SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

vena/ dziennik/ big girls don't cry/ mój początek w TS

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 94637

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
Metodyk ależ bardzo proszę sugestie,uwagi jak najbardziej mile widziane tym bardziej od doświadczonych

Co do podkładek to miałam to proponowane kilka razy robiłam,ale czasami nie mogę się skoncentrować jak mam coś pod piętami z wkładkami nie próbowałam,a ta propozycja też kiedyś padła i jakoś nie pamiętałam o tym
Co do ułożenia sztangi to kiedyś trzymałam wyżej i odkąd stosuję niższe ułożenie czuję się pewniej i stabilniej nie chciałabym tego zmieniać,jedyne co zmieniłam to szerzej teraz chwytam,bo cały czas łokcie miałam bliżej
Z frontami miałam już do czynienia i faktycznie pozycja jest trochę lepsza i podejrzewam,że gdy przejdę na typowy długofalowy schemat to będę miała w planie

Co do drążka to zdaję sobie sprawę,ale niestety nachwytem nie umiem się podciągać dlatego zostaje podchwyt.
Dlatego po drążku dorzucam sobie ściąganie-wyciąg górny,bo fajnie mi "wchodzi" to ćwiczenie no i dodałam również wiosła w dzień ciągów.
Dzisiaj pomieszany ten trening,bo robiłam 2w1 tzn trening z wczoraj i cześć dzisiejszego.

Nad barkami muszę pracować, u mnie najgorsze jest to,że wiem ale nie potrafię przełożyć tej wiedzy na treningu i wychodzi jak wychodzi...ale w końcu każdy trening to lekcja


Cieszę się bardzo,że wzbudziłam zainteresowanie i mogę liczyć na cenne wskazówki chociaż ciężki ze mnie przypadek

Zmieniony przez - vena84 w dniu 2010-04-03 19:44:46

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7776
Nie ma sprawy...Zawsze chętnie służę pomocą szczególnie kiedy tyczy się osób mających takie zacięcie do treningu jak ja kiedyś...mimo wszystko i wszystkim.Także cieszę się
że są kobiety tak mądrze i ciężko trenujące.Pozdrawiam i życzę udanych treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
prawda jest taka,ze niestety brakuje mi na treningach kogoś,kto będzie nade mną stał i od razu wytknie błędy,nakrzyczy...niestety co niektórzy u mnie na siłowni nie wiedzą nawet co to trójbój
Boję się czasami jednego,że gdy opanuje technikę i przyjdzie czas na ciężary w siadach to będzie problem z asekuracją,żebym czuła się pewnie,a nie mając za sobą wybaczcie jakiegoś idiotę,który się rajcuje,że laska się przed nim wypnie,a tak niestety się zdarza
Wiadomo żarty żartami pośmiać też się można,ale mnie już to nie bawi,bo wiem po co przychodzę na siłownię trenować i czerpać z treningu jak najwięcej


Metodyk zacięcie jest pomimo niepowodzeń...małymi kroczkami idę,ale zawsze lepsze to niż stanie w miejscu czy cofanie się
Staram się pojąć,że nie wszystko będę miała od razu w końcu co to byłaby za przyjemność jakby łatwo szło...dawno w sumie (chyba nigdy) nie byłam tak uparta i zawzięta jeśli chodzi o treningi.Tak jakby coś się we mnie obudziło i ten stan mi się podoba



Zmieniony przez - vena84 w dniu 2010-04-03 20:24:29

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wesolych Swiat Kasiula





Niech ci ten zajac co najmniej 300kg przyniesie I koszyk pelen MOCy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131166
strasznie wolno sie podciagasz tym nachwytem na drazku, wg mnie podciaganie powinno byc dynamiczne, opuszczanie moze byc ciut wolniejsze, ale pierwszy ruch powinien byc szybki, mocny i zdecydowany, takie pieszczenie sie na drazku robiac go tak wolno raczej nie jest za dobre

takie moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Metodyk z Kasią jest o tyle problem, że ona wszystko sama musi na wyczucie robić. Gdyby na żywo mogła z jakimś trenerem/zawodnikiem się konsultować to pewnie już po jednej wspólnej sesji treningowej większość ćwiczeń z technicznego punktu widzenia wyglądałaby o wiele lepiej. Niestety Kasia nie ma możliwości potrenowania z jakimś trójboistą na żywo....co gorsza na publicznej siłce zazwyczaj są same "złe" przykłady "trenowania". Póki co tylko "netowe" prowadzenie wchodzi w grę.

