Kenneth „Flex” Wheeler nie startuje już w zawodach, ale jego miłość do fitnessu i zaangażowanie w sport nadal jest ogromne. Arnold Schwarzenegger nazwał go jednym z największych kulturystów wszech czasów i w marcu 2023 uhonorował go nagrodą Arnold Classic za wkład w ten sport. Wheeler zawsze był w świetnej formie, miał doskonałe proporcje, a fani i weterani tego sportu zakładali, że pewnego dnia zdobędzie upragniony tytuł Mr. Olympia. Niestety jego aspiracje związane z wygraniem statuetki Sandowa zostały zniszczone przez wspaniałego Ronniego Colemana, którego trudno było pokonać. Na szczęście pasja Wheelera do kulturystyki sprawiła, że ​​pokonał niektóre z największych nazwisk tego sportu w drodze do zdobycia czterech zwycięstw w Arnold Classic.

Niestety doznał też licznych kontuzji i miał tragiczny wypadek samochodowy, co sprawiło, że na jakiś czas był wyłączony z treningów. W 2019 roku trafił nagle do szpitala, a lekarze byli zmuszeni do amputacji jego prawej nogi. Wiele osób w takiej sytuacji by się poddało, jednak „Sułtan symetrii” dzięki ogromnemu wsparciu fanów, zaakceptował swoją niepełnosprawność i teraz pomaga innym osobom po amputacji.

Niedawno zainspirował swoich fanów i pokazał, jak przezwycięża ból podczas treningu nóg. Powiedział, że nie życzyłby amputacji swojemu najgorszemu wrogowi, ale dziś wykorzystuje to jako paliwo, aby móc dalej się rozwijać. Podczas treningu było widać, że Wheeler zmaga się z bólem. Nie powstrzymało go to jednak przed wykonaniem 20 powtórzeń przed ukończeniem serii. Fani kulturystyki ochoczo skomentowali filmik i docenili wytrwałość czterokrotnego mistrza Arnold Classic. Wheeler w dalszym ciągu udowadnia swoją siłę i jest inspiracją dla wielu osób.

Komentarze (0)