SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasady przyjęcia do szkoły podoficerskiej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 157826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30337
Powtarzam jeszcze raz, z cywila do szkoł podoficerskich nie biorą. A kuba438 skoro odległość ci nie odpowiada to wojsko nie jest dla ciebie, bo mogą cię wysłać na zadupie gdzie będzie i 1000 km od domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Żeleś-piękna ta bronia-snajperka...Koniec off topa

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Jak szkoła podoficerska albo oficerska bez matury??????
Proponuje pani dać sobie spokój z armią
Podobnie kolega snajper co mu zadaleko do Poznania.

Kumpla mam jest z Zakopanego w Braniewie służy i żyje.

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56
Dzwoniłam do wku Ostródzie i tam mi poradzili żebym poszła do szkoły podoficerskiej np. Toruń. I że w tym roku przyjmują bez matury do tej szkoły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30337
To WKU jakieś zacofane u ciebie jest. Teraz do szkoły podoficerskiej to tylko zawodwych szeregowych biorą, z cywila nie da rady, a po za tym w Poznaniu teraz jest główne centrum szkolenia , poczytaj na wojsko-polskie.pl A zdajesz sobie sprawę, że jak będą przyjmować do szkoły podoficerskiej to jaka będzie konkurencja ? Masakra. CO najwyżej to dęblinie albo zegrzu , ale na stronie nic nie pisze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
mloda1313
gdy była jeszcze armia poborowa ale już głośno zapowiadali zmiany na armię zawodową(profesjonalną),czyli rok 2008 to wtedy był taki plan że do szkoły oficerskiej będzie można z cywila pójść tylko z licencjatem lub inżynierem(obecnie wymagany jest magister) a do szkoły podoficerskiej będzie można iść z cywila mając wykształcenie średnie bez konieczności zdawania matury(dziś trzeba mieć maturę)

plany jednak te gdzies utknęły tak jak utknął problem z wieloma chetnymi którzy chcą iść do armii.
PS: Na dzień dzisiejszy na Twoim miejscu szukałbym w ogóle szkoły podoficerskiej która będzie organizowac nabór,bo tak jak w tamtym roku moze nic z naborów nie wyjść...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30337
W tamtym roku wszystkie szkoły oprócz Dęblina i Zegrza zrezygnowały z naboru, a jak będzie w tym , narazie nic nie pisze na ich stronach, chociaż zawsze można zadzwonić i się dowiedzieć.

Zmieniony przez - misterjo w dniu 2010-01-22 16:00:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Osobiście mam nadzieje że wstrzymają nabór z cywila bo od samego poczatku to był poroniony pomysł ,dobrze że za moich czasów nie było takiej patologi

A teraz pomyślcie 22 st.szer z Bielska idzie do cywila bo kończy im się drugi kontrakt a w myśl nowych przepisów nie mogą podpisać 3 na tym samym stanowisku a nie ma miejsc na szkołach podoficerskich.


I teraz zastanówcie się kogo byście dali na d-ce druzyny st.szer z 12 letnią wysługą i z 3 misjami na koncie czy jakiegoś pociota z cywila co ma wójka gdzieś wysoko i myśli że w wojsku tak łatwo i przyjemnie ?

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4265
Z tego co wiem to w tym roku rowniez ma nie byc rekrutacji do SP jak i SO. Znajomy z Miedzyrzecza po Iraku i Afganie w tym roku jest zmuszony odejsc do cywila. Gdzie tu sens? Logika?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 126 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3692
Witam.Chciałbym się odnieść do wypowiedzi Misterjo. Otóż mieszkam w Zegrzu 200m od jednostki a mój ojciec służy w tej jednostce od 26 lat i z tego co wiem w tamtym roku w Zegrzu też nie było naboru z cywila do SP. Pozdrawiam


Zmieniony przez - Piksel91 w dniu 2010-01-23 16:33:39

"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali" :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PAWEŁ SŁOWINSKI vs ANTONIN DUSEK! 28 CZERWCA! ZGORZELEC!

Następny temat

Jak wygląda obóz karate kyokushin?

WHEY premium