SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WING TSUN/WING CHUN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 137990

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Ale w sumie sierpowego to mnie nie uczyli, wszystko z wszystkich możliwych kierunków, ale zawsze po prostej. Tak mi się nasunęło.

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Replay się zrobił, czyli dubel.Usunąłem, ale korzystając z okazji dodam, że nogi są mniej zaawansowane (oprócz poruszania oczywiście,to podstawowa podstawa systemu) Parteru brak. To co jest to JJ, BJJ. Nie WT.

Zmieniony przez - kojanis w dniu 2011-06-04 22:28:56

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja tego filmu od Rymcerza i jego instruktora ze sparringow z prawdziwymi grapplerami sie chyba nie doczekam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
http://www.wingtsun-olsztyn.pl/download/wingtsun-fakty.pdf

Wing Tsun oczywiście przedostało się jako styl także na ekrany
kinowe, choćby za sprawą Bruce’a Lee, który do końca swoich
dni ćwiczył Wing Tsun, mimo iż stosował własny styl Jeet Kune
Do
(na potrzeby rynku amerykańskiego)


???

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
tutaj to imć Michał z Brodnicy powinien sie wypowiedzieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 674
hmmmm tajna policja niemiecka, węgierska, francuska, belgijska? Od dzisiaj będę się wystrzegał tajniaków na każdym kroku :D

Widzę, że Wing Tsun obok Bruca Lee włączyło do kampanii promocyjnej Jackie Chana ;p

Kurcze ja Wing Tsun niczego nie ujmuję, sam przez około pół roku je poćwiczyłem. Ale wciąż słyszę jaki to zabójczy styl, jesteśmy niepokonani, jedyna słuszna droga... A jest masę innych sztuk walki, które też są skuteczne a nie robią wokół siebie takiego mitu niepokonania np: boks, judo. I one mają za sobą atut w postaci konfrontacji styl przeciwko stylowi, co potwierdza ich skuteczność. Wing Tsun wciąż tego atutu nie ma. I dlatego zastanawia mnie jaka jest rzeczywista wartość tego stylu na tle innych, lecz wydaje mi się że dopóki Wing Tsunowcy nie zdecydują się na jakąś konfrontację typu boks vs wing tsun nie utną spekulacji wokół tego stylu.

Zmieniony przez - kubak30 w dniu 2011-06-21 17:50:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Mnie zdziwiło tylko to jak przeczytałem, że niby Bruce stosował JKD dla potrzeb rynku amerykańskiego. No i Bruce Lee nie ćwiczył do końca swoich dni Wing Tsun.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 674
Ja słyszałem, że Bruce zaczynał od Wing Tsun. Ale następnie zainspirował się innymi sztukami walki takimi jak boks czy style chwytane. Esencją połączenia Wing Tsun z tymi stylami miało być właśnie JKD. JKD powstało zresztą o ile się nie mylę po wygranym pojedynku Bruca z mistrzem chyba ,,Białego żurawia". No ale cóż ,,Wing Tsun propaganda" wie lepiej... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
A co jest skuteczniejsze:strzelba czy maczuga?No strzelba, ale pod warunkiem,że będziemy z niej strzelać a nie wywijać młynki nad głową.Ale strzelać nie można, bo to niebezpieczne dla obsługi maczugi...Jak nie będziemy strzelać to będzie młócka na strzelbę i maczugę,a wtedy dostaniemy łomot.To może lepiej odpuścić?Po co na siłę udowadniać wyższość strzelania nad waleniem obuchem jeżeli w sumie nie jest to porównywalne i nie za bardzo można to pokazać?

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Ale wy pyerdolicie głupoty Zamiast ćwiczyć to co się lubi bo jest taka możliwość to zawsze na siłę ktoś chcę udowodnić wyższość jednego stylu nad drugim.
Pozdro

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przetrenowanie w sw

Następny temat

Filmiki instruktażowe, wskazówki itp

WHEY premium