SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wygląda życie wojskowego?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35591

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
Witam wszystkich.
Interesuje mnie wojsko i chcę wstąpić na WSOSP(pilot) lub gdy to sie nie powiedzie na WAT. Proszę o opisanie życia typowego żołnierza(studenta):
1)plan dnia lub tygodnia
2)czy jest czas na życie prywatne
3)warunki(zakwaterowanie,żołd itp.)
4)co po skończeniu studiów w szkole oficerskiej?
5)ogólna opinia
Proszę by wypowiadali się osoby kompetentne najlepiej żołnierzy uczęszczających do tych placówek lub absolwentów.
Z góry dziękuje za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
To, jaki jest plan, w dużej mierze zależy od jednostki. Jednakże każdy wojskowy wstaje między 5:30, a 6:00 rano, po pobudce jest poranna zaprawa, apele, na które każdy z wojskowych musi się wstawiać, ćwiczenia fizyczne, np.: bieganie. Po porannym apelu wojskowi kierują się na zajęcia, które stanowią większość czasu, bo planowane jest aż 7-8 godzin w ciągu dnia, zazwyczaj dzieli się je na dwie sesje: ranną i popołudniową. Po południu jest obiad i a później czas, który wojskowi mogą wykorzystać na wypoczynek, ale także na samokształcenie. Po odbyciu popołudniowych zajęć najczęściej jest czas wolny, wieczorem jest czas na kolację, a o 21:30 zazwyczaj apel, po którym następuje cisza nocna. Wojskowi mają zajęcia saperskie, z wychowania fizycznego, ale także planowania taktyki, terenoznawstwa, poznają także zasady, jak obsługiwać się bronią, ponadto przechodzą szkolenia medyczne i BHP.

Po pewnym czasie w jednostce odbywają się zajęcia, które są poświęcone obsłudze radiostacji, czy też wozów dowodzenia. Ponadto wojskowi korzystają również ze strzelnicy oraz spadochronu. W weekendy zazwyczaj wszyscy odwiedzają rodziny i bliskich. Niemniej jednak jest to ciężka praca, nie każdy się do niej nadaje, wielu w trakcie się po prostu wypala i rezygnuje ze służby.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zależy od jednostki - ja widziałem jak u mnie było, mieli na 7mą do pracy to dopiero po 7mej dzieci do przedszkola prowadzili, dużo z nich pije na służbie itp, choć to zależy od jednostki, nowy dowódca ściga strasznie i jak złapie pijanego to przechlapane, czas na życie prywatne jest (choć nie wiem jak u pilotów)
jak skończysz szkołę oficeską to raczej normalne że idziesz na zawodowego :) chyba że tyłek zmoczysz
znam paru wojskowych, mimo że tam siedzą to każdy narzeka :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
Mariusz *******isz takie głupoty że aż żel czytać jak będziesz miał konkretne informacje to coś napisz a nie mity oparte na "Samowolce" wstawiasz
Spożywanie alkoholu na służbie czy nawet po wyznaczeniu rozkazem do pełnienia służby jest przestępstwem podlegającym każe pozbawienia wolności do lat 3 więc zastanów się o co ludzi oskarżasz

Zmieniony przez - żeleś w dniu 2008-12-22 14:29:14
2

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
A propo picia- to nie pije bo nie lubie, czasem okazyjnie.
Nie do końca wiem jak to jest z tym czasem wolnym: załóżmy, że pójde na WAT na wydział mechatroniniki, to jak wyglada dzień nauki? czy załóżmy rano wykłady, później jakieś szkolenie wojskowe i o 15-tej koniec i czy ma sie wtedy czas wolny dla siebie żeby pójść chociażby na miasto czy cos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
WAT to już typowa cywilna uczelnia ,pozostała nazwa i tylko są prowadzone kursy i szkolenia podyplomowe dla żołnierzy .Typową uczelnią wojskową jest WSOWLąd we Wrocłwiu

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
O ile wiem to WSOWLąd we Wrocławiu przyjmuje na studia na kierunku zarządzania, czyli dla typowych komandosów. Mnie interesuja kierunki techniczne. Czyli mam rozumieć, że na WAT-cie nie przykładają większej uwagi na szkolonie wojskowe i dzięki temu typowy chorąży ma więcej czasu prywatnego tak?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
żeleś to nie są bajki z filmów, znam wielu żołnierzy, jeden po pracy bezpośrednio do mnie przyszedł (kapitan) i razem piliśmy, teraz już tak nie ma, ale było znacznie więcej pijaństwa (jednostki nie podaje bo to chyba jasne), i nie piszę że wszyscy tak robią, większość kumpli na służbie nigdy nie piła, i są to odosobnione przypadki ale są więc się nie bulwersuj

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2008-12-22 16:39:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6768 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66642
cj91 chorąży jest podoficerem w służbie zawodowej obowiązuje go 40 godzinny tydzień pracy ze słuchaczami szkół wojskowych (podchorążymi) jest troche inaczej gdyż są w służbie kandydackiej.
Nie interesowałem się tym ale obiło mi się o uszy że WAT nie prowadzi już rekrutacji na kierunki wojskowe a ukończenie studiów nie jest równoznaczne z mianowaniem na stopień podporucznika i podpisania kontraktu z wojskiem.

Co do czasu i porządku dnia podam na przykładzie szkoły podoficerskiej :
Dzień dzieli się na czas służbowy ,wolny i capsztyk (nie krócej niż 8 h)
6:00 pobudka
6:10 poranny rozruch fizyczny
6:40 apele ,śniadanie itp,
8:00-14:30 -zajęcia programowe
14:30-16:00 apel, obiad,czas wolny
16:00-17:40 zajęcia popołudniowe
17:40-21:30 wolne
21:30 apel
22:00 capstrzyk
soboty i niedziele wolne od zajęć 50% stanu wyjeżdza na przepustki

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
żeleś - Dzięki pieknie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1358 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22408
Chłopaczyna wierzył w wojskowe ideały to myślał że nie piją.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6328
Hej, jeżeli chodzi o WAT to faktycznie przez pewien czasz zrezygnowali z kierunków wojskowych, ale już do nich wrócili
Tutaj masz link do informacji :
http://www.wat.edu.pl/0001002.php?=Wynik=Stu_mun
Kierunki, liczbę miejsc, wymagania, oraz korpusy, do których zostaniesz przydzielony po zakończeniu studiów masz tutaj:
http://www.wat.edu.pl/inne/Studia_Mundurowe_I_stopnia_2009.doc.
Jeśli będziesz zainteresowany to polecam też dni otwarte na Wacie 21 marca i 4 kwietnia.
Pozdro.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karate kyokushin

Następny temat

plan treningu silowego dla fightera

Wiecej