Bill Pearl wyróżniał się jeszcze zanim zbudował swoją słynną sylwetkę. Podczas, gdy większość chłopców marzyła o tym, że pewnego dnia będą policjantami, strażakami, gwiazdami filmowymi lub sportowcami, Bill marzył o byciu kulturystą. Niektórzy mówią, iż zainspirował go cyrkowy siłacz w 1938 r. Przez kolejne lata dążył do uzyskania większych mięśni i siły.

Znalezione obrazy dla zapytania Bill Pearl

 

W wieku 11 lat używał mieszczących gallon puszek (3.78 l), jako hantli w restauracji należącej do jego ojca. Szukał wyzwań i ciężkiej pracy, aby zbudować wymarzone mięśnie. Gdy miał 14 lat kolega pokazał mu egzemplarz “Strength and Health”. Wewnątrz na zdjęciach widnieli m.in. Clancy Ross i John Grimek. Bill oraz jego dwaj przyjaciele postanowili kupić zestaw ciężarów York 10 i rozpocząć trening. Bill wzorował się na Eugenie Sandowie, który jest uznawany za jednego z pierwszych kulturystów.

Znalezione obrazy dla zapytania Bill Pearl

Bill poczynił pewne postępy regularnie podnosząc ciężary. Otrzymał 14 propozycji stypendiów dotyczących gry w futbol i zapasów, gdyż cechowała go wyjątkowa sprawność. Dołączył do marynarki wojennej. Stacjonował w San Diego, które było enklawą kulturystyczną za sprawą Leo Sterna i jego siłowni. Leo był trenerem Clancy Rossa, którego fotografie wcześniej oglądał Bill na łamach “Strength and Health”. Stern był świetnym nauczycielem, a Pearl był skupionym i pracowitym studentem. To połączenie sprawiło, że Bill Pearl był prawie nie do pokonania!

Podobny obraz

W 1952 r. pod czujnym okiem Leona, Pearl był gotowy do rywalizacji. Jego pierwszym wyzwaniem był konkurs Mr. San Diego, w którym zajął trzecie miejsce. To wydarzenie zachęciło go do dalszej pracy i chwilami więcej czasu spędzał na siłowni, niż poza nią. W 1953 r. Bill zdobył tytuł Mr. Southern California, Mr. California, Mr. America i Mr. Universe! Był na dobrej drodze, by stać się legendą! Bill zaoszczędził 2800 dolarów kupując obligacje wojenne, a te pieniądze przeznaczył na swoją pierwszą siłownię. Dzięki ciężkiej pracy i pracowitości Pearl był w stanie stworzyć sieć 8 kolejnych siłowni na przestrzeni lat. Bill zdobył jeszcze 3 tytuły Mr. Universe, jako profesjonalista, w latach 1961, 1967 i 1971. W 1971 r. ważył ~110 kg. Jedyny raz kiedy przegrał w tamtych czasach to start na Mr Universe w 1956 r. Przegrał wtedy z Jackiem Delingerem. Później był już nie do pokonania. Bill pozował gościnnie jeszcze w 1985 r. w wieku 55 lat.

Znalezione obrazy dla zapytania Bill Pearl

Jaki rodzaj diety stosował?

Bill i jego żona są laktoowowegetarianami (jedzą także jajka i produkty mleczne) od 1969 r. Nie jedzą ryb, drobiu, ani czerwonego mięsa. Bill osiągnął szczyt formy w 1971 r. Uważa też, iż ta dieta pozwoliła zwalczyć mu wysokie ciśnienie krwi, problemy z cholesterolem i wysokie stężenie kwasu moczowego. Te dolegliwości towarzyszyły mu, gdy jego dieta obfitowała w czerwone mięso.

Co brał Pearl?

Większość kulturystów nie chce rozmawiać na ten temat. Wyjątek od reguły stanowili Tom Platz, Arnold Schwarzenegger i Dorian Yates. Pearl otwarcie mówi o używaniu sterydów w swojej książce "Getting Stronger". Twierdzi, iż używał 30 mg nilivaru dziennie przez 3 miesiące w 1958 r. Rzekomo sięgnął po środek ponownie przed konkursem Mr. Universe w 1961 r. Powiedział, że zrobił szybki postęp przy użyciu leków, ale nie podobał mu się sposób, w jaki czuł się fizycznie lub emocjonalnie. Według Billa jego tytuły Mr. Universe z 1967 i 1971 roku były zdobyte bez farmakologii.

Znalezione obrazy dla zapytania Bill Pearl

Przykładowy plan treningu ramion wg starej szkoły Bill’a Pearl’a

  • A1 Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc 3 serie x 8 powtórzeń
  • A2 Wyciskanie francuskie oburącz leżąc na ławce, głową w górę, 4 serie x 8 powtórzeń
  • B1 Uginanie ramion ze sztangielkami leżąc na ławce 3 serie x 8 powtórzeń
  • B2 Wyciskanie francuskie oburącz ze sztangielkami leżąc na ławce poziomej 4 serie x 8 powtórzeń
  • C1 Uginanie ramienia w podparciu łokciem o udo 3 serie x 8 powtórzeń
  • C2 Wyciskanie francuskie jednorącz 4 serie x  8 powtórzeń.

Bill oprócz zbudowania imponującej postury wykazywał się dużą siłą. Przy wadze ciała ~ 99 kg wykonał przysiad z ciężarem 275 kg, martwy ciąg z ciężarem 295 kg, wycisnął leżąc 205 kg, stojąc (na barki) wyciskał 145 kg, uginał ramiona (biceps) z ciężarem ponad 100 kg. Nie trzeba dodawać, że był zbudowany jak posąg. W tamtych czasach kulturyści byli bardzo silni, gdyż bazowali na podstawowych ćwiczeniach i (niejako przy okazji) zyskiwali ogromną masę mięśniową. Pearl jest jednym z bardziej znanych kulturystów Złotej Ery. Z pewnością miał duży wpływ na rozwój kulturystyki.