Poszczególne posiłki nie są tak bardzo ważne. Liczy się suma dobowa, chociaż dobrze żeby w śniadaniu i okołotreningowych było białko i węgle. Po treningu na Twoim miejscu oprócz odżywek dałbym zbilansowany posiłek węgle + białko i dopiero ten twaróg
chleb sobie daruj na śniadanie, płatki wystarczą twaróg na śniadanie nie bardzo się nadaje, bo zawiera białko wolno wchłanialne dużo osób rano je jaja albo piję odżywkę odzywka to dobra sprawa na rano zamiast słonecznika lepsze orzechy, włoskie są bardzo wartościowe dla mnie najlepiej z owsianka komponują się prażone migdały albo prażone laskowe [...]
Podsumowanie dnia dzisiejszego... Kolejny z pechowych dni w tym tygodniu. Jadąc na trening miałem stłuczkę i po raz II (w poniedziałek ten trening to jak ie trening) zawaliłem trening... Co to za fatum... No ale cóż napiszę chociaż co dzisiaj zjadłem... DIETA Na śniadanie było pieczywo pełnoziariste + płatki owsiane, odżywka białkowa i oliwa z [...]
w/g brakow w diecie niektorzy pija gainera w nocy,ja tak pilem z miesiac temu ale poleca sie pic bialko zwlaszcza twarog(kazeina) lub jaja(albumina) ze zgledu na dlugowchlanialnosc kazeina-ok.7h albumina-ok.5h tak wiec jak nie amsz diety to jedz bialko na noc
Jezeli jest to trening siłowy to między WPC a II posiłkiem jest własnie mniej wiecej godzina - w sumie pasuje mi ten posiłek...po HIIT przerwa jest troche dłuższa Spróbuję jesc twaróg bez chleba...popije czerwoną herbatą, lubię na noc pakować w siebie herbaty nie wiem czemu...2 czerwone + zielona i spać. Oliwe dodam wszędzie prócz po treningu ale [...]
Twaróg jest białkiem wolno przyswajalnym, a białko z mięsa przyswaja się w miarę szybko. Posiłek po treningu jest najważniejszy, musisz szybko dostarczyć budulca (białka) i energii. Zjedz ryż biały + pierś z kurczaka o odpowiadającej Ci gramaturze i powinno być ok. Co do wafli, to ja bym odstawił je, a zainwestowałbym w ryż/kaszę/makaron.
ja na śniadanie dał bym jajka! Białko + tłuszcz z zółtka jak najbardziej na sniadanie! (gotowane albo jajecznica na teflonie) twaróg bardziej na noc, kazeina wolno sie wchłania, z rana (jeszce po aerobach) organizm potrzebuje energii!
Widocznie mało czytałeś :) Czytaj dalej podwieszone i jak robisz dietę na masę to dajesz nadmiar kalorii (na początku 300 kcal). Posiłki co 3 godziny, bogate w białko, tłuszcze (w przedtreningowym bez tłuszczy), oraz w węglowodany - pamiętaj też o warzywach w każdym posiłku. Ostatni posiłek to białko + tłuszcze (najlepiej twaróg + oliwa z oliwek).
[...] pytanie wieczorem gdzies o 6-7 biore tse +efke o 8 jestem na silowni, a w domu o 10. i teraz tutaj te pytanie; po powrocie laduje 30 g glukozy, pol godziny pozniej tuna or twarog (spac ide okolo 23) - czy te bialko nei zostanie przetworzone podczas snu na energie zamiast na regeneracje jesli podkrece sobie metabolizm tym co wyzej wymienilem? [...]
Układaj posiłki tak, by były zbilansowane, czyli, żeby w każdym było białko (min 20 g), ww i tłuszcze. Nie ma czegoś takiego, że rano trzeba jeść np. jajka, a wieczorem twaróg. Komponujesz posiłki tak, żeby Ci smakowały i pasowały do rytmu dnia.
[...] po 150g. (tak samo sporo białka i tluszczyku sporo dosyc :D) -no i 50g kuskus pytanie: czy to tak dobrze ze sie lacza takie ilosci cukru i tluszczy. sniadanie pozostalo bez miany z ta ostatnia propozycja, 2 sniadanie i obiady zmienily sie (jak powyzej) no i kolacja zostaje bez zmiany twarog tylko ze poltlusty plus oliwki troszke i pestki dyni.
[...] jeden posilek.. wtedy bedzie ich 6 :D i zjem sama karkowke z warzywami na przyklad. a po treningu bialko... to hmm no nie mam pomyslu moze jednak koktail sobie kupie.. :D albo zjem kawalek piersi z kurczaka.. co za problem zrobic jenoczesnie z karkoweczka rano:D czy moze zjesc twarog? Zmieniony przez - morgoth345 w dniu 2007-11-17 21:48:52
[...] żeby dostarczyć węgle jak najszybciej żeby glikogen się uzupełnił, tam w płatkach też mam jakies białko ale gdy dojadę do domu to akurat dostarcze białko z kurczka ;p twaróg bym dodał ale to juz by było za dużo bo na sniadanie jem omleta w którym jest 250 g twarogu w sumie ten omlet jest rozłożony na dwa posiłki połowa w domu połowa w szkole :D
Co Ci nie gra te ponad 4000 kcal byłyby dobre jakbyś robił mase nikt się nie pomylił podstawowa przemiana materii odzwierciedla jedynie zapotrzebowanie Twojego organizmu dla wykonywania podstawowych funkcji źyciowych całkowite zapotrzebowanie zawsze jest wyższe - o ile to zależy od aktywności fizycznej i celów (masa, redukcja, utrzymanie wagi) [...]
kanapka ujdzie, ale daj wiecej miesa w niej a nie jakas przetworzone wędlinę w której więcej płynów chemicznych niz białka. Z resztą do szkoły można zabrać sałatkę z mięsem w pojemniku. Kukurydzy nie jedz na redukcji, tak jak ziemniaków W ostatnim posiłku musi być białko, sprawdzony, szybki i najłatwiejszy to twaróg półtłusty z warzywami. Nie [...]