SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

tzw. szkoły detektywów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Czy ktos z was uczeszcza do takiej szkoly (policealnej), moze wiecie cos na ten temat? Warto sie zastanawiac nad taka opcja?

ps. www paru takich szkol obejrzalem

-= Rangers Lead The Way! =-
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16
dziękuję, rzeczywiście:P ale temat wyrzuciło w aktualnych wynikach wyszukiwarki więc może się zdarzyć, że nie tylko u mnie, trochę też w kontekście przypadkowo dałem nick bc, z przypadkiem róznie jednak bywa i ewentualne poszukiwania dotyczyłyby czasu dawniejszego niż pierwszy post w temacie, stanowisko moderatora wiadomo jednak decydujące jest i poza moim wpływem. archeologię lubię(: pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
W sumie sie nad takim zastanawiam bo mam duzo luzu na studiach, zawsze mozna jakas fuche po tym zlapac




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

Znasz regulamin forum ?
https://www.sfd.pl/1/regulamin_forum.asp
"W regulaminie SFD - jest ze kto obraza i wywoluje zadymy albo jedzie na moderatorow to ma przeyebane"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
mój kolega w takiej się uczy - krótko - szkoła sciemniaczy, uciekinierów przed wojskiem,

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W jakim sensie sciemniaczy? Tak wlasciwie kto tam chodzi nie ma chyba wiekszego znaczenia, tylko jaki jest poziom szkolen (sw, strzelectwo i inne), ale to sie pewnie rozni w zaleznosci od szkoly.

-= Rangers Lead The Way! =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
Według mnie następna komercyjna impreza. Co po niej uzyskasz? Licencję pracownika ochrony? ( Słyszałem o takiej szkole w mojej okolicy, po 1-szym roku nauki licencja 1-go stopnia po 2-gim licencja drugiego stopnia) jednocześnie bardzo ładnie doją pieniążki.
Takie same uprawnienia możesz uzyskać w ramach o wiele krótszego kursu. Egzamin i tak zdajesz przed komisją w komendzie wojewódzkiej policji. Można by pomyśleć, że taka szkoła szkoli pełniej, dokładniej, ale raczej w to akurat nie wieżę – materiał, który należy opanować jest ściśle określony i raczej nikt nie robi więcej z własnej inicjatywy,szkoły są komercyjne,kadra nauczycielska z przypadku,poziom uczniów...?
Nie przeczę, że gdzieś w Polsce jest szkoła ochroniarska z prawdziwego zdarzenia, po prostu ja o takiej nie słyszałem.

Pozdrowienia !!!

Crude_B

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 223 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10877
Cos slyszalem ze taką szkole mają Rutkowski i Czerwinski. Wiecie coś o tej szkole?

boro66

boro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ja miałem gdzieś katalog szkół, i tam była jedna szkoła detyktywistyczna, jak znajde ulotke to coś wiecej nie pisze, ale z tego co pamiętam, w programie były: sporty walki, samoobrona, strzelanie, ochrona mienia, osób, konwojowanie, ponadto prawo, ekonomia, i coś jeszce ale niepamiętam
jak mi sie nie uda dostać do innej szkoły to na dwa lata chciałbym pójśc tam, ale czas pokaze

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
wykaz szkół :

http://www.ju-jitsu.pl/szkoly_kursy/policealne/psdipo/index.html

Crude_B

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
to jest ta co o niej pisałem: http://www.ochikara.pl

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie!
Ja uczęszczam do takiej szkoły i muszę powiedzieć, że nie jest źle.
Jak interesują was przedmioty to oto ich wykaz:
Judo, Tech. interwencyjne, Detektywistyka, Etyka, Kryminalistyka,
Kryminologia, Ochrona osób, Organizacja administracji państwowej,
Organizacja i zarządzanie, Organizacja konwoju, Organizacja ochrony,
Podstawy prawne ochrony, Pomoc przedlekarska, Prawo administracyjne,
Prawo cywilne, Prawo finansowe, Prawo karne, Prawo handlowe,Prawo pracy,
Psychologia, System prawa w Polsce, Środki zabezpieczenia technicznego,
Zagadnienia terroryzmu (nie wiem jak to inaczej nazwać). Są również strzelania z pistoletów, pistoletów maszynowych i strzelb. Szkoła trwa
2 lata i po jej ukończeniu otrzymujesz tytuł technika ochrony fizycznej osób i mienia oraz masz przeszkolenie w zakresie detektywistycznym (w niektórych szkołach można podobno wybrać na odwrót, czyli przeszkolenie ochroniarza, a technika detektywistyki). Możesz również dostać licencję 2-giego stopnia bez żadnych egzaminów, są tylko wymagane badania lekarskie itp(co jest chyba oczywiste).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze odnośnie wypowiedzi Crude_B:

>Można by pomyśleć, że taka szkoła szkoli pełniej, dokładniej, ale raczej >w to akurat nie wieżę - materiał, który należy opanować jest ściśle >określony
Moim zdanie szkoli pełniej, gdyż na opanowanie materiału masz więcej czasu. Jest on chyba dokładniej tłumaczony (nie spieram się, bo nie byłem na kursie). Materiał jest sprawdzany kilka razy - testy są co jakiś czas z partii materiału i na koniec semestru z całego(choć nie jest to regułą).

>szkoły są komercyjne
Szkoły płatne są siłą rzeczy komercyjne.

>kadra nauczycielska z przypadku
Ttu mam duże zastrzeżenia. U mnie np. prawa karnego uczy sędzia wydziału karnego, organizacji ochrony - były oficer wydziału kryminalnego policji, obecnie szef firmy ochroniarskiej, kryminalistyki uczy policyjny technik kryminalistyczny - dla mnie bynajmniej są to osoby kompetentne.

>poziom uczniów
Hmm. Poziom uczniów jest oczywiście bardzo różny, ale pytam się - gdzie nie jest? Są ludzie, którzy chcą się tego uczyć i oni będą odpowiednio przygotowani. Oczywiście znajdą się też i tacy którzy to przejdą bez specjalnego wysiłu z ich strony.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skąd ściągać walki!?

Następny temat

PRZESTROGA

WHEY premium