Co do siadów z wysoko ułożoną sztangą to tez o tym myślałem ale boję się, że Kasia znowu straci dobrą(jak na nią) technikę. Front squaty zostawiłem jej "na później" jako ćw pomocnicze. W sumie u Kasi póki co nie ma problemów z trzymaniem pleców a duże pochylenie tułowia wynika z mało sprzyjającej budowy do siadów. Nie ma co się oszukiwać Kasia nie ma "układu" do siadów + słaba ruchomość jak zauważyłeś nie polepsza sprawy. Układu nie zmienimy ale nad ruchomością ciągle pracujemy i jest znacznie lepiej niż parę miesięcy temu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131166
oczywiscie chodzilo mi o podchwyt, aj nie zdazylem edytowac, no ale musze to naprostowac zeby nie bylo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
Piotrek jak chciałam do Łodzi przyjechać to mnie nie chcieliście

Teraz może nie jest dobrze,ale pamiętam jak było kilka miesięcy temu i cieszę się,że wtedy wrzuciłam filmy,bo ciągi poprawiłam siady hmm jeśli spojrzeć to,co robiłam chociażby 5tygodni temu sprawdzając maxy to jest postęp,ale nie ukrywam siady to moja największa zmora,bo staram się a nie wychodzi tak jakbym chciała
Dobrze,że w ciągach jako tako idzie to mnie podbudowuje jak np coś nie wychodzi

W ogóle to jestem zaskoczona takim zainteresowaniem i chęcią pomocy ze strony innych,a zwłaszcza profesjonalistów normalnie wielkie DZIĘKUJĘ



zwierzu jakby mi było łatwo to bym bez problemu się podciągała bez żadnego oporu i szybciej, staram się jak mogę,a poza tym dzisiaj miałam słaby dzień jeśli chodzi o podciąganie



Co do siadów z wysoko ułożoną sztangą to tez o tym myślałem

Piotrek mogę spróbować nic przecież nie tracę chociaż z drugiej strony to sama się boję tej zmiany




a teraz pytanie co zrobiła Kasia przed chwilą???


wzięła gryf,który leży obok i zaczęła robić siady
i sprawdzałam ułożenie gryfu wyżej nie jest źle,co prawda inny gryf lżejszy i krótszy...więc jeśli mogę to chcę jeszcze pokombinować za tydzień może akurat wyjdzie mi to na dobre

ja to naprawdę jestem nawiedzona




Marta dzięki za życzonka...tylko jakbym takiego miała obok to nie wiedziałabym za co pociągnąć,czy za uszy czy za ogon

Zmieniony przez - vena84 w dniu 2010-04-03 22:26:46

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7776
Senegroth ja wszystko rozumiem dlatego myślę,że Twoja pomoc pozwoli jej w jakimś stopniu.vena84 zrób filmik z przysiadu kiedy trzymasz sztangę wyżej potem drugi do tego dołącz podstawki i trzeci filmik tak jak robiłaś obecnie lub zdjęcie z boku w tych 3 wariantach.Będziemy mogli zobaczyć jak wygląda Twoja pozycja w dolnej części wykonywania przysiadu i wtedy sama ocenisz.Ja jak trenowałem trójbój to robiliśmy przysiady korzystając z dwóch luster ( tak ustawionych ,że robiąc przysiad widziałem w przednim lustrze swój przysiad z boku) doskonała forma nauki ..techniki.
Wiem jak ciężko trenować tak trudne boje bez kogoś z pojęciem na siłowni ale masz forum i myślę ,że będzie dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
Metodyk tak zrobię na następnym treningu siadów, póki jeszcze mam śmieszny ciężar mogę szukać swojej pozycji i żeby przy tym było poprawnie. Dużo mi dało nagrywanie filmów...żałuję,że nie robiłam tego wcześniej,ale trudno. Pamiętam od razu jak Piotrek wychwycił błędy,potem weszło rozciąganie i była poprawa. Jeszcze jak grrubcio chodził na siłkę to też wychwycił mnie,że ciągnę plecami w ciągach i mam złą pozycję.
No właśnie staram się jak najwięcej filmów nagrywać na treningu,żeby można było wychwycić każdy błąd chociaż wiem,że czasami można się zanudzić oglądając
Ale póki co to moja jedyna droga ku poprawie techniki

a tak w sumie nie daje mi spokoju...jak trafiłeś na mój dziennik?

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Blair_20/redukcja

Następny temat

Trening do oceny

WHEY premium