sie z lufka przybijajac sladowe ilosci narkotykow,ok niby tak ale potem wjezdzaja do domu i zeby nie bylo ze nie dzialaja sprawnie to kleja ze w herbacie byly sladowe ilosci , no ludzie to szczyt wszystkie a takich przypadkow jest w**** bynajmniej sam mowie powiedziec na wlasnym doswiadczeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 268 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3536
EmilG, "zdaję sobie sprawę, że żyjemy w takim a nie innym kraju, gdzie nie ma praktycznie pomocy socjalnej,"... czy piszesz o Polsce? Jeśli tak, to nie znasz realiów. Pracowałem 1,5 roku w ośrodku pomocy społecznej, i mogę Cię zapewnić, że niejeden dostawał wyższe zasiłki, niż pracownik wypłatę. Rodzinny, dodatki (w tym oczywiście za samotne wychowywanie, bo w akcie urodzenia ojciec nieznany, a ślubu nie biorą), mieszkaniówka, okresówka, celówki, do tego dożywianie, pomoc materialna... Nie opowiadaj mi więc, że pomocy społecznej u nas nie ma. Jest i to bardzo rozbudowana. Na coś trzeba wydać te 70% zarobków, które zdziera się z nas w formie podatków, nie?

Szyryfyry, w Polsce nikt nie przymiera głodem inaczej, jak z własnego wyboru. Ktoś może być niedożywiony (według wyśrubowanej normy mogą mu wyliczyć, że spożywa np. za mało białka), ale jeśli przymiera głodem, to gwarantuję Tobie, że ośrodku pomocy społecznej go nakarmią. Już nie mówiąc o organizacjach pozarządowych, które też to zrobią, jak np. caritas.

Ponadto, jeśli ktoś jest na tyle sprawny, żeby kroic, to będzie też na tyle sprawny, żeby pracować. Nie ma kwalifikacji? Urzędy pracy i organizacje pozarządowe biorące na to kasę z Unii aż pękają w szwach od kursów.

Ale najlepiej pojechać jak Kokodżambo. Nie mam kasy, a chcę markowe gacie - obić twarz przypadkowego przechodnia i skroić mu telefon.
I kwestia techniczna. Kokodżambo, a jak odróżniasz przed skrojeniem nowobogackiego od biedaka, który wbił się w gajer, bo idzie na rozmowę o pracę?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 232
Ncro mogłabym polemizować na temat pomocy społecznej w Polsce. Dostają i owszem ci co najbardziej ściemnieją, a komuś, komu powinno się pomóc dostaje marne grosze. Był czas, że zostałam sama z rocznym dzieckiem bez środków do życia. Zostałam z rentą rodzinną po zmarłym ojcu (200 zł). Opieka strasznie się wysiliła dając mi 33,12 zł miesięcznie... No i jednorazowo 300 zł... I miałabym za to niby wyżyć? To chyba śmieszne...
Miałam praktyki w opiece i wiem, że co niektórzy na prawdę sporo dostawali, chociaż im pomoc nie była aż tak potrzebna... A szczególnie ściemniacze i oszuści najwięcej mieli!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do opieki to powiem ci tak, znam wielu ludzi naprawde wielu gdzie opieka społeczna była moze raz , i co ma myslec matka dziecka ktora chce mu dac zjesc a nie ma co do garnka włozyc? przeciez nie tak sobie wyobrażała swoje zycie,inne cele priorytety i co i **** wlasnie nie ma nic,dziecko dorasta bez perspektw na zycie bo niby jakie ma? dodajmy ze matka nie ma co mu dac a ojciec uderzyl w tango,zycie go nie chce,to maly rosnie i czeka czeka i czeka ,az wkoncu to on bedzie docierał tak jak zycie jego docierało i odbije sobie te lata nędzy,tu gdzie czesto wyboru nie ma i zycie z dzieciaka robi złodzieja to jest wlasnie ten swiat,widzialem takie historie sam znam 2 takich dzieciakow patrzylem jak od malolata do dnia dzisiejszego dorastało i kim sa teraz, czego moge im zyczyc farta tylko i wylacznie bo to nie ich wina ze zycie zmusiło ich do tych rzeczy.

