SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zasady przyjęcia do szkoły podoficerskiej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 168115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3347




...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2509
Dzisiaj wydzwaniałem po szkołach podoficerskich sił powietrznych i narazie nie ma nabory, tylko na 3 miesieczne kursy. Mają nadzieje, że jednak nabór ogłoszą ale szanse są na to nikłe. Jak pech to pech, a mi w batalionie chyba od marca etat likwidują. Szkoła podoficerska była moją deską ratunku, a tak to lipa :(
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
a żeby pójść na snajpera to do jakiej szkoły?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1150 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30337
Z tego co wiem to snajperami są, szeregowi zawodowi. Musisz się zgłosić do WKU i może dostaniesz odpowiedź, bo teraz się czegoś dowiedzieć to graniczy z cudem, ludzie chodzili do WKU , a oni nic nie potrafili im odpowiedzieć.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
http://www.cannon-fodder.mil.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=75&catid=75 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 698 Napisanych postów 6814 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68771
Nie masz racji snajperami są podoficerowie z jednostek podległych pod DWS.

Starsi szeregowi są STRZELCAMI WYBOROWYMI na szczeblu kompanii wyposażonymi kwb SAKO 7,62mm na szczeblu batalionu w wkm TOR 12,7 mm

Na misji sekcja strzelców wyborowych jest przypisana do każdej kompani manewrowej.Struktura takiej sekcji:
-dowódca sekcji (plut.) 12,7 TOR
-strzelec/obserwator (st.szer) 7,62 SAKO
-strzelec/obserwator (st.szer) 7,62 SAKO
-kierowca (st.szer)


Co do pytania apropo szkoły snajperów (taka nazwa była pare razy podana w mediach) to za kadencji gen.Różanskiego na stanowisku d-cy 17BZ powstała owa "szkoła snajperów" ale miała ona raczej charakter kursów( od 2 tyg- do 3 miesięcy ) dla żołnierzy już zajmujących stanowiska strzelców wyborowych/obserwatorów.
Podobne kursy organizowane były na COZ w Wędrzynie.


Jeśli chodzi o wybór kierunku w SPWLąd to polecał bym kierunek:zmechanizowany lub rozpoznawczy(Poznań)

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 698 Napisanych postów 6814 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68771


Fotka TORa kumpla

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56
Witam ja niedługo kończę liceum (kwiecień2010r.) ale bez matury bym chciała pracować w wojsku ale nie wiem czy mi sie uda dostać. Dzwoniłam do wku i oni mi tam powiedzieli żebym poszła do szkoły podoficerskiej ale jak tam sie nie dostane to co w tedy? Albo moze starować na szeregowego ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1150 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30337
<lol> jak ci mogli tak powiedzieć skoro nie ma naboru do szkoł podoficerskich . Może powiedzieli, zebys poszła do oficerki ??
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
tylko ja mieszkam w Nowym Sączu więc poznań odpada bo to ponad 550 km
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PAWEŁ SŁOWINSKI vs ANTONIN DUSEK! 28 CZERWCA! ZGORZELEC!

Następny temat

Jak wygląda obóz karate kyokushin?

electro
Polecane artykuły