SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady przyjęcia do szkoły podoficerskiej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 157835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1813 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20681
Tak nie byłem w wojsku i są to zasłyszane informacje. W każdym razie ci znajomi twierdzą, że nie chcą być kapralami i że wolą na st. szeregowych iść. Jak dobrze pójdzie to ja po nowym roku będę próbował na zawodowego to się może będę miał szansę przyjrzeć jak wygląda praca kaprala.

http://www.sfd.pl/TankAbbot-_fotki-t429136-s7.html

"jak dorastasz Twój żywot staje się po prostu ciężki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14
co sadzicie o Akademi obrony narodowej???
jak jest z ta matura???
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66923
W 2009 będzie nowelizowana ustawa o służbie żołnierzy zawodowych i jednym z ustaleń będzie to że można będzie posiadać dodatkowe obywatelstwo i pełnić służbe zawodową a nie jak do tej pory wyłącznie polskie .

Ktoś o to pytał więc pisze

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1813 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20681
żeleś a co myślisz o MW? Istnieje szkoła podoficerska Marynarki Wojennej, znajduje się ona w Ustce. Co sądzisz o tym? A może to lepsza fucha niż wojsko na lądzie?

http://praca.mw.mil.pl/index2.php?akcja=podoficer



Zmieniony przez - TankAbbot w dniu 2008-10-16 15:05:25

http://www.sfd.pl/TankAbbot-_fotki-t429136-s7.html

"jak dorastasz Twój żywot staje się po prostu ciężki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 266 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5608
Witam. Mianowicie jak to wygląda z językiem angielskim? Czy aby dostać się do szkoły oficerskiej bądź podoficerskiej trzeba zdawać na maturze wyłącznie język angielski? A co z tymi ludźmi którzy uczą się niemieckiego (niestety spora część osób uczy się od gimnazjum bądź podstawówki owy przedmiot więc raczej w gimnazjum kontynuuje jego naukę)?
Właśnie ja ostatnio zastanawiam się nad szkołą oficerską bądź podoficerską ale nie wiem czy mogę wiązać jakieś plany z zawodem żołnierza o stopniu wyższym niż szeregowy...
Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66923
Witam
Na egzaminach zarówno do podoficerskiej jak i oficerskiej jest egzamin z angielskiego do podoficerskiej jest tylko test na niezbyt wysokim poziomie.
Nawet jak podszlifujesz język troche we własnym zakresie powinno być dobrze

Tank co do MW to mam kumpla na okręcie teraz jest w 4 miesięcznym rejsie docelowo płyną do Hajfy (Izrael) po drodze zachaczają o Belgię i Portugalię.
Robotę sobie chwali ale on zawsze to lubił

Zmieniony przez - żeleś w dniu 2008-10-28 18:36:50

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 266 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5608
Do oficerskiej także? Czytałem w rekrutacji WSOWL Wrocław, że wymagana matura z j. angielskiego, nic o teście nie przeczytałem. A czytając rekrutację szkoły podoficerskiej był już zaznaczony test. Moim zdaniem taki wymóg przekreśla pół społeczeństwa, bo statystycznie na przemiennie kształci się niemiecki bądź angielski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66923
Teraz głowy nie daje kiedyś tak było

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 266 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5608
Dobrze jak by był test, to chociaż spróbowałbym swoich sił.
To i tak jakiś d**** ustala tą rekrutację, wiadomo że angielski to język NATO ale chyba także dobrze jest mieć osoby mówiące w innych językach.
Niby miałem dwa lata angielski w liceum. Zobaczymy może ktoś będzie wiedział coś więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79
witam!

mam pytanie odnośnie Szkoły Podoficerskiej Służb Medycznych w Łodzi.
czy orientuje sie ktoś czy w tym roku jest nabór?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PAWEŁ SŁOWINSKI vs ANTONIN DUSEK! 28 CZERWCA! ZGORZELEC!

Następny temat

Jak wygląda obóz karate kyokushin?

WHEY premium