A co do pytania do mnie jak biedaka od nowobogackiego odroznic,pewnie na 100% nie da sie odroznic ale to jest zycie raz ty jestes na gorze raz ktos raz zaliczasz doly raz ktos i tak w kołko dzien to nowa szansa dla ciebie mnie dla kogos.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14638
Ncro - hehe, weź, weź, weź o czym Ty piszesz. Nie znam tej sprawy osobiście, ale znam takie rodziny i bardziej przychylam się do opini Barburki, że najwięcej hajsu z tej pomocy dostają Ci ściemniacze, a biedni dalej biede klepią i dostają wielkie g****.
I nie mów też, że przymierają głodem z własnego wyboru, bo nikt z własnego wyboru nie chcę raczej głodować, a nie zawsze jest tak że Cie przyjmą do pracy, bo nie raz może się tak zdarzyć, że matka jest sama z dziećmi i jej syn nie ma 18 lat i gdzie go zatrudnią wtedy ? Są różne sytuacje życiowe i nie można tak uogólniać.

I CocoJambo7 z Tobą też się zgodzę, bo życie to nie jest sielanka i różnie może być, z dobrze zapowiadającego się chłopaka może wyrosnąć złodziej, który odbije sobie te wszystkie stracone lata i życie w biedzie

NO PAIN, NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czasu nie zatrzymam tak jak i biedy w dobrobyt nie zamienie,otoz to pomoc dostaja ci poso sciemniaja a tym co jest naprawde potrzeban nie zostaje udzielona, tak jak juz pisalem co ma matka powiedziec dziecku? ze nie ma dzisiaj nic do jedzenia synu?
dziecko płacze po nocach bo dzieci sie smieja w tym wieku z biednych ,w mlodym zbiera sie gniew zagotuje sie ta błękitna krew i wkoncu wyjdzie na ulice i wtedy zacznie sie Bandyckie Zycie-Bandycki Swiat.A reszta zalezy juz od niego czy w pore opamieta sie znajdzie dziewczyne ktora pokaze mu lepszy swiat i wynagrodzi mu stracone lata ,to wie tylko pan bóg stwórca znim zawsze na zakrecie z wiara ze sie uda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
schodzicie z tematu.
Przypominam że to nie jest temat o opiekach społecznych i o tym co wyrośnie z dzieciaków

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 268 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3536
No zaraz zaraz, jak ktoś nie umie wniosku złożyć, to nie wina systemu pomocy społecznej.

Barburkaaa, 300 jednorazowo? Czy jednak miesięcznie?

Ponadto, opieka społeczna jest od tego, żeby pomóc, a nie od tego, żeby kogoś utrzymywać.

"życie to nie jest sielanka i różnie może być, z dobrze zapowiadającego się chłopaka może wyrosnąć złodziej, który odbije sobie te wszystkie stracone lata i życie w biedzie"
a wtedy ten okradziony sobie odbije okradając następnego, który odbije sobie okradając następnego, który odbije sobie.... weź nie gadaj głupot.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 684
dziarasz se na ryju co chcesz i znaczy to tylko tyle co dla ciebie znaczy %) kropki/kreski/łezki etc. jakieś kjurwa komunistyczna spuścizna %) teraz w więzieniach rządzą bosowie tych grup które już siedzą oraz ich żołnierze...no chyba że pytałeś o więzniów którzy dostali rok/dwa bo za***ał fure lub wypadło mu o te pare gramów za dużo fety przy policjancie %) to oni się już celi dogadują. podsumowując dziary już nic nie znaczą liczy się tylko $$
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lennox w K-1

Następny temat

Kiedy nastepuje pierwszy ruch przeciwnika...

WHEY premium