SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WING TSUN/WING CHUN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 137967

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Nic + nic -

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nigdy chyba nie widziałem, żeby WT wygrało z innym stylem, co by nie wpisać czy to vs Boks czy vs BJJ czy cokolwiek innego, zawsze adept Wing Tsun będzie dostawał łomot... Oczywiście ci, którzy będą bronić WT/WCH czy innych jego odmian, będą mówili, że to byli niezaawansowani adepci, że w ogóle nie mieli pojęcia, że byli początkujący, że mistrz by sobie poradził... Ale mistrzowie tego stylu świetnie się bili tylko w opowieściach, jedyny człowiek, który wygrał walcząc tym stylem to Bruce Lee w walce z mistrzem Białego Żurawia(stara taśma), przynajmniej to był jedyny człowiek którego widziałem, jak wygrał... Swego czasu Boruta w magazynie Budokan, i na forum chyba też, wymienił wszystkie chyba wady tego stylu, obalił wszystkie mity.

Zmieniony przez - NobbyNobbs w dniu 2011-06-30 23:06:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Na to co pisze Boruta proponuję wziąć poprawkę, że jest on fanatykiem BJJ skrajnym i nawet adepci BJJ często patrzą nań jak na szaleńca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Trzeba było wpisać vs karate,ja znalazłem np.taki łomot:





Oczywiście ci, którzy będą atakować WT/WCH czy inne jego odmiany, będą mówili, że to byli niezaawansowani adepci... itd itp
Czarno-białe to są tylko telewizory albo zebry.Nie ma stylu, który zawsze dostaje łomot i jest w 100% dodu.Nie ma też 100% cacy.


Zmieniony przez - kojanis w dniu 2011-07-01 12:45:58

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To chyba nie było czyste Wing Tsun/Wing Chun? Tam raczej nie ma ataków wyskokowych, ani haków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Tam raczej nie ma ataków wyskokowych,

Ciekaw jestem co to są ataki wyskokowe. Jesteś pewien, że nie pomyliłeś WT z Stylem pijanego człowieka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
Przestańcie, jak to powiedział scorpion, gadać głupoty (co prawda on nieco inaczej się wyraził :) ) i weźcie się za trening. Jeśli zaś macie wątpliwości w kwestii wing chun nie ma lepszego miejsca na ich rozwianie niż ćwiczenie.

Widział ktoś z was czystą stylową walkę poza takimi, których zasady takie zachowanie wymuszają (np judo, zapasy, boks). Czy w klatce ktokolwiek walczy czystym bjj - bez kopnięć, uderzeń ? Zaraz mi powie ktoś że w bjj to wszystko jest - ja odpowiem dlaczego w takim razie nie ma być tego w wing chun. Walczy człowiek nie styl - i człowiek stosuje ataki, obrony na jakie ma ochotę, walczy mniej lub bardziej stylowo, więc ...
A sformułowanie ataki wyskokowe ... no cóż bez komentarza, no i po czym wnosisz że w wing chun nie ma haków (doprecyzuj proszę, czy chodzi Tobie o uppercut-bokserki hak, czy hook punch, czyli sierp)

Ręce opadają ....

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Przestańcie, jak to powiedział scorpion, gadać głupoty (co prawda on nieco inaczej się wyraził :) ) i weźcie się za trening. Jeśli zaś macie wątpliwości w kwestii wing chun nie ma lepszego miejsca na ich rozwianie niż ćwiczenie.

Widział ktoś z was czystą stylową walkę poza takimi, których zasady takie zachowanie wymuszają (np judo, zapasy, boks). Czy w klatce ktokolwiek walczy czystym bjj - bez kopnięć, uderzeń ? Zaraz mi powie ktoś że w bjj to wszystko jest - ja odpowiem dlaczego w takim razie nie ma być tego w wing chun.


Amen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Źle się wyraziłem z tymi atakami wyskokowymi, chodziło mi o ataki z wyskoku, czyli to, co zawodnik Wing Chun zrobił w 0:39 - 0:40, czyli ooś co miało być chyba uderzeniem kolanem z wyskoku.

Lee73,

Chodzi mi o uppercut, który adept wing chun wykonał w 0:38, poza tym chwilę wcześniej wykonuje on proste uderzenie całym ciałem, a z tego co wiem, to w wing chun nie ma uderzeń wychodzących z całego ciała.

Zmieniony przez - NobbyNobbs w dniu 2011-07-02 15:00:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
@NobbyNobbs
Piszesz z tego co wiesz nie ma, a ja się pytam czy istniały jakiekolwiek ramy tego pojedynku, które zabraniały któremukolwiek z zawodników używać poza stylowych uderzeń? Gdyby tak było można by się wypowiadać czy są czy nie ma. Wing chun ma wiele odmian, a poza tym, aby umieć się obronić przed atakami niewystępującymi w systemie trzeba też nauczyć się je przynajmniej poprawnie wykonywać, a skoro tak to dlaczego tego nie użyć w walce skoro nie ma co do tego ograniczenia ??? To samo tyczy się ataków w wyskoku. WALCZY CZŁOWIEK NIE SYSTEM !!!

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przetrenowanie w sw

Następny temat

Filmiki instruktażowe, wskazówki itp

WHEY premium