SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady przyjęcia do szkoły podoficerskiej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 157831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 961
a nie lepiej będzie skończyć normalne studia cywilne i później pójśc do oficerki?


No może byłoby prościej, ale jak wcześniej wspomniałem strasznie mnie do tego wojska ciągnie i chciałbym jak najszybciej rozpocząć pracę jako żołnierz. No więc jak? Taka droga kariery jak wcześniej wspomniałem jest może wypalić ?

Zmieniony przez - Koza91 w dniu 2009-01-12 15:38:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
1. Czy ten plan jest dobry i ma szansę realizacji tj. czy nie będzie problemów ze studiowaniem w czasie pracy i czy z przejściem z podoficerki na oficerke nie będzie problemów, bo różnie ludzie mówią

mozesz pobierac naukę w szkole niewojskowej(będąc w wojsku) jeśli nie bedzie ona kolidowała z Twoimi czynnosciami służbowymi.
Zdajac do oficerki będąc podoficerem zawodowej służby stałej przechodzisz test sprawnościowy,z angielskiego i rozmowe kwalif.

2. Czy będąc podoficerem i ukonczeniu studium oficerskiego muszę sobie samemu szukać etatu już jako oficer(czyt.podporucznik), czy MON mi taki kontrakt zagwarantuje?

sztab przydziela Ci jednostke na kontrakt


a jak coś z tego jest nieaktualne już to przyjdzie żeleś i mnie z***ie

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-01-12 16:13:01

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 961
Ok,dzięki wielkie

Najbardziej się właśnie boję, że będą problemy z przejściem z podoficerki do oficerki. Najprościej by było skończyć studia i potem do woja, ale mówie, strasznie mnie do tego woja ciągnie. Nie wytrzymałbym chyba kolejnych lat czekania. Służenie ojczyźnie, pomaganie innym - bycie żołnierzem to po prostu coś wspaniałego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66923
Witam J a jednak proponował bym Ci nie rezygnować z planu tylko konsekwentnie go realizował.Problemem może być połączenie studiów z pracą ale to jest do wytrzymania wiele osób tak robi.
Jest nakaz dowódcy wojsk lądowych aby wszystkich spełniających wymogi podoficerów kierować na kursy podoficerskie.
powody dla których się opłaca iść do podoficerki a potem na studia a nie studiowac w cywilu:
-już będziesz dostawał wypłate
-liczy się wszystko do emerytury
-jest szansa na mieszkanie służbowe
-w określonych przypadkach można się ubiegać o zwrot kosztów nauki

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 311
Witam. Wybieram się na podoficerkę do Poznania na rozpoznanie/zmech. (drugi wariant). Mam pytanie. Na jakie badania wysyła WKU do TWKL? Z góry dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66923
https://www.sfd.pl/badania_do_szkoly_podoficerskiej-t460792.html 

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 311
Hmm. A bardzo są wnikliwi w czasie tych badań? Czy jak np. ma dziurę lub brak zęba, albo brak palca u nogi, tudzież pryszcza na dupie czy jeszcze cokolwiek innego drobnego to już po mnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 311
A i jeszcze co z tymi odżywkami? W MONie to jest niedozwolone czy jak? A czy okulary są jakimś problemem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
a gdzie mogą wysłąć np. po oficerce o kierunku ¨ dowódca obsługi 152 mm armato-haubicy samobieżnej „DANA”albo ¨ dowódca obsługi wyrzutni artylerii rakietowej „RM-70”rm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66923
Na komisji stwierdzającej zdolność do zawodowej służby zawodowej aż tak wnikliwi nie są choć brak palca raczej nie przejdzie

Odżywki nie są zabronione tylko radziłem przed badaniem krwi odstawienie ich bo mogą podwyższać wskaźniki wątrobowe.


Beer11 o ile po Danach jest dość prosto bo pozostają Ci do wyboru:
-Choszczno
-Bolesławiec
-Węgorzewo
To po RMach poza wymienionymi jednostkami dojść może jeszcze Sulechów , Jarosław i kilka jednostek OPL podległych pod Wojska Lotnicze

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PAWEŁ SŁOWINSKI vs ANTONIN DUSEK! 28 CZERWCA! ZGORZELEC!

Następny temat

Jak wygląda obóz karate kyokushin?

WHEY premium