SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady przyjęcia do szkoły podoficerskiej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 157798

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Jak tłumaczyłem że ten kierunek od 2004 był wyłącznie na papierze to nikt nie wierzył...

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 311
A jak tam wygląda egzamin z wiedzy ogólnej czy angielskiego? Bo jak mi facet przedstawił co powinienem zrobić żeby się przygotować tj. jakieś korki z anglika, jakieś książki o historii poczytać tudzież wiedzy o społ. i pare innych bajerów. Teraz nie wiem czy na egzaminach jest poziom jak na testach na studiach? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Z angielskiego to mieliśmy tekst a potem 15 pytań co do niego z opcją wyboru A B C.
Jak miałeś w szkole angielski powinno wystarczyć jak nie to licz na fart
Z wiedzy ogólnej podstawy z histori XX wieku i WOSu ,mi utkwiło w pamięci jedno pytanie :"Kto był 2 razy premierem po 1989roku?"

Ale to było w 2004 jak jest teraz nie wiem

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
zebralem potrzebne dok. i wybieram sie do szkoly podoficerskiej. mam lekki problem z wyborem kierunku. zeles czy mogl bys mi opisac czym mozna sie zajmowac i jakie sie ma obowiazki po takim kierunku.
transport i ruch wojsk
-dowodca druzyny - transportowej albo przeladunkowej
grupa osobowa eksploatacji systemow lacznosci
-ogolna
w jakiej jednostce mozna wyladowac po skonczeniu takiego kierunku. w wku powiedzieli mi ze w kazdej jednostce maja kogos takiego ale mi zalezy zeby wyladowac gdzies w mazowieckim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Powiedzieli Ci prawde w każdej jednostce od szczebla samodzielnej kompani znajduje się etat dla d-cy drużyny transportowej.Co będziesz robił zależy do jakiej kategorii podniosą twoje prawko( C to niezbędne minimum).Powiem na przykładzie mojej JW,jest 3 takich kolesi i każdy ma prawko występlowane od góry do dołu do ich obowiązków należy min. : dowóz amunicji na poligony,transport sprzętu ciężkiego ,dowóz paliwa,nie raz wożą żołnierzy na strzelania autobusami itp.

Natomiast jeśli chodzi o łączność to jest to zbyt skomplikowana sprawa aby to pod pojęciem "ogólna" zmieścić.Ja kończyłem Zegrze i takiego kierunku nie było.
Może być podział na obsługę radiostacji:małej, średniej , dużej mocy ,lotniczej itp.
Łączność znajduje się w absolutnie KAŻDEJ jednostce nie zależnie czy to wojska lądowe ,marynarka wojenna czy siły powietrzne.

Po obu kierunkach masz dość spore pole manewru bo przktycznie w każdej JW w mazowieckim są etaty na takie stanowisko.Do wyboru będziesz miał min:
Wesoła,Siedlce,Tomaszów Mazowiecki,Mińsk MAzowiecki,Legionowo,Ciechanów,Przasnysz,Kazuń,Białobrzegi,Warszawa i jeszcze pare ale w tej chwili nie pamiętam

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3347
Kiedy dokładnie zaczyna się nauka w Poznaniu i Koszalinie i kiedy kończy ? Chodzi mi o daty, a nie okres czasowy (bo ten znam)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Było za moich czasów od 02.10 do 15.08

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3347
Żeleś, jak każy wie, resort robił ostre cięcia (i wciąż robi i robić będzię). Odbiło się to już na kierunkach w Podoficerskich na ten rok. Mam pytanie - co po ukończeniu zmechanizowanego w Poznaniu może mnie czekać. Mógłbyś opisać w ogóle ten kierunek, ciężko znaleźć info, na stronce SPWL jest tylko kilka zdjęć. Dzięki z góry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3347
Zapomniałem jeszcze o kilku istotnych dla mnie kwestiach i jestem niemal pewny, że mi Żeleś pomożesz.
Jak to jest z tymi narkotykami podczas badań TWKL? Badają krew czy mocz? Głupia sprawa, co tu dużo pisać.
Podczas nauki w SPWL chodzimy w mundurze.Dostajemy 1 komplet + koszulki, bieliznę itp? Jak wygląda ta kwestia?
Jak sprawa z siłownią podczas nauki? Dzięki z góry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Witam!!
Mam pytanie czy wszystkie szkoły podoficerskie wymagają prawo jazdy kategorię "B"??? Czy był ktoś z was na składaniu wniosków??? Czy właśnie było potrzebne prawo jazdy???
Proszę o odpowiedź!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PAWEŁ SŁOWINSKI vs ANTONIN DUSEK! 28 CZERWCA! ZGORZELEC!

Następny temat

Jak wygląda obóz karate kyokushin?

WHEY premium