SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady przyjęcia do szkoły podoficerskiej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 157817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3347




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2509
Dzisiaj wydzwaniałem po szkołach podoficerskich sił powietrznych i narazie nie ma nabory, tylko na 3 miesieczne kursy. Mają nadzieje, że jednak nabór ogłoszą ale szanse są na to nikłe. Jak pech to pech, a mi w batalionie chyba od marca etat likwidują. Szkoła podoficerska była moją deską ratunku, a tak to lipa :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14
a żeby pójść na snajpera to do jakiej szkoły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30337
Z tego co wiem to snajperami są, szeregowi zawodowi. Musisz się zgłosić do WKU i może dostaniesz odpowiedź, bo teraz się czegoś dowiedzieć to graniczy z cudem, ludzie chodzili do WKU , a oni nic nie potrafili im odpowiedzieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
http://www.cannon-fodder.mil.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=75&catid=75 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Nie masz racji snajperami są podoficerowie z jednostek podległych pod DWS.

Starsi szeregowi są STRZELCAMI WYBOROWYMI na szczeblu kompanii wyposażonymi kwb SAKO 7,62mm na szczeblu batalionu w wkm TOR 12,7 mm

Na misji sekcja strzelców wyborowych jest przypisana do każdej kompani manewrowej.Struktura takiej sekcji:
-dowódca sekcji (plut.) 12,7 TOR
-strzelec/obserwator (st.szer) 7,62 SAKO
-strzelec/obserwator (st.szer) 7,62 SAKO
-kierowca (st.szer)


Co do pytania apropo szkoły snajperów (taka nazwa była pare razy podana w mediach) to za kadencji gen.Różanskiego na stanowisku d-cy 17BZ powstała owa "szkoła snajperów" ale miała ona raczej charakter kursów( od 2 tyg- do 3 miesięcy ) dla żołnierzy już zajmujących stanowiska strzelców wyborowych/obserwatorów.
Podobne kursy organizowane były na COZ w Wędrzynie.


Jeśli chodzi o wybór kierunku w SPWLąd to polecał bym kierunek:zmechanizowany lub rozpoznawczy(Poznań)

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920


Fotka TORa kumpla

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56
Witam ja niedługo kończę liceum (kwiecień2010r.) ale bez matury bym chciała pracować w wojsku ale nie wiem czy mi sie uda dostać. Dzwoniłam do wku i oni mi tam powiedzieli żebym poszła do szkoły podoficerskiej ale jak tam sie nie dostane to co w tedy? Albo moze starować na szeregowego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30337
<lol> jak ci mogli tak powiedzieć skoro nie ma naboru do szkoł podoficerskich . Może powiedzieli, zebys poszła do oficerki ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14
tylko ja mieszkam w Nowym Sączu więc poznań odpada bo to ponad 550 km
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PAWEŁ SŁOWINSKI vs ANTONIN DUSEK! 28 CZERWCA! ZGORZELEC!

Następny temat

Jak wygląda obóz karate kyokushin?

WHEY premium